У Полтавській ОДА говорили про використання земельних ресурсів області та про роботу оперативного штабу захисту аграрного бізнесу від рейдерів

Версія для друку

У Полтавській ОДА говорили про використання земельних ресурсів області та про роботу оперативного штабу захисту аграрного бізнесу від рейдерів

 

Сьогодні на щотижневій апаратній нараді звітували про захист прав землевласників і землекористувачів Полтавщини. Також говорили про роботу оперативного штабу захисту аграріїв від рейдерства. Обговорювали й ситуацію в пожежнонебезпечному періоді року, яка склалася в лісовому масиві області.

Майже 71 % сільськогосподарських угідь Полтавщини – землі приватної власності. Цьогоріч селяни та сільськогосподарські підприємства області уклали понад 280 тисяч договорів оренди землі.

– Станом на 1-ше серпня підприємства виплатили вже понад мільярд гривень за оренду землі. Це майже 37 % від суми, передбаченої у договорах. Полтавщина нині перша область в Україні по виплаті орендних коштів, – розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

Найвищий рівень орендних розрахунків спостерігається у Машівському, Новосанжарському і Миргородському районах. Попри це, використання сільськогосподарських угідь області потребує проведення аудиту, вважає Сергій Фролов. Це дозволить отримати прозору картину, скільки на Полтавщині є приватної, державної та комунальної землі, і скільки за її використання сплачується податків.

– Тож давайте створимо районні робочі групи, до яких також увійдуть депутати обласної ради, – запропонував голова Полтавської ОДА Валерій Головко. – Туди увійдуть представники райдержадміністрацій, працівники Держгеокадастру, представники територіальних громад. Спільна робота допоможе залучити до місцевих бюджетів додаткові фінанси. І це, в свою чергу, сприятиме економічному розвитку громад.

Завдякі земельній реформі з 2016-го року понад 1400 тисяч гектарів земель передано у власність громадян. 139 тисяч гектарів передали власникам земельних паїв із фонду колишньої колективної власності.

– Попри це, проблемою залишається відсутність чітких договірних відносин між власниками землі та користувачами. Не сплачуються податки з прибутку, тому надходження до бюджетів гальмується, – розповів начальник головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило, – До того ж, 11 тисяч гектарів земель у області колишньої комунальної власності залишаються нерозпайованими.

Голова Полтавської ОДА запропонував провести моніторинг використання земельних ресурсів у районах області, аби виявити випадки незаконного використання землі або обробітку її за мінімальну ставку:

– Знаємо випадки корупційних схем у Кобеляцькому і Решетилівському районах. Саме з них і розпочнемо перевірку. Тож ставимо собі завдання протягом місяця зробити в Кобеляках моніторинг і ревізію на предмет земельного обробітку. Зробити це треба для того, щоб показати громадам, які великі кошти втрачають їхні бюджети, – підкреслив Валерій Головко.

Говорили на нараді й про результати роботи оперативного штабу захисту аграріїв від рейдерства. Протягом року штаб провів 9 засідань і розглянув 21 звернення. В ході цього людям надавалися професійні юридичні консультації. На телефонну «гарячу лінію» штабу надійшло 25 дзвінків.

– Приємно, що ми відновили роботу мобільних точок доступу до безоплатної правової допомоги. Ми здійснили 30 виїздів у районні центри та територіальні громади. Надали особисті консультації 170-ти особам, – прозвітувала начальник Головного територіального управління юстиції в Полтавській області Дар’я Бриндак.

Наприкінці наради обговорили ситуацію, що склалася на Полтавщині в пожежонебезпечний період. Відтак, за 4 місяці ліквідовано 20 лісових пожеж на площі майже 4 гектари. Більшість пожеж сталася у Полтавському, Кременчуцькому і Новосанжарському районах.

– Ми значно розширили територію нагляду за лісовими масивами. В області працюють 8 лісопожежних станцій зі штатом 140 осіб. Для охорони лісів маємо 36 пожежних машин. Всі лісгоспи вже облаштовані системами радіозв’язку, а 26 з них – системами відеоспостереження, – розповів начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко.

За словами Валерія Головка, один з основних факторів виникнення пожеж у лісах – це незаконна вирубка дерев.

– На територіях приватних господарств пожежі чомусь виникають рідко, адже там є господарі. Тому даю завдання обласному лісгоспу промоніторити роботу керівництва тих районів, де лісові пожежі виникають найчастіше, – підсумував Валерій Головко.

 

угору ↑