Інна Іщенко: «Працюючи з майданчиком «ProZorro.Продажі», маємо можливість ефективніше використовувати наше майно»

Версія для друку

Інна Іщенко: «Працюючи з майданчиком «ProZorro.Продажі», маємо можливість ефективніше використовувати наше майно»

 

В облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу щодо використання електронної торгової системи (ЕТС) «ProZorro.Продажі», яка зокрема застосовується для продажу об’єктів малої приватизації й оренди комунального майна.

У заході взяли участь виконувач обов’язків генерального директора державного підприємства «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» Олексій Соболев, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко, головний експерт/керівник групи експертів Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін, представники органів місцевого самоврядування регіону і структурних підрозділів ОДА, що здійснюють управління підприємствами, установами, організаціями, майно яких є спільною власністю територіальних громад.

– Полтавщина стала першим регіоном, куди приїхала команда ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ». Її мета – роз’яснити представникам структурних підрозділів облдержадміністрації, об’єднаних територіальних громад засади Закону України про малу приватизацію майна й використання майданчика «ProZorro.Продажі», розповісти про переваги й можливості його застосування. Система «ProZorro.Продажі» дозволить ефективніше управляти майном, спільним комунальним майном, – зазначила Інна Іщенко. – У підпорядкуванні обласної державної адміністрації нині більше 150 комунальних підприємств, а також є відповідні об’єкти незавершеного будівництва, об’єкти, що підлягають оренді. Система «ProZorro», за якою здійснюються закупівлі, зарекомендувала себе як дієвий інструмент. Працюючи з майданчиком «ProZorro.Продажі», маємо можливість ефективніше використовувати наше майно.

Олексій Соболев розповів учасникам круглого столу про особливості й порядок використання системи «ProZorro.Продажі», застосування норм Закону України «Про приватизацію майна державної та комунальної власності», можливості для органів місцевого самоврядування.

– Система «ProZorro.Продажі» є обов’язковою для малої приватизації, яка вчора стартувала в Києві. Її, до слова, запускав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Загалом система може допомагати продавати чи здавати в оренду, чи управляти відносинами між містом і бізнесменами легко й прозоро, через електронний майданчик. Ми навчаємо людей користуватися системою. Уже 30 міст України її застосовують. Уже маємо чимало яскравих прикладів, – зазначив Олексій Соболев. – Система допомагає в пошуку для міст надійних партнерів. Усі результати аукціону, ставки після його проведення розкриваються. Будь-який громадянин може побачити цю інформацію. Для бізнесменів працювати з «ProZorro.Продажі» дуже зручно: у нас підключено 18 авторизованих майданчиків, які надають послугу доступу до системи. Використання останньої – це додаткові кошти і зменшення проблем щодо продажу й оренди майна, бо кожен аукціон – це конкуренція й ображений бізнесмен. Оскільки в нас ніхто нікому не довіряє, то цей ображений бізнесмен розповідатиме, що він програв, бо хтось корупціонер. Електронний аукціон відкритий і справедливий: просто запропонуй більше коштів і виграєш.

Олексій Соболев розповів, що уже налагоджено співпрацю з кількома містами Полтавщини і є прецеденти продажу певних об’єктів у регіоні через систему «ProZorro.Продажі».

– Приклади того, що на Полтавщині можна спокійно продавати майно через «ProZorro.Продажі» є. Система готова до використання. Водночас її застосування є обов’язковим для малої приватизації, – додав Олексій Соболев.

– Нині питання прозорого розпорядження ресурсами громади – дуже важливе. Система «ProZorro.Продажі» є зручною й ефективною для об’єднаних територіальних громад. Використання таких майданчиків, що унеможливлюють непрозорі процедури, забезпечать довіру громадян до влади. Ми як проект міжнародної технічної допомоги готові до співпраці, щоб підвищити обізнаність, навчити представників органів місцевого самоврядування дієво використовувати «ProZorro.Продажі», – зазначив Ігор Лепьошкін.

ДолученняРозмір
prozorro.pdf550.68 КБ
угору ↑