З 01 квітня 2018 року з Полтавського обласного збірного пункту до лав ЗСУ заплановано відправити близько 575 призовників

Версія для друку

З  01 квітня 2018 року з Полтавського обласного збірного пункту до лав ЗСУ заплановано відправити близько  575 призовників

 

Набирає обертів весняний призов 2018 року на строкову військову службу. Починаючи з 01  березня 2018 року кожен призовник до 27 років, який не має обмежень за станом здоров'я та морально-діловими якостями, має можливість  та повинен виконати свій конституційний обов'язок громадянина України щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України шляхом проходження строкової військової служби.

Особливістю даного призову є відновлення призову на строкову службу до Державної прикордонної служби (понад 40 чол. з області).

З  1 квітня 2018 року з Полтавського обласного збірного пункту до військ планується направити орієнтовно  575 призовників, які будуть проходити службу в елітних військах Збройних Сил України, зокрема Повітряних, частин Головного управління зв’язку, військово-морських сил Збройних Сил України, частин оперативного призначення Національної гвардії України, а також на інших полігонах і навчальних центрах ЗСУ. Протягом 12 чи 18 місяців основним завданням призовників буде оволодіння озброєнням та технікою. У зону проведення АТО призовники направлятися не будуть. Про це поінформували під час відкритого засідання Полтавської обласної призовної комісії.

Присутній на заході голова обласної призовної комісії - заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло наголосив  на важливості 100% виконання планового завдання з призову.

За словами т.в.о. військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату підполковника Едуарда Бородая, призов на строкову службу є показником національно-патріотичних настроїв в тому чи іншому регіоні Полтавщини. «У деяких районах області систематично не виконується завдання, а поряд у сусідньому районі завжди хлопці йдуть до війська охоче з бажанням оволодіти військовими навичками. Наприклад: низька робота у Лубенському, Пирятинському районах та містах Полтава, Лубни. В той же час найбільше бажаючих проходити строкову службу з Машівського, Хорольского, Новосанжарського районів області», - поінформував Едуард Бородай. За його переконанням, основою причиною є недостатня увага та рівень залучення молоді до військово-патріотичного виховання. «Основи виховання починаються з навчального закладу, які нажаль на сьогодні не всі можуть обладнати кімнати для зберігання навчальної зброї, смугу перешкод, навчального класу, що не дозволяє якісно провести заняття з предмету Захисту Вітчизни. Після закінчення начального закладу юнак повинен вже знати ким він буде служити снайпером, танкістом чи водієм із першим рішенням про призов бути готовим проходити військову службу», - наголосив підполковник.

Також на засіданні було зазначено, що якщо призовнику за будь-яких обставин не дійшла повістка і  він не має права на відстрочку, необхідно самостійно прибути до військового комісаріату за місцем перебування на військового обліку для проходження призовної комісії. Питання  призову, надання відстрочки приймається районною (міською) призовною комісією та регулюється Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу».

До призовників, які ухиляються від призову, будуть вжиті заходи адміністративної та кримінальної відповідальності

Довідково:

Термін строкової служби для призовників становить 18 місяців, тим особам, які мають вищу освіту та ступінь магістра цей термін складає 12 місяців. Також згідно зі ст. 119 Трудового кодексу України, під час дії особливого періоду за військовослужбовцями, призваними на строкову військову службу, зберігається їхня середньомісячна заробітна плата, а також робоче місце на весь термін проходження служби.

Також громадяни призовного віку мають право замість строкової служби укласти контракт із Збройними Силами України на проходження служби та стати професійним військовим. Зокрема у 2017 році 1180 чоловік прийнято на військову службу у добровільному порядку із них з числа призовників – 140 чол., учасників АТО – 640 чол., жінок – 40 та військовозобов’язаних - 340 чол. Більшість обирає службу у високомобільних десантних військах та елітних частинах оперативного командування «Північ». Вже у 2018 році на військову службу за контрактом з Полтавської області виявило бажання  196 чол.

 

угору ↑