В області триває укріплення берегових ліній

В області триває укріплення берегових ліній

На Полтавщині активно проводять роботи по укріпленню берегів шляхом заліснення та залуження прибережно-захисних ліній.

Зокрема, у Гадяцькому районі з метою запобігання руйнування берегової лінії Ціпківської, Гречанівської, Сарівської сільської ради вже висадженні саджанці дерев та кущів на берегах водних об’єктів. У весняний період 2018 року планується  заліснення берегової лінії Веприцькою, Великобудищанською, Книшівською, Петрівсько-Роменською, Римарівською та Середняківською сільськими радами.

Крім того, Лютенською сільською радою у рамках місцевої Програми «Розчистка та поліпшення екологічного стану ділянки річки Лютенька в межах села Лютенька Гадяцького району Полтавської області» виділено кошти з сільського бюджету у сумі 130,188 тис. грн на розробку проектно-кошторисної документації на розчищення та укріплення русла р. Лютенька в центральній її частині.

Тим часом, у місті Горішні Плавні роботи з укріплення берегів водойм проводяться шляхом встановлення габіонів та шпунтів. На разі виконуються роботи з укріплення берегової ділянки Дніпродзержинського водосховища.

У Кременчуцькому районі з квітня по жовтень 2017 року висаджено 30 га дерев на загальну суму 148 тисяч 403 грн, виділених районною адміністрацією.

Заходи з укріплення берегів шляхом заліснення також тривають у Диканському, Зінківському, Кобеляцькому, Лохвицькому, Лубенському, Новосанжарському, Оржицькому, Решетилівському, Семенівському, Чорнухинському, Чутівському, Пирятинському районах. На території міста Хорол знаходиться чотири ставки та річка Лагодинка. Береги зазначених водних об’єктів заліснені на 60-70%. У період проведення двомісячника чистоти та благоустрою виконавчим комітетом міськради проведено упорядкування та заліснення берегової лінії зазначених водойм. Одночасно проводиться благоустрій території біля водних об’єктів та зон відпочинку. До впорядкування активно залучають молодь, жителів населених пунктів, фермерів, користувачів земельних ділянок та водних ресурсів.

Здебільшого для заліснення прибережної зони  використовують вербу, вільху, березу, калину, сосну, дуб та ін.

До відома: в Полтавській області діють Регіональна програма охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2017 – 2021 роки («Довкілля-2021») та Регіональна цільова програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро у Полтавській області на період до 2021 року. Одним із головних напрямів природоохоронної діяльності відповідно до визначених стратегічних цілей у рамках програми «Довкілля-2021» є проведення заходів із будівництва, розширення та реконструкції протиерозійних, гідротехнічних, протикарстових, берегозакріплювальних, противозсувних, протиобвальних, протилавинних, протиселевих споруд.

Полтавською обласною радою затверджені рішення від 06.03.2017 № 406 «Про фінансування природоохоронних заходів за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2017 році» (зі змінами) та рішення від 26.04.2017 № 452 «Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2017 році». Відповідно до них в області станом на 01.11.2017 року профінансовано проведення заходів з охорони і раціонального використання водних ресурсів на суму 8 393,396 тис. грн та заходи з охорони і раціонального використання земель на суму 5 635,866 тис. грн.