Відбулася робоча зустріч в Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

Версія для друку

Відбулася робоча зустріч в Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

 

13 липня 2015 року заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Роман Товстий та радник голови облдержадміністрації з гендерних питань, депутат Полтавської обласної ради,  Ірина Балибіна взяли участь у  робочій зустрічі в Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Захід був ініційований Головою підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації, народним депутатом Іриною Сусловою, спільно з Програмою РАДА, за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).
Під час роботи, радники обласних державних адміністрацій, які відповідають за реалізацію гендерної політики в Україні, представники облдержадміністрацій спільно с представниками Міністерства соціальної політики обговорили питання стану роботи в областях щодо реалізації державної політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків,  впровадження гендерного бюджетування та гендерної статистики. Особливу увагу було приділено питанням гендерної експертизі законодавчих актів та організації в областях мережі спеціалізованих установ, закладів, служб та організацій, діяльність яких буде спрямована на попередження насильства в сім’ї та допомогу жертвам цих явищ.
У своєму виступі радник голови Ірина Балибіна наголосила: «Громадяни тих країн, де державна політика формується за рівноправної участі жінок і чоловіків, мають більший рівень довіри до уряду та політичних процесів. Ми розуміємо значення ратифікації Україною Стамбульської Конвенції в сфері протидії насильству по відношенню до жінок та дітей, і зважаючи на масштабну роботу з підготовки до цього процесу, пропонуємо врахувати позитивний досвід, напрацьований в Полтавській області з подальшим залученням наших фахівців до законодавчих ініціатив».
Як зауважив заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, «…Рівність та недопущення дискримінації мають ключове значення для української демократії та її майбутнього.
Демократичні перетворення у сфері забезпечення рівності прав і можливостей чоловіків і жінок в Україні відбуватимуться поступово, із залученням державних механізмів та впровадження інституційних інновацій.»
В процесі обговорення було озвучено пропозицію щодо проведення на базі Полтавської, Запорізької та Кіровоградської областей пілотних навчальних семінарів з гендерної тематики.

 

Відділ у справах сім`ї і молоді
облдержадміністрації

угору ↑