В обласному центрі відбувся мітинг-реквієм, приурочений до 33-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС

Версія для друку

В обласному центрі відбувся мітинг-реквієм, приурочений до 33-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС

 

У Полтаві, біля пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи, відбувся мітинг-реквієм до 33-х роковин аварії на ЧАЕС.

Чорнобильці та члени сімей загиблих ліквідаторів, громадськість, представники влади, студенти вшанували пам’ять тих, хто ліквідовував наслідки Чорнобильської трагедії. Долучилися до заходу й представники делегації з італійського міста  Сестрі-Леванте. Тамтешні родини понад 20 років приймають на оздоровлення дітей чорнобильців із Полтавщини.

«Нині в області проживають близько 20 тисяч громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У межах обласної  Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення Полтавщини щороку з обласного бюджету збільшуємо фінансування заходів, спрямованих на соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян. Цього року на відповідну підтримку виділили понад  10 млн грн, що на 30 відсотків більше, ніж у 2018-му», – розповів заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло.

За його словами, за рахунок коштів обласного бюджету  надається пільга на  медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Щорічно виплачується адресна допомога дружинам (чоловікам) померлих осіб, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, та  сім’ям із дітьми, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. У поточному році  розмір разової адресної допомоги вказаним категоріям громадян збільшено до 2,5 тис. грн на особу.

«Продовжили запроваджену з 2018 року виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення громадянам, які належать до 1 категорії та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, в санаторно-курортних закладах на території Полтавської області», – додав Олег Пругло.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять ліквідаторів, які пішли передчасно з життя. До пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи поклали квіти.

 

 

 

угору ↑