Учасникам публічних закупівель презентували зміни до профільного закону

Версія для друку

Учасникам публічних закупівель презентували зміни до профільного закону

 

За сприяння обласної державної адміністрації, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, торгівельного майданчика zakupki.prom.ua відбувся семінар щодо обговорення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» й застосування нових сервісних можливостей.

За останні роки законодавство про публічні закупівлі постійно змінювалось та удосконалювалось. Із метою гармонізації системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС внесені зміни до профільного закону.

Наразі одне із важливих завдань процесу закупівлі – створення умов не лише для економії коштів платників податків, а й забезпечення співвідношення між ціною та якістю. З цією метою у новому законопроекті визначені нові типи процедур, нові кваліфікаційні критерії, нові підходи до оскарження, можливість виправлення помилок та ін.

Запроваджено новий інструмент для здійснення закупівель державними замовниками товарів широкого вжитку – електронний каталог «Prozorro Market» – систематизовану базу актуальних пропозицій товарів постачальників, які розпочали працювати з квітня 2019 року.

Основною аудиторією заходу були представники органів державної влади, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств та організацій області.

Спікери заходу керівниця відділу розвитку державних закупівель Олена Парфенюк, фахівчиня відділу розвитку державних закупівель Катерина Клочкова та фахівчиня відділу з розвитку державних аукціонів Наталя Войтенко розповіли про переваги першого державного онлайн-магазину Prozorro Market, який має стати альтернативою допороговим закупівлям, та про особливості роботи з цим інструментом. Окрім цього, експерти ознайомили учасників семінару з новими правилами оренди державного і комунального майна.

Як зазначили доповідачі семінару, розробка змін до Закону України «Про публічні закупівлі» обумовлена необхідністю подальшого вдосконалення законодавства у сфері закупівель та узгодження змін із положеннями права і провідними практиками ЄС.

Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА

угору ↑