Відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при управлінні культури облдержадміністрації. Захід проводиться з метою розвитку, підтримки, популяризації й збереження об’єктів культурної спадщини Полтавщини.

У засіданні взяли участь гості з Києва – перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк та архітектор Іван Биков.

На початку заходу заступник начальника Управління культури облдержадміністрації Валентина Вождаєнко подякувала членам Консультативної ради за роботу.

– Наступного року, як ми вам і обіцяли, будуть виїзди і презентації наших пам’яток культурної спадщини на теренах Полтавщини. Так склалося, що з 2018-го, з кінця лютого, стаємо Департаментом культури та туризму, тому відповідальність буде ще більша. Усі пам’ятки культурної спадщини, які з вами презентуємо, які вивчили з вашою допомогою, маємо перетворити в чудові туристичні об’єкти і пам’ятки, – звернулася до членів Консультативної ради Валентина Вождаєнко.

Ольга Герасим’юк та Іван Биков представили на розгляд ради кілька комплектів облікової документації на пам’ятки культурної спадщини, зокрема земські школи, збудовані за проектами Опанаса Сластіона.

– Дуже раді з вами зустрічатися і вдячні за вашу роботу. Ми відзначили, що тепер, коли ЗМІ говорять про Полтавщину, в сюжетах, на шпальтах газет з’являються й наші школи Сластіона. Тобто показують не просто село, а й ці об’єкти. І це наш страшенно тішить, – розповіла Ольга Герасим’юк. – Також ми шукали й знайшли людей, які можуть розповісти, що сталося з Опанасом Сластіоном, його спадщиною, його родиною.

Окрім облікової документації на щойно виявлені об’єкти культурної спадщини – земські школи Лубенського й Лохвицького районів за проектами Опанаса Сластіона (с. Шевченкове й с. Берберинці Лохвицького району, с. Окіп Лубенського району) члени ради ознайомилися з обліковою документацією на пам’ятку архітектури місцевого значення – будівлю філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Полтавська регіональна дирекція «Лтава» (Олександрійський притулок) по вулиці Раїси Кириченко,1 у Полтаві, на Будинок опіки (обласна бібліотека) по вулиці Шевченка, 3 у Полтаві, на щойно виявлений об’єкт культурної спадщини – споруду адміністративно-торгової будівлі (будинок торгових рядів) у Лубнах, за адресою Володимирський майдан 18/2, на щойно виявлений об’єкт культурної спадщини – будівлю Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 імені Т.Г Шевченка Полтавської міської ради по вулиці Балакіна, 2 у Полтаві.

Розглянули й концептуальний проект експозиції Лубенського краєзнавчого музею, облікову документацію на 12 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини на території пам’ятки національного значення – Більське городище, а також питання щодо уточнення найменування об’єкта в доопрацьованій обліковій документації на пам’ятку архітектури місцевого значення по вулиці Новий Базар, 20-а у Полтаві.