Впровадження альтернативних джерел енергетики – важливий крок на шляху до енергонезалежності

Сьогодні, 10 липня, за участю голови Полтавської обласної ради Петра Ворони та заступника голови Полтавської облдержадміністрації Олега Пругла відбулася Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

Наголошено на необхідності впровадження в області альтернативних енергетичних джерел, а також раціональному використанні  традиційних.
Петро Ворона, зокрема, поділився досвідом Королівства Швеція з використання альтернативних джерел енергетики, частка яких у енергетичному балансі країни становить 52%; з них майже 40% припадає на біоенергетику. Такого результату вдалося досягти завдяки розумній енергетичній стратегії країни, яка, зокрема, передбачає максимальне утеплення будинків, орієнтацію на централізоване опалення, практично стовідсоткову переробку сміття, переведення автомобілів на біогаз, етанол, масове використання велосипедів та електромобілів, а також вирощування відновлюваних джерел енергії, приміром, енергетичної лози.
Голова облавної ради підкреслив необхідність розробки на обласному рівні програми підтримки альтернативної енергетики.
Крім того, розглянуто питання можливості використання на Полтавщині литовського досвіду забезпечення енергоефективності та прийняття і оприлюднення місцевими радами рішень про встановлення ставок земельного податку.