Звернення голови облдержадміністрації Олега Синєгубова до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Версія для друку

Звернення голови облдержадміністрації Олега Синєгубова до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

 

Шановні полтавці!

Масова депортація кримськотатарського народу в 1944 році та їх насильницьке утримання у місцях вигнання стали одним із масштабних злочинів радянського тоталітарного режиму. Лише за три дні – з 18 по 20 травня – з території Криму до Сибіру, центральноазіатських республік та на Урал було вивезено більше 190 тисяч кримських татар – переважно жінок, дітей та людей старшого віку.

Внаслідок штучно створених нелюдських умов проживання, голоду, холоду та хвороб загинуло майже 40 відсотків корінного населення Криму. Глибоко вклоняємося пам’яті загиблих.

Незважаючи на жорстокі репресії, зламати кримськотатарський народ не вдалося, у засланні тривала боротьба за правду і справедливість, за право жити на рідній землі, розмовляти власною мовою, зберігати традиції і культуру.

На жаль, внаслідок російської агресії та анексії Кримського півострова у 2014 році репресії проти кримськотатарського народу відновилися.

Проте агресор не враховує, що сьогодні разом із кримськотатарським народом – мільйони друзів. Україна, світ не допустять, аби трагедія кримськотатарського народу повторилася знову.

Відновивши територіальну цілісність України та її суверенітет на Кримському півострові, ми убезпечимо світ від явищ, притаманних тоталітарним режимам, вбережемо народ України від повторення подібних трагедій.

Крим – це Україна!

 

Олег СИНЄГУБОВ,

голова Полтавської обласної

державної адміністрації

угору ↑