В облдержадміністрації відбувся круглий стіл з головами утворених об’єднаних територіальних громад

15 вересня в обласній державній адміністрації проведено першу зустріч у форматі спілкування за «круглим столом» керівників органів місцевого самоврядування, які на Полтавщині сформували 12 об’єднаних територіальних громад, голів відповідних районних державних адміністрацій із представниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації, Головного управління державної служи України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, Головного управління юстиції у Полтавській області та Управління МВС України в Полтавській області.

Модераторами зібрання виступили в. о. директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов та експерт Офісу реформ Ірина Дудка. Основна увага була приділена питанням методичного супроводу та консультаційно-інформаційної підтримки новостворених громад.

У ході обговорення було визначено цілу низку питань, які належить в першу чергу предметно опрацювати територіальним громадам спільно із фахівцями галузі охорони здоров’я та освіти. Так, директор департаменту освіти та науки обласної державної адміністрації Євген Ленський запланував розпочати виїзні зустрічі із керівниками об’єднаних громад уже наступного тижня. Спеціалісти галузі охорони здоров’я, соціального захисту та культури запропонували громадам сформувати перелік базових проблем, щоб професійно підготувати рекомендації, які допоможуть у їх вирішенні.

Про те як реалізувати на практиці головну ідею децентралізації — наблизити і покращити послуги, які отримують жителі сільських територій, предметно говорила Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва. Вона детально окреслила ті напрямки роботи територіальних громад, які на даний момент не мають достатнього ресурсного забезпечення і потребують всебічної підтримки як на рівні області, так і на рівні профільних міністерств.

Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь запропонував опрацьовувати галузеві питання в режимі постійно діючих семінарів, щоб мати змогу максимально ефективно підготуватися до роботи в новому форматі об’єднаних територіальних громад.

У ході розмови велика увага була приділені також питанням розробки статутів та програм соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад.

Учасники зустрічі констатували необхідність напрацювання чіткого алгоритму дій об’єднаних територіальних громад, який би забезпечив їх оптимальне функціонування. Прикладом активної участі обласних структур у розбудові новостворених громад є робота служби з надзвичайних ситуацій  по залученню коштів Державного фонду регіонального розвитку на потреби інфраструктури місцевої пожежної охорони.

Довідково: До складу 12 об’єднаних територіальних громад входить 179 населених пунктів, де проживає понад 91 тисяча населення. Їхня інфраструктура складається із 73 об’єктів галузі охорони здоров’я, 48 освітніх закладів, 47 дошкільних закладів та 87 закладів культури.