Завершує роботу універсальна книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК»

Версія для друку

Завершує роботу універсальна книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК»

 

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського завершує роботу універсальна книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК», яка працювала упродовж двох днів.

– Дуже швидко сплинув час, набагато швидше, ніж ми готувалися. Упродовж заходу почули від вас багато теплих слів, схвальних коментарів щодо дійства, яке спільно змогли провести. Дослухалися до ваших порад і обов’язково врахуємо побажання, організовуючи наступну виставку. Вельми вдячні, що завітали до нас і потвердили думку, що Полтавщина – духовна столиця України. Ми впевнені, що це добрий початок. Наступного року чекаємо вас знову. Сподіваємося, розголос про «ПОШУК» пошириться, як розростаються більші й більші кола по воді від камінчика, який у неї впав. Бажаємо нових читачів, видавців, авторів і чекаємо зустрічі наступного року, – звернулася до учасників заходу директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко.

– Ми не випадково обрали 23-24 травня для проведення «ПОШУКу». Вирішили організувати виставку-ярмарок напередодні трьох важливих і знакових у житті всіх книгошанувальників і книголюбів дат. Сьогодні відзначається День слов’янської писемності та культури. Він плавно перепливає у завтрашній День філолога. Апогеєм триденного святкового марафону стане наше професійне свято, яке згідно з Указом Президента України відзначається у четверту суботу травня, – День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Тож вітаємо усіх із прийдешніми святами, – зазначив доцент кафедри журналістики факультету філології та журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка Гліб Кудряшов. – Підбиваючи підсумки першої універсальної книжкової виставки-ярмарку «ПОШУК», будуємо плани на майбутнє, розуміємо, що нас чекають великі перспективи. Маємо світлу надію, що наша українська книга лише міцнітиме, а мости між автором і видавцем, автором і читачем посталюватимуться щомиті.

Усім учасникам «ПОШУКу» вручили дипломи і на добру згадку про свято книги у Полтаві подарували чашки із логотипом виставки-ярмарку. Установи й заклади освіти, які долучилися до організації свята, одержали подяки Полтавської облдержадміністрації.

– Коли розлучаються друзі, завжди сумно. Цими днями ми знайшли дуже багато друзів. Наша бібліотека гостинно відкрила двері для всіх, хто приїхав до Полтави і привіз свої книжкові багатства. Намагалися, щоб усім видавцям, авторам, книгорозповсюджувачам було затишно в цьому домі книги. Чекаємо відгуків і щиро запрошуємо приїхати наступного року. Бібліотеку і книговидавця розлучити не можна. Ми робимо спільну справу – несемо твір автора до читача, – додала директор ПОУНБ імені І.П. Котляревського, заслужений працівник культури України Тетяна Зеленська.

У межах «ПОШУКу» на підтримку видавництв і видавничих організацій, які завітали до Полтави, пошану їхнього прийдешнього професійного свята – Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження – відбувся конкурс «Мистецтво друку». Рада експертів обрала з 19 видавничих проектів, поданих на розгляд учасниками виставки, кілька найкращих. До слова, до складу ради увійшли відомі на Полтавщині й за її межами представники різних сфер – директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко, директор ПОУНБ імені І.П. Котляревського Тетяна Зеленська, голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко, головний редактор Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Зоря Полтавщини» Олександр Макаренко, доцент кафедри журналістики факультету філології та журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка Гліб Кудряшов.

Відзнаки конкурсу «Мистецтво друку» за підсумками експертного голосування одержали видання «Симон Петлюра у боротьбі за самостійну Україну» (видавництво «Смолоскип»), «Молитви до Небесних Сил на захист українського народу» (релігійне видавництво «Святих Володимира та Ольги»), «Афиновий ведмедик. Календар мрійників» («Vivat»), «Феномен Львова» («Апріорі»), «Полтавщина. Пам’ять віків» («Полтавський літератор»).

 

угору ↑