«В Україну повернулися лише здорові люди, вони не мають симптомів ГРВІ», – Віктор Лисак

Версія для друку

«В Україну повернулися лише здорові люди, вони не мають симптомів ГРВІ», – Віктор Лисак

 

Пасажири уханського рейсу вже приземлилися в Харкові. Вони вирушають у супроводі співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій до медичного центру «Нові Санжари». Там пройдуть карантин і обсервацію протягом 14 днів. Обсервація відбувається із метою превенції.

Фахові лікарі МОЗ України підтвердили, що всі евакуйовані здорові, не мають жодних симптомів хвороби.

Зранку в Нових Санжарах перебуває голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, щоб тримати ситуацію на контролі. Також у селищі знаходяться директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак і фахівці обласних медзакладів.

«Відомо, що в Україну повернулися лише здорові люди, вони не мають симптомів ГРВІ. Чітко виконують рекомендації Всесвітньої охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України. Перед посадкою на борт пасажирів ретельно обстежили китайські медики, а потім – українські лікарі. Людей розмістять у санаторії «Нові Санжари» на карантин. Процес буде організований, цілком забезпечене цілодобове медичне спостереження. Скільки буде потрібно, стільки й залучимо медичних працівників. У санаторії є співробітники, які надають медичну допомогу. В разі необхідності залучимо ще спеціалістів з обласних установ, районної лікарні. Нині відпочивальників у санаторії немає, – розповів Віктор Лисак. – Населення хвилюється, але ми перебуваємо на місці й пояснюємо стан справ. На жаль, не всі дослухаються до наших слів. У Нових Санжарах працює бригада фахівців – спеціалісти кафедри інфекційних хвороб Української медичної стоматологічної академії, обласної інфекційної лікарні, обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, інші спеціалісти. Надають роз’яснення людям щодо самого коронавірусу, поточної ситуації, засобів захисту. Потрібно із розумінням ставитися до цієї ситуації. В евакуйованих громадян України теж є рідні, кожен має матір, батька, доньку, сина».

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, медичні працівники постійно спілкуються з місцевими жителями, надають необхідні роз’яснення.

«Нині дуже багато паніки й спекуляцій щодо цієї теми, тому постійно комунікуємо з людьми. Наше завдання – зробити все, аби громадяни були в безпеці», – наголосив Олег Синєгубов.

угору ↑