Валерій Головко: «Пишаймося тим, що ми українці»

Версія для друку

Валерій Головко: «Пишаймося тим, що ми українці»

 

Сьогодні в обласному центрі, біля пам’ятника Івану Мазепі, відбулися урочистості з нагоди Дня Незалежності України та 100-річчя подій відродження Української державності.

В них взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, голова обласної ради Олександр Біленький, народний депутат України Юрій Бублик, Герої України Тетяна Корост та Іван Балюк, учасники АТО, родини полеглих бійців, волонтери, депутатський корпус полтавських – обласної та міської – рад, громадські й культурні діячі, курсанти військового коледжу сержантського складу, учнівська й студентська молодь, містяни.

– У цей день мене завжди сповнюють почуття гордості, що я українець, що живу в Україні. Для мене незалежність – це висока відповідальність за те, що ми живемо в нашій державі й боремося за її суверенітет, спроможність і цілісність. Це люди, українська мова, традиції. Усіх вітаю зі святом. Пишаймося тим, що ми українці, – наголосив Валерій Головко. – Маємо розуміти свою участь і відповідальність, що нині живемо в такий історичний час – час боротьби на незалежність нашої держави.

– Українська мрія бути незалежним нарешті втілюється, але, на жаль, через кров, втрати і певні труднощі для людей, армії, країни. Це, мабуть, той шлях, який маємо пройти і саме вибороти незалежність, – зазначив Олександр Біленький. – Водночас незалежність – це розвиток, самостійність, соборність України – держави, в якій ми живемо й яку любимо.

Полтавська громада виконала Державний Гімн України і поклала квіти до пам’ятника Івану Мазепі. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять борців на незалежність України. Згадали поіменно краян, яких рідні чекають додому з полону.

Присутні на заході мали змогу переглянути виставки, які експонувалися під відкритим небом, поряд із пам’ятником Івану Мазепі, приурочені до 100-річчя подій відродження Української державності – «Вони загинули, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України» та «Іван Мазепа – гетьман-будівничий Української Держави».

Увечері, о 20.00 годині, в межах відзначення 27-ї річниці незалежності України в обласному центрі, біля Білої альтанки, відбудеться концертна програма «Вечірній променад» камерного оркестру імені Д. Ахшарумова Полтавської обласної філармонії.

угору ↑