Як в області планують провести Міжнародний день волонтера й День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, обговорили на тематичній нараді

Відбулася нарада щодо організації та проведення в області заходів до Міжнародного дня волонтера та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Провів її заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Микола Білокінь.

– У грудні минулого року ми також організовували ці заходи. Провели їх тоді нормально, без зауважень. На сьогоднішній нараді наше завдання – обговорити всі питання, які стоять перед нами як посадовими особами, щоб провести Міжнародний день волонтера й День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС краще, ніж минулого року, – зазначив Микола Білокінь. – Дуже важливо якісно скоординувати роботу і врахувати пропозиції й побажання чорнобильців та волонтерів щодо організації цих заходів.

Виконувач обов’язків директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко поінформувала, які заходи передбачені у відповідних планах щодо підготовки й відзначення в області Міжнародного дня волонтера й Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Зокрема в навчальних установах області пройдуть тематичні виховні заходи, культурно-мистецькі дійства проведуть у закладах культури, передбачені виставки, екскурсії у музеях, книжкові й газетно-журнальні експозиції в бібліотеках. Також планують провести волонтерський проект «Простір добра», відвідати й привітати ветеранів волонтерського руху, які перебувають на лікуванні. 5 грудня – у Міжнародний день волонтера – у Полтавському музеї авіації і космонавтики відбудеться тематичний захід «За покликом серця», а також «круглий стіл» у Полтавській державній аграрній академії за участю представників волонтерських організацій різного спрямування й профільних департаментів облдержадміністрації.

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 12 грудня передбачено покладання квітів й урочистості в актовій залі філії ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «Лтава», зокрема нагородження ліквідаторів, перегляд документального фільму. Вікторія Пилипенко додала, що при формуванні плану заходів були враховані пропозиції представників громадських об’єднань чорнобильців. Голова обласної громадської організації «Фонд інвалідів Чорнобиля» Микола Дибін поінформував, що участь у запланованих для проведення у Полтаві заходах братимуть не лише чорнобильці, які мешкають в обласному центрі, а й долучаться ліквідатори з районів області.