Відбулася нарада щодо відкриття пункту пропуску через Державний кордон України в Полтавському обласному комунальному підприємстві «Аеропорт-Полтава»

Провів нараду перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Пісоцький. У ній взяли участь представники регіональних підрозділів митниці, прикордонної служби, Держпродспоживслужби, керівники профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації. Обговорили, що необхідно зробити для того, щоб запланований рейс другого травня 2018 року полетів із полтавського аеропорту в Анталію.

– У нас багато планів і завдань стосовно стабілізації фінансово-економічної діяльності аеропорту «Полтава», розвитку його інфраструктури, покращення туристичного клімату й інвестиційної привабливості нашого регіону, – наголосив на початку наради Андрій Пісоцький.

Перший заступник начальника Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України – начальник штабу підполковник Костянтин Барбашов рекомендував, щоб у подальшому забезпечити функціонування пункту пропуску, створити робочу групу щодо визначення кількості приміщень, як для прикордонників, так і для митної служби на території аеропорту.

– Четвертого січня збереться робоча група, приїдуть фахівці, оглянуть приміщення, розкажуть, як їх облаштувати, забезпечити засобами зв’язку, – пояснив представникам ЗМІ після заходу Андрій Пісоцький. – Нині проблемних питань, як сказали учасники наради, немає. Є суто технічні питання, які потрібно врегулювати. Ми можемо вчасно провести всі необхідні роботи й заходи, щоб другого травня із нашого аеропорту полетів перший літак. Доти потрібно зробити часткову реконструкцію злітно-посадкової смуги, це коштує близько восьми мільйонів гривень. Крім того, необхідно придбати пожежний автомобіль для аварійно-рятувальної команди аеропорту, а також спрямувати кошти на матеріально-технічне забезпечення поточної діяльності аеропорту. Пожежний автомобіль, до речі, вартує вісім мільйонів гривень. Починаємо роботу щодо облаштування огорожі довкола аеропорту. Починаємо робити проект із реконструкції аеровокзалу й побудови митного терміналу. Вартість проекту – 2,5 мільйона гривень. Загалом на все спрямуємо 37 мільйонів гривень.

Андрій Пісоцький також розповів про потребу проведення капітального ремонту злітно-посадкової смуги. Його вартість складає близько 130 мільйонів гривень.

– Звертатимемося до Міністерства інфраструктури й Кабінету Міністрів України, щоб із державного бюджету профінансували капремонт, – пояснив перший заступник голови облдержадміністрації. Щодо рейсів з аеропорту «Полтава» додав: – Спілкувався з виконавчим директором міжнародного туроператора «Join up», були представники авіакомпанії «YanAir». Ми говорили про те, коли можна здійснити перший виліт. Він відбудеться другого травня з аеропорту «Полтава» до турецької Анталії. Літак – «Boeing 737-400» на 168 посадкових місць. Рейс буде один на тиждень, щосереди, а з червня планується два рейси на тиждень – у середу й суботу. І так до жовтня.

За словами Андрія Пісоцького, нині триває робота щодо організації підвезення пасажирів із Горішніх Плавнів, Кременчука, Полтави, Сум до аеропорту. Є перспектива і внутрішніх авіарейсів, зокрема до Одеси й Львова.

– Ми упродовж певного часу ведемо роботи з підготовки до міжнародного пункту пропуску. Деяка робота за допомогою обласної державної адміністрації проведена. Виготовили проект реконструкції огорожі, він уже пройшов державну експертизу. Нині виділяються кошти для поточного ремонту злітно-посадкової смуги. Це дозволить приймати пасажирські повітряні судна, як, наприклад, «Boeing 737-400» і «Airbus A320», щоправда, з обмеженнями, але двічі на тиждень і частіше зможемо приймати рейси. Деяку спецтехніку можемо взяти в оренду, а основну, як наприклад, пожежний автомобіль, придбаємо за виділені областю кошти, – додав виконувач обов’язків генерального директора ПОКП «Аеропорт-Полтава» Юрій Колісник.