В Полтавській ОДА проаналізували стан економіки регіону за півроку

В Полтавській ОДА проаналізували стан економіки регіону за півроку

Сьогодні в Полтавській обласній державній адміністрації відбулося спільне розширене засідання колегії обласної державної адміністрації та регіональної ради з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Віктор Бугайчук, голова Полтавської обласної державної адміністрації  розпочав зібрання із вшанування пам’яті  Олега Бабаєва хвилиною мовчання.

На порядок денний було винесено два питання, що стосуються виконання бюджету, економічного розвитку області та стану фінансово-бюджетної дисципліни за перше півріччя цього року.

Про стан економічного і соціального розвитку області прозвітувала Олена Адамович, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської обласної державної адміністрації.

Вона зауважила, що для покращення соціально-економічного  стану України загалом підписання економічної частини угоди з Європейським Союзом є виключно позитивним кроком. Адже це дасть змогу докорінно модернізувати країну. Якщо говорити конкретніше про область, то: «Покращилась структура експорту області.

Нині відсоток експорту до європейських країн зріс від 25% до 43%, що на 29,6% більше ніж до Російської Федерації.

Відбулося зростання обсягів виробництва в легкій – на 4,9%, харчовій – на 9,4% та хімічній промисловості – у 1,6 рази. Разом з тим, скоротилося виробництво в нафтогазовидобувній – на 5% та нафтопереробній промисловості – на 11,6%, машинобудуванні – на 51,7%, які мають найбільшу питому вагу, що вплинуло на загальний індекс промислової продукції.

Практично на рівні минулого року спрацювала гірничодобувна промисловість (зменшення на 0,8%). Загальне виробництво валової продукції сільського господарства скоротилося на 5,3%, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах – на 8,6%. Тож у промисловому комплексі за січень-червень 2014 року індекс промислової продукції становив 91%», – підсумувала Олена Адамович. Директор  Департаменту повідомила, що за соціально-економічний станом Полтавська область займає  12 позицію серед інших регіонів, продемонструвала усім присутнім план роботи в перспективі.

Про виконання бюджету доповідав Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації. Він повідомив, що загальний обсяг надходжень до бюджетів усіх рівнів становить 7047,5 млн. грн. А надійшло на 3390,7 млн. грн. менше, ніж за січень-червень 2013 року.  «Місцеві бюджети за доходами (без урахування трансфертів із Державного бюджету) виконано в сумі 1779,3 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом 2013 року надходження зменшилися на 48,5 млн. грн. або на 2,7%. Бюджет області за показниками спеціального фонду виконано в сумі 257,5 млн. грн. або на 23,2%  від річного плану» – повідомив Павло Кропивка.

Що стосується фінансово-бюджетної дисципліни, то Держфінінспекцією в Полтавській області проводяться перевірки та вживаються заходи щодо застосування фінансових санкцій до порушників бюджетної дисципліни. Так, протягом першого півріччя 2014 року проведено 809 контрольних заходів, якими охоплено фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 4,5 млрд. грн. (з них 1,7 млрд. грн. – державних ресурсів, 2,8 млрд. грн. – комунальних). Про це повідомила Ірина Салогуб, перший заступник начальника Державної фінансової інспекції в Полтавській області.

Згодом, вислухавши усіх доповідаючи, Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради висловив обурення від роботи податківців, судової гілки влади та Державної автомобільної інспекції. «Потрібно раз і назавжди зруйнувати старі злочинні схеми. Те, що роблять ці люди – шкідництво!»