В ОДА відбулося засідання "круглого столу" на тему «Запровадження нової системи реєстрації громадських організацій»

22 вересня за ініціативою Українського незалежного центру політичних досліджень та за участю Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, представників Полтавської облдержадміністрації, Головного управління ДФС у Полтавській області, центрів надання адміністративних послуг Полтавської області, громадських об’єднань проведено "круглий стіл" на тему «Запровадження нової системи реєстрації громадських організацій».

З вітальним словом виступили начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко та директор проекту USAID «Громадяни в дії» Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба.

Стосовно стану роботи системи реєстрації громадських об’єднань в Полтавській області присутнім доповів заступник начальника управління – начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Богдан Зезекало.

Проблемні питання, які виникають при здійсненні державної реєстрації громадських об’єднань, до відома присутніх довела начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстраціїГоловного територіального управління юстиції у Полтавській області Наталія Бугрій.

З доповіддю щодо забезпечення можливості подачі документів для державної реєстрації громадських об’єднань через центри надання адміністративних послуг Полтавської області як фронт-офіси виступила     заступник начальника управління – начальник відділу з питань економічних реформ та розвитку територій Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації Вікторія Лебеденко.

Щодо взаємодії громадських об’єднань та органів державної влади присутнім доповів перший заступник директора – начальник управління з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації Юрій Варченко.

Представники Головного управління ДФС у Полтавській області  Людмила Тесля та Юлія Ковтун роз’яснили присутнім порядок набуття громадськими об’єднаннями статусу неприбуткових.

Експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Ольга Рябуха ознайомила присутніх з проектом змін до законодавства щодо покращення правового регулювання реєстрації та діяльності громадських об’єднань.

Круглий стіл пройшов у формі жвавої та конструктивної дискусії.