У Терешківській ОТГ з’явиться інклюзивно-ресурсний центр

У Терешківській ОТГ з’явиться інклюзивно-ресурсний центр

Терешківський ІРЦ відвідуватимуть діти з особливими освітніми потребами кількох об’єднаних територіальних громад Полтавського району. Кошти на ремонтні роботи спрямують з місцевого, районного та обласного бюджетів. А все необхідне обладнання особисто придбає голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Розвиток інклюзивного освітнього простору Полтавської області цього року залишатиметься серед ключових завдань для Полтавської ОДА та Департаменту освіти і науки адміністрації. Саме це питання  обговорили під час виїзної наради в Терешківській ОТГ. Там має з’явитися інклюзивно-ресурсний центр. Це ініціатива голови Полтавської облдержадміністрації  Валерія Головка.

- Ще донедавна такого слова як «інклюзія» ніхто навіть не знав. Скажу відверто, мене дуже розчулило перше спілкування з дітками, які мають інвалідність. І повторюється це щоразу, – наголосив Валерій Головко.

ІРЦ у Терешківській ОТГ стане другим подібним закладом у Полтавському районі. Перший знаходиться у Полтаві в приміщенні Полтавської районної державної адміністрації.

- Наше основне завдання — розвивати інклюзивну освіту, створювати доступні та якісні умови для навчання всіх дітей, забезпечуючи їм рівні можливості в навчанні, —  зазначила директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

ІРЦ у Терешківській ОТГ відкриють в приміщенні нинішньої сільської ради. На думку ініціаторів та учасників проекту, воно має всі відповідні критерії. Натомість орган місцевого самоврядування переїде в інше — більш просторе.

«Валерій Головко запропонував за підтримки державних коштів, обласного бюджету та його особистих вкладень відкрити в громаді інклюзивно-ресурсний центр. Спільно з очільниками Полтавського району та ОТГ створюватимемо та розвиватимемо інклюзію в районі», — розповіла голова Терешківської ОТГ Наталія Туркенич.

Облаштовувати ІРЦ у Терешках почнуть вже в березні. До того часу сільрада повинна освоїтися на новому місці, а на старому розпочнуть ремонтні роботи. Для виготовлення проекту запросять фахівців із Благодійного Фонду Порошенка. Ремонт у Центрі виконають за кошти місцевогол, районного та обласного бюджетів. А необхідне обладнання пообіцяв особисто придбати Валерій Головко:

- Неможливо залишатися байдужим, тим паче, коли ти сам вже став дідусем. Найменше, що ми можемо зробити для дітей з особливими освітніми потребами – створити рівні з іншими умови, допомогти соціалізуватися, — пояснив очільник області.

Відвідуватимуть ІРЦ діти з кількох територіальних громад Полтавського району. Загалом в районі близько 11 тисяч дітей. З них – понад 200 дітей з особливим освітніми потребами.

- У Щербанівській ОТГ семеро дітей з інвалідністю від народження. Дуже важливо, щоб вони почали комунікувати зі здоровими однолітками. Ми готові на умовах співфінансування долучати до освітнього й реабілітаційного процесу всіх, хто цього потребує, – зазначив голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.

Солідарний з колегою і голова Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь. Він також «за» відкриття ІРЦ неподалік громади.

- У нашій громаді троє дітей з інвалідністю, двоє з них шкільного віку. Думаю, що ІРЦ допоможе їм одужати та отримати спосіб життя, який мають їхні однолітки.

Підбиваючи підсумки голова Полтавської РДА Ігор Карімов зазначив, що ніхто з дітей не діставатиметься до ІРЦ самостійно. Для цього придбають кілька автомобілів.

Відповідно до законодавства ІРЦ створюють із розрахунку один центр на 7 тис. дітей, які проживають на території ОТГ чи району та на 12 тис. дітей у місті чи на околицях. Загалом на Полтавщині повинно бути 32 ІРЦ

Полтавська ОДА