З початку року в області нараховано шкоду за самовільне зайняття земельних ділянок на суму понад 6,9 мільйона гривень

Версія для друку

З початку року в області нараховано шкоду за самовільне зайняття земельних ділянок на суму понад 6,9 мільйона гривень

 

Станом на 18.09.2018 року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, за результатами здійснення заходів державного контролю, виявили 539 фактів самовільного зайняття земельних ділянок, із них 149 – невідомими особами.

Для встановлення осіб, які здійснили правопорушення, притягнення їх до відповідальності та усунення порушень вимог земельного законодавства по 149 перевірках надіслано листи до правоохоронних органів.

Загалом за цей період фахівцями Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області нараховано розмір заподіяної шкоди державі, зокрема внаслідок самовільного заняття земельних ділянок, на суму понад 6,9 млн грн, з яких порушниками сплачено у добровільному та примусовому порядку більше 6,05 млн грн.

Після вжиття заходів спеціалістами Управління з контролю 153 земельні ділянки площею 2587,42 тис. га повернуто державі, з них 25 земельних наділів включено до переліку для продажу прав на них на земельних торгах загальною площею 340,8301 га.

Довідково. Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони й використання земель;

запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

Прес-служба Головного управління

Держгеокадастру у Полтавській області

угору ↑