Уряд створив умови для надання комплексної послуги “єМалятко”

Версія для друку

Уряд створив умови для надання комплексної послуги “єМалятко”

 

Уряд зробив важливий крок для спрощення, оптимізації надання та переведення у електронну форму низки адміністративних послуг, пов’язаних із народженням малюка.

Прийняті Постанова «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини» та Порядок надання комплексної послуги «єМалятко».

Про це повідомляє Державне агентство з питань електронного урядування України.

«єМалятко» – це перший випадок застосування в Україні нового принципу оптимізації державних послуг – з огляду на життєві та бізнес-ситуації.

На практиці це означитиме ще більшу зручність для громадян, оскільки за однією заявою, в тому числі й онлайн, українці зможуть отримати всі супутні адмінпослуги, пов’язані з певною життєвою або бізнес-подією.

«єМалятко» об’єднує 10 послуг, пов’язаних із народженням немовляти, які можна буде отримати за однією заявою:

- державна реєстрація народження

-визначення походження дитини;

- реєстрація місця проживання;

-  призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

- внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

- реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

- видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;

- визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

- внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номеру запису в ньому.

Подати заяву батьки зможуть одразу ж в пологовому будинку, в ЦНАПі, онлайн, в органі державної реєстрації актів цивільного стану або поштою.

«єМалятко: 10 в 1» – безпрецедентна послуга для України, але не для світу. Схожа практика, коли послуги об’єднують за «життєвою ситуацією», вже застосовується в багатьох країнах. Зокрема, послуги при народженні дитини надають комплексно в Канаді, Новій Зеландії, Австралії та інших державах.

Реалізація проєкту єМалятко дозволить значно спростити для користувачів процедуру отримання послуг, що супроводжують народження дитини. Скажімо, кількість необхідних для звернення документів зменшується з 37 до однієї заяви. А завдяки тому, що заяву на отримання послуг можна буде оформити онлайн, батькам взагалі не потрібно буде відвідувати державні установи.

Запровадження комплексної послуги єМалятко також оптимізує роботу державних органів. Уже розпочато налагодження міжвідомчої взаємодії задля втілення проєкту: уже всі власники реєстрів, необхідних для реалізації послуги, розпочали інтеграцію до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта».

Крім запровадження послуги «єМалятко», постановою також передбачена можливість:

- зареєструвати проживання дитини віком до 14 років шляхом подання документів у електронній формі. Єдина умова – реєстрація здійснюється за наявним у реєстрі територіальної громади зареєстрованим місцем проживання батьків чи одного з них;

- підліткам від 14 до 18 років під час оформлення паспорта вперше зареєструватися у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

 

угору ↑