Валерій Головко: «Освіта є пріоритетом роботи обласної влади»

Версія для друку

Валерій Головко: «Освіта є пріоритетом роботи обласної влади»

 

Сьогодні голова облдержадміністрації Валерій Головко, його заступник Олег Пругло та директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко взяли участь у святкуванні Дня знань у школах Щербанівської об’єднаної територіальної громади.

Відвідали, зокрема, Розсошенську гімназію, Щербанівський і Тростянецький НВК. У ці три заклади пішли відповідно 126 (п’ять класів), близько 30 (два класи) і 12 першокласників. Навчатимуться вони згідно з вимогами освітньої реформи Нової української школи.

Представники виконавчої влади і місцевого самоврядування побували у навчальних закладах, оглянули шкільні класи, музеї. Валерій Головко вручив директорам шкіл книги й сертифікати на одержання нового спортивного інвентарю. Наголосив на необхідності забезпечити якісне харчування дітей в освітніх установах. Ще одним приємним подарунком для Щербанівської об’єднаної територіальної громади став новий шкільний автобус, який придбали на умовах співфінансування облдержадміністрації та Щербанівської ОТГ.

– Перші класи обладнані відповідно до вимог НУШ. Є нові сучасні парти, мультимедійні системи, методичні набори, леґо. Створено вісім осередків, де діти можуть, наприклад, відпочити, погратися, зайнятися дослідницькою роботою, – розповіла директор Розсошенської гімназії Тетяна Тягнирядно. – Минулого року в закладі зробили новий дах, а нині триває термомодернізація. Наступного року мають закінчити спорудження басейну. До нього, до слова, обладнають теплий перехід. Є спорткомплекс. Колектив у нас творчий і креативний. Сподіваємося, усім нашим школярам у гімназії навчатися комфортно.

За словами сільського голови Щербанівської ОТГ Ігоря Процика, фінансова спроможність громади дала можливість розпочати термомодернізацію й заміну вікон у школах. Усі перші класи фактично відремонтували за кошти громади, були закуплені меблі й відповідне обладнання. Спрямовують зусилля й ресурси й на старшу школу. Крім того, триває розробка проектів термомодернізації Щербанівського і Тростянецького НВК.

– Відвідуємо школи, дивимося на їхній стан. 2018-ий – рік Нової української школи. Зобов’язання будь-якої влади – привести освітні установи до нових стандартів. Щербанівський НВК нині не в найкращому стані. Закінчується проект на оновлення цього закладу. Думаю, що за рахунок різних джерел фінансування через два роки він відповідатиме всім нормам. У Розсошенській гімназії ситуація інша. Там День знань відзначали у майже цілком оновленій школі. Наступного року ще довершимо інфраструктуру, – поінформував Валерій Головко. – Освіта є пріоритетом роботи обласної влади. Дякую батькам за участь у процесі створення Нової української школи, освітянам і представникам Щербанівської об’єднаної територіальної громади. Разом створюємо сучасну школу, в якій було б комфортно нашим дітям, і куди вони охоче йшли б навчатися. Багато планів по школах Полтавщини. Нині маємо профіцит бюджетів будь-якого рівня. Це наслідок політичної волі Президента, Уряду й депутатів Верховної Ради, бо децентралізація дала можливість фінансової спроможності й розвитку будь-якої громади. По області є 86 опорних закладів. Маємо привести їх до стандарту Нової української школи. І це не тільки зовнішнє оздоблення й енергозбереження, це внутрішнє осучаснення.

Крім того, у межах національно-патріотичного виховання молоді на чотири школи Щербанівської об’єднаної територіальної громади планують обладнати один тир.

угору ↑