Як на Полтавщині аліментників змушують сплачувати борги

Версія для друку

Як на Полтавщині аліментників змушують сплачувати борги

 

Із початку 2019 року державні виконавці Полтавщини стягнули з батьків-боржників понад 283 млн грн аліментів на користь 20 тис. дітей. 120 млн аліментів вдалося перерахувати малечі завдяки дії законів ЧужихДітейНеБуває.

Про це повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

Загалом у відділах державної виконавчої служби області на виконанні перебуває 23 617 виконавчих документів про стягнення аліментів, за якими 1 024 боржників оголошено у розшук.

«Одним із заходів впливу на неплатників є притягнення їх до виконання суспільно корисних робіт. Із початку року 150 боржників відпрацювали суспільно корисні роботи, в результаті чого на користь стягувачів перераховано понад 360 тис. грн», – розповідає Олег Тимченко.

Іншою дієвою мірою покарання для неплатників аліментів є накладення штрафних санкцій на суму боргу в розмірі від 20 до 50 % залежно від терміну несплати. Нині державними виконавцями забезпечено 100% винесення постанов про накладення штрафу.

«156 боржників сплатили штрафні санкції на суму 3,6 млн грн. Звертаю увагу, що ці кошти, перераховані на користь стягувачів, – своєрідна компенсація для дітей», – зауважив Олег Тимченко.

Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області

угору ↑

23.10.2019