Валерій Головко: «Кременчук – одне з показових міст Полтавщини, де влада працює над залученням інвестицій»

Версія для друку

Валерій Головко: «Кременчук – одне з показових міст Полтавщини, де влада працює над залученням інвестицій»

 

Голова обласної державної адміністрації Валерій Головко взяв участь у Міжнародному бізнес-форумі «Міжнародне співробітництво: створюємо майбутнє разом», який відбувається упродовж 10-11 травня у Кременчуці.

У перший день роботи форум зібрав у великій сесійній залі адміністративного будинку Кременчуцької міської ради представників регіональних органів влади і місцевого самоврядування України, делегації від міст-побратимів Кременчука – Бердянська, Бидгоща та Свіштова, офіційні делегації з Канади, Литви, Польщі, Болгарії та Ірландії, підприємців, іноземних експертів, представників ділових кіл, фахівців із Вінницької, Сумської, Івано-Франківської, Київської, Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської, Черкаської й Полтавської областей.

Зокрема до роботи пленарного засідання долучилися перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, міський голова Кременчука Віталій Малецький, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, радник, консул з економічних питань Генерального консульства Республіки Польща у Харкові Влодзімеж Лещинський, головний радник з питань врядування проекту ПРОМІС (Канада) Кейді Ворд, кмет общини Свіштов (Болгарія) Гєнчо Гєнчєв.

– Приємно бачити на форумі наших друзів, міжнародних партнерів. Потужність і спроможність регіону залежить від того, як працює економіка, як вона розвивається, які умови створені для адмінресурсу. Кременчук – одне з показових міст Полтавщини, де влада працює над залученням інвестицій, сприяє створенню нового бізнесу. Заявити про інвестиційну привабливість – лише початок, бажання, а шлях до появи інвестора довгий. Крім того, нині важко будь-кому починати інвестиції в бізнес. Зарегульована українська система дозволів, не зовсім зручна банківська політика, інколи нерозуміння органами влади важливості й необхідності створення відповідних умов. Нинішній форум – це платформа, у межах якої потрібно обговорити всі суперечки і труднощі під час створення нового чи розширення наявного бізнесу. Потрібно розуміти, що інвестор несе певні фінансові й моральні ризики, тож маємо сприяти їх мінімізації, – зазначив Валерій Головко.

Він наголосив на необхідності проведення подібних форумів.

– Водночас із пошуком можливостей розширення і поглиблення інвестування ми показуємо й наші здобутки. Останніми роками Полтавська область стрімко розвивається. У 2014-му була глибока стагнація у машинобудуванні – 45 відсотків падіння. Нині маємо приріст – 26 відсотків поновлення виробництва. Це серйозний показник. Полтавщина входить у п’ятірку областей-лідерів, які формують державний бюджет. Ми відчули наслідки реформи децентралізації, яку почав Президент України і підтримав Уряд. У бюджетах з’явилися кошти. І ці ресурси, передані центральною владою на місця, маємо не проїдати, а використовувати, щоб заробити. Завдяки появі коштів міста стали розвиватися. Потужно розвивається Кременчук, але, на жаль, деградує Полтава. Водночас помітний позитивний поступ у Решетилівці, Миргороді, Гадячі й інших містах краю, – додав Валерій Головко. – Форум дає можливість обговорити більш привабливу форму залучення сторін. Мають бути створені індустріальні парки, вільні економічні зони. Основним результатом заходу стане чітке розуміння інвестиційного клімату. Минулий економічний форум у Полтаві був іміджевим: ми показали весь потенціал, який має Полтавщина як індустріальний і аграрний регіон. Маємо позитивну тенденцію. До нас з інтересом звертаються представники малого, середнього, великого бізнесу. Кременчуцький форум є продовженням попереднього. І тут порушується дуже важливе питання інвестиційного клімату, тобто що необхідно зробити, щоб прийшов інвестор.

– Ми працюємо із 16 містами України щодо різних проектів у різних галузях. У Кременчуці увагу зосереджуємо більше на питаннях експортної діяльності, пояснюємо, як її здійснювати не лише у співпраці з Канадою, а й іншими державами світу. Працюємо над проектами розвитку середнього і малого бізнесу. Як відомо, останні можуть займати кілька років. Наприклад, три роки ми вже відпрацювали у Кременчуці, попереду ще три роки роботи. Крім того, співпрацюємо з іншими містами регіону – Полтавою, Миргородом, Горішніми Плавнями, проте Кременчук – один із найактивніших. Тут дуже сильна команда на чолі з міським головою. Ми вдячні за можливість працювати в регіоні, зацікавлені у створенні нових проектів, – розповіла Кейді Ворд.

За словами Віталія Малецького, одне з основних питань форуму – формування інвестиційного клімату.

– Із Литви, наприклад, приїхали компанії, які зацікавлені в розвитку енергетики, енергозбереженні, енергоефективності. Вони продають тут товари на мільйони доларів. Ми купуємо в них лічильники для обліку тепла, починаємо купувати індивідуальні теплові пункти. У них є досить цікаві проекти в галузі водоочищення. Є компанія, яка займається розробкою технологій водоочищення й постачанням для водоканалів, зокрема й в Україні, відповідних систем. Продукція виробляється в Литві й тамтешні компанії готові постачати її в Україну. Вона якісна й досить доступна за ціною, – поінформував Віталій Малецький. – Під час попереднього візиту представник однієї з литовських компаній із подивом дізнався, що його фірма продає Кременчуцькому підрядному спеціалізованому шляховому ремонтно-будівельному управлінню бітумну емульсію. Високоякісну емульсію, на реалізацію якої підприємство виграло тендер. Тобто фактично у нас у місті сформований ринок. Але поки що, на жаль, для нас це ринок збуту іноземної продукції. Ми зацікавлені, щоб продавати нашу продукцію за кордоном. Перші кроки робила компанія «Лукас» на канадському ринку, бо лібералізація цін, угода про вільну торгівлю відкривають фактично канадський ринок для українських підприємств, сільгоспвиробників. Співпраця з Польщею можлива на рівні малого й середнього бізнесу. Впевнений, що робота у межах форуму дасть гарні результати.

Марюс Януконіс зазначив, що радий кількарічному партнерству з Кременчуком. Додав, що представники Литовської Республіки приїхали подітися досвідом з українськими колегами, співпрацюють із ними у сфері енергоефективності, освітніх проектів. Розповів, що форум сприятиме розширенню напрямків співробітництва.

– Ми зацікавлені в купівлі українських продовольчих продуктів, сільськогосподарських. Приїхали на форум із певними ідеями щодо розвитку і вдосконалення співробітництва. Сподіваюся, показані нашими фахівцями тематичні презентації стануть корисними й наштовхнуть українських колег на нові ідеї, – розповів Влодзімеж Лещинський.

Валерій Головко побажав усім учасникам форуму вийти із цього майданчика обговорення з чітким розумінням, що таке інвестиційний клімат, яка роль місцевої чи регіональної влади у залученні інвестицій, а також досягнути результатів, щоб Полтавщина надалі розвивалася ще потужніше.

Учасники форуму на пленарних і секційних засіданнях, практичному семінарі обговорили питання двостороннього економічного співробітництва (торгівля, розвиток і фінансування спільних проектів у сфері інновацій, технологій і науки), впровадження дієвих механізмів залучення інвестицій, створення й удосконалення індустріальних парків і спеціальних економічних зон. Порушили теми міжнародного комерційного арбітражу й пов’язаних судових процедур, а також використання енергоефективних технологій й охорони довкілля.

угору ↑