З робочим візитом на Полтавщині перебував голова Укртрансбезпеки Михайло Ноняк

З робочим візитом на Полтавщині перебував голова Укртрансбезпеки Михайло Ноняк

4 серпня Полтавщину з робочим візитом відвідав голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк. Він зустрівся з керівництвом області, взяв участь у прес-конференції та проінспектував мобільний габаритно-ваговий пункт в урочищі Триби.

На зустрічі Михайла Ноняка з керівництвом Полтавщини говорили про відновлення та збереження доріг. Адже це питання не менш важливе, ніж їхнє будівництво.

— Щороку автошляхи нашої країни руйнуються на 2-3 мільярди гривень, але це лише за офіційними даними. Реальні цифри набагато вищі. І якщо ми хочемо з цим покінчити, то маємо співпрацювати з владою на місцях, — зазначив Михайло Ноняк.

Зараз дороги найбільше страждають від габаритного транспорту, адже нерідко перевізники порушують допустимі норми і перезавантажують машини. А в спеку це згубно позначається на стані автошляхів. Адже дорожнє покриття на сонці стає м’яким і може зіпсуватися під вагою габаритних машин.

— Збереження доріг нині досить актуальна тема. Адже щороку на їхній ремонт  спрямовуємо величезні суми коштів. І так буде безкінечно, якщо ми не навчимося бережно ставитися до відремонтованих автошляхів, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Минулого року в Україні запровадили габаритно-ваговий контроль. Тобто, на спеціально обладнаних пунктах вантажівки зважують і якщо вага машин перевищує допустиму – їх зупиняють.

— При температурі повітря у понад 28 градусів, машини важчі за 24 тони не можуть пересуватися. Їм потрібно почекати, допоки температура не впаде, —  зазначив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Нині на Полтавщині є два мобільні габаритно-вагові пункти. Один із них,  який розташований на автотрасі Київ-Полтава-Харків в районі урочища Триби, проінспектував Михайла Ноняк.

— Загалом в Україні 38 габаритно-вагових пунктів – це дуже мало. Проте до кінця року за європейські кошти Укртрансбезпека закупить 78 таких комплексів. З них три отримає Полтавська область, —  додав Михайло Ноняк.

Але, щоб тримати під контролем усі дороги Полтавщини, навіть п’ять таких комплексів замало. Та згодом їх стане більше. Для цього в області розроблять концепцію збереження доріг. Вона передбачатиме не лише будівництво мобільних чи стаціонарних  вагових комплексів, а й облаштування майданчиків для відпочинку водіїв вантажівок.

— Доки водії чекатимуть, коли впаде спека, вони зможуть помитися, перекусити та нормально виспатися. На майданчиках буде душ, туалет, зона відпочинку та інше, —  додав Андрій Пісоцький.

Щоб відремонтувати всі дороги в області потрібно 12 мільярдів гривень.

— Гроші на це у нас є. Проте ми не хочемо, щоб через кілька років вони знову зруйнувались. Тому спочатку ми хочемо налагодити роботу зі збереження автошляхів, —  запевнив Валерій Головко.