Віктор Бугайчук обговорив принципи конституційної реформи з представниками чотирьох районів Полтавщини

23 липня в Чутівському Будинку культури відбувся семінар для керівників органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування Чутівського, Машівського, Котелевського та Карлівського районів.

Мова йшла про актуальні проблеми конституційної реформи та територіальної організації влади. У обговоренні взяли активну участь сільські голови та керівники районів. Як відомо, аналогічні семінари уже відбулися в Полтаві та місті Комсомольську.

Відкриваючи семінар, Віктор Бугайчук, голова Полтавської обласної державної адміністрації , відзначив важливість та необхідність реформ, які нині винесені на всеукраїнське обговорення. За словами В.Бугайчука, обговорення варіантів реформування, найімовірніше триватиме до жовтня цього року, а надалі Уряд узагальнить пропозиції громад і уже вибори до місцевих рад в 2015 році можуть відбутися на засадах нового територіального та адміністративного устрою України.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися голова Чутівської державної адміністрації Леся Володькіна та виконуючий обов'язки голови Чутівської райради Віктор Калаур.

Ґрунтовну доповідь про принципи проведення реформи зробили кілька науковців.  Зокрема, голова Полтавської обласної ради, доктор наук з державного управління Петро Ворона. На його думку, реформи можливі лише після розпуску Українського парламенту. Він запропонував власне бачення проведення територіальної реформи, висловивши припущення, що на Полтавщині залишиться усього 4-5 районів, а також значно зменшиться кількість громад. Це стане можливим через злиття дрібних сіл.

У роботі семінару також взяв участь провідний український громадський діяч Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, кандидат економічних наук, професор кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління. На  його думку, найбільш оптимальним був би поділ України не на області, а на землі, тобто краї, що історично сформувалися в нашій країні: Гетьманщина (до якої О.Соскін відніс і Полтавщину), Слобожанщина, Буковина, Галичина тощо.

Також у обговоренні майбутніх конституційних змін взяли участь: Олександр Черчатий,  начальник Управління державної служби ГУДС України в Полтавській області, кандидат наук з державного управління, Глина Лаврик,  завідувач кафедри права Полтавського університету економіки та торгівлі, доктор юридичних наук, професор, Ірина Пашко, - начальник Головного управління юстиції у Полтавській області, Микола Лахижа,  заступник начальника Управління державної служби ГУДС України в Полтавській області, доктор наук з державного управління, професор та представники кількох громад Карлівщини і Чутівщини.

На завершення Віктор Бугайчук закликав представників територіальних громад надавати своє бачення майбутньої реформи в письмовому вигляді на адресу: вул. Жовтнева, 45, м.Полтава, Управлінням державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області.