Відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при ОДА

Відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при ОДА

17 лютого 2015 р. у Полтаві відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при ОДА. Членів зібрання проінформували про роботу Громадської ради попереднього скликання та провели  вибори до новоствореної Громадської ради.

Участь у роботі установчих зборів взяли 132 представники громадських об’єднань, національних меншин та церков, а також представники органів влади. Так, присутній на зборах перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, зауважив, що співпраця з громадськістю відноситься до пріоритетних завдань діяльності облдержадміністрації.

«Співпраця з Громадською радою дуже важлива. Це допоможе повернути довіру людей до влади, до Уряду, довіру до реформ, — переконаний він. — Роль Громадських рад в роботі влади підвищують і реформи, які відбуваються в рамках децентралізації. По-перше, усі  важливі рішення, які стосуються життєдіяльності області повинні обговорюватися з громадськістю, тому ми залучаємо їх до участі в комісіях, засіданнях, нарадах. По-друге, важливим фактором є контроль за ефективністю використання бюджетних коштів, які здійснюють члени Громадської ради. І, безумовно, у рамках скорочення апарату районних державних адміністрацій, облдержадміністрації, відбудеться передача певних повноважень на громадські організації для виконання соціальних завдань, які влада ставить перед собою. Тому нам потрібна дієва Громадська рада», — сказав Олег Пругло. Насамкінець він запевнив, що влада готова до діалогу з громадськістю та побажав присутнім гарної роботи.

Зі звітом про діяльність Громадської ради при ОДА за два роки, до присутніх, звернувся голова Громадської ради при ОДА попереднього скликання Володимир Голуб. У першу чергу він відмітив, що відбулися суттєві зміни, які свідчать про те, що Громадська рада має свій імідж та престиж.

«Заявок на участь у новоствореній Громадській раді ми отримали багато. Майже на третину збільшилася кількість громадських організацій та об’єднань, які бажають вступити до Громадської ради при облдержадміністрації. Важливо те, — говорить Володимир Голуб, — що новостворена Громадська рада представить увесь спектр громадських організацій області, у нас є представники організацій Кременчука, Миргорода та інших регіонів області», — зауважив він.

За словами Володимира Голуба, у Громадській раді планують збільшити кількість галузевих комісій з 15 до 20, а засідання членів Громадської ради проводити частіше ніж один раз у квартал.