В обласному центрі відкрили фотовиставку «Правова допомога поруч»

Версія для друку

В обласному центрі відкрили фотовиставку «Правова допомога поруч»

 

У Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відкрили фотовиставку «Правова допомога поруч». Вона експонуватиметься до 25 жовтня.

Із вітальним словом звернулися до учасників і гостей заходу директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак, директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександр Лемешко, начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області Іван Клочко і заступник начальника філії Державної установи «Центр пробації» у Полтавській області Юрій Величко.

На виставці представлені 60 світлин із життя системи безоплатної правової допомоги. У фокусі – надання правової допомоги клієнтам, насамперед представникам і представницям соціально вразливих категорій населення.

Мета заходу – привернути увагу до переваг створеного державою механізму захисту прав українців. Насамперед це вразливі категорії громадян – діти, учасники бойових дій на сході країни, літні люди й люди з інвалідністю, особи, які перебувають у місцях несвободи.

Загалом було відібрано 60 із понад 400 світлин, зроблених у червні-липні цього року під час щоденної роботи системи безоплатної правової допомоги в усіх регіонах країни.

На світлинах відображена робота фахівців регіональних та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, прийом громадян у бюро правової допомоги, робота адвокатів системи БПД. Також показана організація роботи дистанційних і мобільних пунктів доступу до правової допомоги, зокрема у бібліотеках та військових госпіталях, геріатричних будинках та будинках-інтернатах, слідчих ізоляторах й установах виконання покарань, а також за місцем проживання маломобільних клієнтів. Увагу приділено правопросвітницьким заходам для дітей, молоді, окремих вразливих соціальних груп, жителів віддалених населених пунктів тощо.

На фото й перемога у суді адвоката сироти-атовця, який під час бойових дій втратив усі документи і після повернення додому, не маючи коштів, із відчаю скоїв крадіжку. Світлини клієнта з вадами слуху, дружину якого шахрайським чином обманули на значну суму коштів, клієнтки, яка приїхала з іншого села, аби виселити з помешкання громадянського чоловіка. Інших клієнтів та клієнток, які звернулися за допомогою в оформленні спадщини, оскарженні відмови у виплаті пенсії, реалізації права на реабілітацію. Дітей, які в ігровій формі дізнаються про свої права. Це й консультування у контрольно-пропускному пункті на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями, у військовому госпіталі, у геріатричному будинку, у виправній колонії, у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, у парках та на вулицях міст і сіл.

За словами директора Регіонального центру Олександра Черчатого робота фахівців та адвокатів системи безоплатної правової допомоги із соціально вразливими категоріями громадян – це основна ідея, яка відображена у фокусі фотовиставки. Фотовиставка – яскравий приклад того, що держава створила дієвий правовий інструмент задля захисту своїх прав.

Довідково. Вперше фотовиставка була представлена під час Київської міжнародної конференції з безоплатної правової допомоги, що відбулася 10-12 вересня цього року. Полтава стала 5 містом, де презентується фотовиставка. Підготовлена експозиція за підтримки проєкту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної

правової допомоги у Полтавській області працює

угору ↑