З Пекіна до Парижа через Полтавщину

20 червня полтавськими трасами пройшло Міжнародне автомобільне ралі на ретро-автомобілях «Пекін-Париж», організоване за сприяння «Автомобільної федерації України» (FAU). Учасників на кордоні Харківської і Полтавської областей зустрічали заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко, інші представники регіональної полтавської влади, громада.

Загалом ралі стартувало з 7 год. ранку  від Харкова і проходитиме  дорогами України до 23 червня. Авта рухаються зі швидкістю 70-120 км/год.

Полтавщиною учасники ралі проїхали з 10.00 до 14.00 год. Свідками незабутнього видовища стали мешканці Зінківського, Миргородського, Лубенського та Пирятинського районів.

Ралі «Пекін – Париж»  є однією з найбільших подій в автомобільному світі. У складі групи 111 ретро-автомобілів (224 учасники – водії та супроводжуючі особи) з понад 20 країн світу. Найстаріша автівка – 1913 року випуску.

“Трансконтинентальне ралі такого рівня проходить дорогами України вперше. Воно сприятиме розвитку ретро-автомобілізму, автотуризму та промоції туристичної привабливості нашої країни», – вважає Валерій Пархоменко.

Полтавці готувались зустріти унікальне авторалі заздалегідь. Валерій Пархоменко розпорядився ще місяць тому, щоб створили відповідний оргкомітет та підготували робочий план для допомоги успішному подоланню траси у Полтавській області.

На Полтавщині скрізь, де проїжджали автівки, забезпечили машини швидких допомог та пожежних. До того ж, всюди в області учасникам ралі були готові надати техпідтримку, в разі такої потреби.