Відбувся семінар «Кращі практики використання аграрних розписок»

Версія для друку

Відбувся семінар «Кращі практики використання аграрних розписок»

 

За сприяння Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Проектом IFC «Аграрні розписки в Україні» для кредиторів, які працюють в аграрному секторі, проведений навчальний семінар «Кращі практики використання аграрних розписок». Участь у семінарі взяли постачальники та дистриб’ютори матеріально-технічних ресурсів, трейдери, представники банківських установ.

Основними постачальниками товарно – матеріальних ресурсів сільськогосподарським товаровиробникам, які працюють з аграрними розписками, є компанії Сингента, Monsanto Compani, Ерідон, Adama, ОККО – Агротрейд.

Лідером серед банків у сфері кредитування під аграрні розписки залишається ПАТ “Агропросперіс Банк”, який ще у 2016 році активно почав видавати кредити під аграрні розписки. ПАТ «АгроПросперіс банк» працює з сільськогосподарськими виробниками, котрі мають в оренді від 500 га до 5,0 тис. га.

На сьогодні з аграрними розписками почали працювати АТ «ОТП Банк» та ПАТ «МТБ Банк», «Банк Альянс».

Менеджер Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Олександр Муляр ознайомив присутніх із найпоширенішими моделями та практиками використання аграрних розписок в Україні, навів конкретні приклади їх використання.

Представником юридичної компанії «Евріс» Юлією Стусовою були розглянуті конкретні практики, які можуть виникнути при примусовому виконанні аграрних розписок.

Учасники семінару обмінялися досвідом використання аграрних розписок, розглянули конкретні ситуації, які можуть виникнути при їх застосуванні, задали питання лекторам.

Довідково:

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією, членами Групи Світового банку, в партнерстві із Швейцарською Конфедерацією в Україні.

Полтавська область стала першим регіоном в Україні де почали застосовувати Аграрні розписки.

На сьогодні в Національному аграрному реєстрі зареєстровано 2143 розписки на суму 14,7 млрд грн.

В області за час дії Проекту оформлено 149 аграрних розписок на суму понад 1,9 млрд грн., в тому числі в 2019 році 62 аграрні розписки на суму 438 млн грн.

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

угору ↑