Відбулося спільне засідання регіональної та Державної комісій із питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

У Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області відбулося спільне засідання регіональної та Державної комісій із питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке пройшло у форматі відеоконференції.

Провів його Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

У спільному засіданні від Полтавщини взяли участь заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, керівники департаментів і управлінь ОДА, начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб, працівники ГУ ДСНС України у Полтавській області, представники обласного управління водних ресурсів і Полтавського гідрометцентру.

Розглянули кілька питань. Так, на засіданні проаналізували дії центральних і місцевих органів влади під час ускладнення погодних умов у грудні 2017 року. Порушили питання щодо затвердження Плану дій центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені і паводків у 2018 році й щодо затвердження плану роботи Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на 2018 рік.

Директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда поінформував про погіршення погодних умов у найближчі два тижні. Геннадій Зубко наголосив на необхідності забезпечення ефективного функціонування всіх служб у разі ускладнення погодних умов і погіршення ситуацій на дорогах.

– У грудні голова облдержадміністрації підписав план заходів і дій, розроблений регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з урахуванням пропозицій і поправок, внесених представниками райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, членами комісії, – зазначив Роман Товстий. – Уже маємо досвід роботи у разі погіршення погодних умов. Опинилися в такій ситуації на початку минулого року. Оперативне реагування, злагоджена робота всіх служб і підрозділів забезпечили ефективний результат, тож знаємо, як потрібно відпрацювати. Відповідна техніка є. Передбачено трохи більше трьох мільярдів гривень на обслуговування автомобільних доріг.