В Україні стартувала система «Трембіта», яка здатна вирішити проблему з чергами до держреєстрів

Версія для друку

В Україні стартувала система «Трембіта», яка здатна вирішити проблему з чергами до держреєстрів

 

Її основна мета - забезпечувати обмін даними між електронними держреєстрами в реальному часі.

Запрацювала перша електронна взаємодія, реалізована в межах національної системи електронної взаємодії «Трембіта». Будучи основою для електронного урядування, «Трембіта» здатна забезпечити глобальний реінжиніринг процесів державного управління з метою їх оптимізації та прозорості. Система здійснює обмін даними без участі людини, що значно покращує та пришвидшує процес надання послуг, зменшує можливість механічних помилок та корупційних ризиків.
Перший автоматичний обмін даних завдяки «Трембіті» впроваджено між Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та Державною службою України з питань лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба). Це уможливить проведення понад одного мільйона перевірок даних щомісяця.
Електронна взаємодія впроваджена для ефективної реалізації Урядової програми реімбурсації «Доступні ліки», яка передбачає повне або часткове відшкодування з держбюджету вартості лікарських засобів для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом II типу. Держбюджетом на 2019 рік передбачено 1 млрд гривень на цю програму. 

Над проектом, окрім означених відомств, працювали Державне агентство з питань електронного урядування України, проект USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Фонд Східна Європа.

«Від 1 квітня 2019 року НСЗУ адмініструє Урядову програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки». Рецепт на лікарські засоби в межах програми став виключно електронним. На 21 травня уже виписано 2 мільйони електронних рецептів, за 1,5 мільйонами  пацієнти отримали лікарські засоби. За перший місяць роботи аптечним закладам за договором виплачено понад 45 мільйонів гривень. Всі процеси переведені в електронну систему охорони здоров’я. Це забезпечує прозоре, раціональне та контрольоване використання бюджетних коштів. Автоматичний обмін даними між нами та Держлікслужбою – є важливою частиною цього процесу», – пояснює голова НСЗУ Олег Петренко.

Електронна взаємодія між відомствами дозволяє перевіряти правомірність аптечних закладів отримувати відшкодування з держбюджету за відпущені ліки громадянам в межах програми. Предметом перевірки слугує ліцензія на провадження діяльності з роздрібної реалізації лікарських засобів. Відтепер наявність ліцензії автоматично перевіряється завдяки «Трембіті» тричі під час:
1. реєстрації та укладення договору між аптеками та НСЗУ;
2. погашення електронних рецептів в аптеках;
3. подання аптеками звітів до НСЗУ про відпущені лікарські засоби, на підставі яких здійснюється відшкодування їхньої вартості.

«Автоматичний обмін даними між НСЗУ та Держлікслужбою за допомогою “Трембіти”  спрощує процедуру перевірки аптечних закладів на наявність ліцензії. Такі перевірки забезпечують впевненість у тому, що лікарські засоби за програмою “Доступні ліки” відпускають лише ті аптечні заклади, які мають чинну ліцензію. Відповідно, відшкодування вартості лікарських засобів за рахунок коштів державного бюджету отримують ті аптеки, які працюють на законних підставах”, – додає Олег Петренко.

Нагадаємо, що «Трембіта» – це система електронної взаємодії державних реєстрів та баз даних, що дозволяє відомствам та органам влади безпечно та оперативно обмінюватися необхідною інформацією для більш якісної взаємодії як між собою, так і з громадянами та представниками бізнесу. Окрім того, «Трембіта» надає можливість надавати населенню більш якісні послуги, як офлайнові, так і електронні.
За матеріалами НСЗУ
 

 

 

угору ↑