З нагоди Дня Незалежності України відкрили книжкову виставку «Полтавщина за роки незалежності (через призму місцевих видавництв)»

Версія для друку

З нагоди Дня Незалежності України відкрили книжкову виставку «Полтавщина за роки незалежності (через призму місцевих видавництв)»

 

Сьогодні відбулося урочисте відкриття книжкової виставки «Полтавщина за роки незалежності (через призму місцевих видавництв)». З нагоди Дня Незалежності України представлено історичну, документальну, художню, довідкову літературу видавництв Полтавщини, присвячену тернистому шляху українського державотворення.

«Сторінки державотворення у полтавському контексті та у всеукраїнському вимірі проілюстровані у бібліотечному етюді – виставці книг полтавських видавництв. Представлені видання охоплюють не лише останні 27 років, а практично всю історію України. - говорить директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко. - Видавництва Полтавщини завжди займали чітку громадянську позицію, випускаючи книги історико-краєзнавчої, суспільно-політичної, патріотичної тематики. Майже двадцять років обласна влада підтримує місцевих книговидавців, замовляючи їм соціально значущі видання за кошти обласного бюджету та поширюючи їх в усі бібліотечні установи області».

Серед видавничих проектів, які достойно представляють Полтавщину, – фундаментальні видання «Українська революція 1917-1921. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи», «Полтавщина. Шлях до незалежності 1985-1991», унікальне енциклопедичне видання «Полтавіка», «Золоті імена Полтавщини», «Полтавська Шевченкіана», «Чорнобиль-30. Книга слави і пам'яті. Полтавська область» та інші. Ці книги, а також ряд інших значимих видань створені Науково-редакційним підрозділом – центром по дослідженню історії Полтавщини, який багато років успішно очолює досвідчений краєзнавець і науковець Олександр Білоусько.

«Видання, яке підготували з державним архівом Полтавської області присвячене незалежності нашого краю. Тут зібрані всі матеріали: історична частина, хронологічні таблиці, біографії учасників, фотоілюстрації, документи, які були з грифом «секретно». На сьогоднішній день ми маємо історію, досягнення незалежності в окремому регіоні. Ця книга буде унікальним виданням через 50 років», - інформує Олександр Білоусько.

Директор Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського Тетяна Зеленська зазначила, що за роки незалежності вийшло дуже багато книг різної тематики: історичні, художні, культурні, наукові. Є також видання про розвиток природи Полтавщини. За ці роки можна прослідкувати, як розвинулась Полтавщина.

«На виставці представлені не всі книги місцевих видань, але ми презентували найцікавіші видання, які відтворюють минуле Полтавщини, її історію, боротьбу за незалежність, боротьбу за роки революції. Всі найновіші матеріали, які історики могли знайти, представлені в цих книгах. Виставка дуже цінна інформативно, адже на будь-яке питання можна знайти інформацію у цих книгах», - говорить Тетяна Зеленська.

Продукцію видавництв Полтавщини знають в Україні: полтавські книги вже традиційно представлені на щорічному  Форумі видавців у Львові, універсальній міжрегіональній книжковій виставці-ярмарку «ПОШУК» (започаткованій цьогоріч у Полтаві за участі видавництв з усієї України).

Кращі книги Полтавщини, як завжди, буде відзначено до Дня писемності і мови в листопаді.

 

 

угору ↑