http://rada.gov.ua 

http://www.president.gov.ua/

http://www.kmu.gov.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://rtcso.at.ua/

 

 
MyCounter - счётчик и статистика
Новини Кобеляччини
26 лютого 2013
Затверджено звіт голови районної державної адміністрації про виконання програми економічного і соціального розвитку Кобеляцького району за 2012 рік

Відбулася двадцята сесія районної ради шостого скликання. На порядок денний винесено 27 питань. Одним із яких є звіт голови районної державної адміністрації А.Таранушича (додається) про виконання програми економічного і соціального розвитку Кобеляцького району за 2012 рік. Депутати районної ради одноголосно затвердили звіт керівника району та  розглянули інші питання, зокрема: про призначення головного лікаря комунального закладу "Кобеляцький центр первинної медико-санітарної допомоги". За результатами  голосування головним лікарем ПМСД  призначено Коломієць Любов Афанасіївну, яка очолювала  посаду  заступника головного лікаря Кобеляцького району. Затверджено  звіт про виконання районного бюджету за 2012 рік та уточнено показники районного бюджету на 2013 рік та інше.

Звіт голови Кобеляцької райдержадміністрації про виконання програми економічного і соціального розвитку Кобеляцького району за 2012 рік
        В основу своєї роботи районною державною адміністрацією покладено програмно-цільовий метод організації управління економічними, соціальними і культурними процесами в районі. Це стосується як господарського комплексу   в цілому, так і окремих важливих напрямків роботи.
         Саме з цією метою в районі розроблено і реалізується ряд програм, основні положення яких суттєво доповнюють щорічну Програму економічного і соціального розвитку. Зокрема, це стосується програм соціального захисту населення, зайнятості, освіти, охорони здоров’я, культури та туризму, спорту, охорони довкілля  та ряду інших.   
          В 2012 році розроблено 15 районних програм. Всього на виконанні –  44 програми. 
        В райдержадміністрації відпрацьовано систему контролю за реалізацією намічених завдань. Зокрема, на щотижневих нарадах розглядаються конкретні питання  життєдіяльності району. Протягом 2012 року проведено 48 щотижневих нарад у голови райдержадміністрації. За підсумками розгляду на нарадах питань, головою райдержадміністрації дано до виконання 168 доручень заступникам голови, начальникам управлінь, відділів райдержадміністрації, керівникам підприємств, установ, організацій району.
          Протягом 2012 року проведено 12 засідань колегії районної державної адміністрації, на яких розглянуто 32 питання роботи різних галузей та соціально-економічного розвитку району. По наслідках розгляду питань на засіданнях колегії райдержадміністрації прийнято 19 розпоряджень, дано              75 доручень.
         Станом на 01.01.2013 року в райдержадміністрації та її структурних підрозділах працює 93 державних службовці. З них мають вищу освіту – 81, базову вищу – 12.
         Щорічно аналізується якісний склад державних службовців, переглядається резерв кадрів для державної служби. Протягом 2012 року підвищили кваліфікацію і пройшли навчання 17 державних службовців.
          За договорами-направленнями та рекомендаціями Кобеляцької райдержадміністрації у Харківському регіональному інституті Національної академії державного управління при Президентові України навчаються на заочному відділенні 2 особи.
         В апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації працюють           7  магістрів державного управління.
           Районна державна адміністрація  здійснює свої повноваження в тісній співпраці з районною радою. Відбуваються наради за участю керівництва райдержадміністрації та районної ради, на яких розглядаються питання спільних дій щодо розв'язання проблем в усіх сферах життя району.
                                                               
           В результаті спільної роботи  органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, трудових колективів підприємств, установ та організацій району вдалося забезпечити виконання практично всіх макроекономічних показників Програми економічного і соціального розвитку району на               2012 рік.
          Основою економіки є промисловість, яка в районі представлена діяльністю 7 підприємств. Найбільш вагомий внесок у соціально – економічний розвиток району таких підприємств:  ВП «Кобеляцький цукровий завод» ТОВ АФ «Добробут»  в минулому році перероблено            677,8 тис. тонн цукрових буряків, що на 19 відсотків більше, в порівнянні з  2011 роком. Вироблено цукру 93,9 тис. тонн, що на  12,7 відсотка більше, в порівнянні з 2011 роком. Обсяг виробленої промислової  продукції  збільшився на 30 відсотків, в порівнянні з 2011 роком і становив 434,5 млн. грн. Обсяги виробництва продукції ПрАТ «Придніпровський спецкар’єр»  зросли на 40 відсотків порівняно з 2011 роком і становили  28 млн. грн.
            Швейна дільниця ЗАТ Полтавська фірма «Ворскла», яка здійснює діяльність на базі ПП «Кобеляки Світ» налічує  80 працівників. За звітний період вироблено продукції на суму 1,4 млн. грн.  Обсяги виробництва продукції на ПрАТ «Кобеляцький завод продтоварів  «Мрія»  збільшилися на 10 відсотків, порівняно з  2011 роком і становили 21,5 млн. грн.
          Обсяг реалізації промислової продукції  по району  становить 325 млн. грн., що на 22 відсотка більше, порівняно з 2011 роком.
          Важливим напрямом розвитку реального сектору економіки району залишається агропромисловий комплекс.
         Незважаючи на несприятливі погодні умови в 2012  році зібрано            72,3 тис. тонн зернових та зернобобових культур по сільськогосподарських та фермерських господарствах, що на 59 відсотків менше, порівняно з            2011 роком. Середня  урожайність становила  24,6 ц/га (в 2011 році урожайність становила 51 ц/га). Виробництво цукрових буряків становить 233,7 тис. тонн, що в 2,2 рази  більше, порівняно з 2011 роком. Середня урожайність цукрових буряків становила 467 ц/га (в 2011 році  - 495 ц/га). Виробництво соняшнику  становить 19,1 тис. тонн, що на 17 відсотків менше, порівняно  з  2011 роком. Середня урожайність становила  19,9  ц/га (в  2011 році – 21,2 ц/га).
            За підсумками роботи в 2012 році в сільськогосподарських та фермерських господарствах району порівняно з 2011 роком збільшилося виробництво молока на 21,3 відсотка і становить  5604 тонн, м”яса - в 6 разів
і становить 1844 тонн, поголів’я великої рогатої худоби  - на 11 відсотків і становить 2539 гол., корів – на 22 відсотки і становить 1292 гол., поголів’я свиней  - в 18  разів і становить 51339 гол.
Виробництво валової продукції сільського господарства в 2012 році            (в цінах 2010 року) становить 311,8 млн. грн., в тому числі продукції рослинництва  - 255,4 млн. грн.,  продукції тваринництва – 56,4 млн. грн.
          Сільгосппідприємствами  району посіяно 13 тис. га озимих культур, з них на зерно 10,6 тис. га, в тому числі озимої пшениці – 9,4 тис. га, озимого жита – 430  га,  озимого ячменю – 842  га та 2,1 тис. га озимого ріпаку.
          Сільгосппідприємствми та фермерськими господарствами підготовлено  майже 40,0 тис. га. грунту на зяб, в тому числі 4,4 тис. га глибокої оранки під майбутній урожай цукрових буряків.
           В 2012 році двома фермерськими господарствами району були залучені кредитні ресурси в сумі 1520,0 тис. грн. на розвиток сільгоспвиробництва.
             В 2011 - 2012 роках проведено професійний відбір та надано дозвіл на створення фермерських господарств 78 суб’єктам  господарювання. Протягом цього періоду зареєстровано  17 фермерських господарств.
             Станом на 01.01.2013 року заготовлено продовольчого зерна для забезпечення населення району хлібом та хлібобулочними виробами в кількості   2406 тонн при плані 3030 тонн, що становить 79,4 відсотка.
            Протягом липня – грудня 2012 року  ПАТ «Комсомольський хлібозавод» завезено в торговельні заклади району 190 тонн соціального хліба. Продукція ТОВ «Хлібопекарний комплекс «Кулиничівський» реалізується у власній торговельній мережі в м. Кобеляки та смт. Білики,  протягом  липня – грудня 2012  року  реалізовано  45  тонн соціального хліба.
          Постійно оновлюється машино – тракторний парк галузі агропромислового комплексу. Зокрема, в 2012 році  придбано  35  одиниць сільськогосподарської техніки  на суму 12 млн. грн.
           За оперативними даними проведено розрахунки за оренду земельних часток (паїв) за 2012 рік  на  101 відсоток.
         Покращився фінансовий стан підприємств району. Якщо, за січень – червень 2012 року фінансовий результат по району був збитковий і питома вага збиткових підприємств становила 60 відсотків, то по результатах роботи за 9 місяців 2012 року фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування прибутковий.  Всі  підприємства спрацювали прибутково.
              Вживалися заходи щодо залучення інвестицій в економіку району.                       Реалізовано 15  інвестиційних проектів, освоєно майже 9 млн. грн.
           В рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджено енергозберігаючі заходи за рахунок капітального ремонту дитячого садка в  с. Канави, проведено реконструкцію вуличного освітлення населених пунктів Кунівської   сільської  ради,   реконструкцію    системи   водопостачання    в               
с. Озера. В стадії завершення реконструкція системи водопостачання в           с. Ганжівка.  Обсяг інвестицій становить  724 тис. грн.
           За рахунок залучення екологічних (зелених) інвестицій в рамках економічних механізмів Кіотського протоколу проведено капітальний ремонт Бутенківської та Радянської загальноосвітніх навчальних закладів на суму  5,3  млн. грн.
           Пасажирські перевезення жителів району здійснюють  перевізники з   м. Кобеляки,    м. Комсомольськ,   м. Кременчук   та   м. Полтава,   які обслуговують  6 приміських маршрутів: Кобеляки-Білики, Кобеляки-Чорбівка, Кобеляки-Бутенки, Кобеляки-Свічкареве,, Кобеляки-Cвітлогірське,  Кобеляки-Перегонівка.  Забезпечується транспортне обслуговування                6 міжміських маршрутів: Радянське - Полтава, Кобеляки - Кременчук, Світлогірське - Полтава, Комсомольськ - Кобеляки,  Комсомольськ – Полтава,  Дніпропетровськ - Озера.
           Керівниками підприємств, установ та організацій району проводилася відповідна робота по впровадженню енергозберігаючих технологій.                     У агропромисловому комплексі на енергозберігаючі заходи використано  14,7 млн. грн., у житлово  - комунальному господарстві (реконструкція мережі вуличного освітлення, заміна опалювальних приладів з вичерпаним терміном експлуатації) -  169 тис. грн., у бюджетній сфері (заміна вікон та дверей на пластикові, заміна насосів, заміна ламп на енергозберігаючі)  -           6,6  млн. грн.
            Рівень оплати за спожиту електроенергію за 2012 рік становить              100 відсотків , за  2011  рік – 100 відсотків.
           Рівень оплати за спожитий природний газ за 2012 рік становить             93,4 відсотка, за  2011 рік –  92,7  відсотка.  
           За 2012 рік створено  нових робочих місць – 742  (150 відсотків до планового показника на 2012 рік), в тому числі за рахунок реєстрації суб’єктів  підприємницької діяльності -  128,  реєстрації трудових договорів фізичних осіб-підприємців з найманими працівниками - 330, реєстрації трудових договорів юридичних осіб з найманими працівниками  - 284.
           Працевлаштовано за січень – грудень 2012 року 1411 чол. з числа незайнятих громадян ( в 2011 році – 1315 чол.),  в оплачуваних громадських роботах взяли участь 1240 чол. (в 2011 році – 1135 чол.),  за рахунок надання дотації роботодавцям створено 99 робочих місць, на які працевлаштовано          99 чол. (в 2011 році – 65 чол.),  за направленням районного центру зайнятості проходили професійне навчання 460 чол. (в 2011  році – 471  чол.) .
          Рівень зареєстрованого безробіття станом на 01.01.2013 року становить  3,3 відсотка від кількості населення працездатного віку, порівняно з          2011 роком  скоротився на 0,7 відсоткових пункти.
         Рівень охоплення активними заходами сприяння зайнятості  населення  становить 100,4 відсотка, за 2011 рік  - 84,2 відсотка.
          Реалізація державної політики у сфері соціального захисту населення здійснювалася шляхом  забезпечення  соціальних гарантій, встановлених Конституцією України та відповідними законодавчими актами.
          Станом на 01.01.2013 року сума заборгованості із виплати заробітної плати становила 303,7 тис. грн., що на 205 тис. грн. більше порівняно з початком 2012  року.  В січні 2013 року погашена заборгованість в сумі 144,7  тис. грн. і станом на 01.02.2013 року становила 159 тис. грн.
          Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника підприємств, установ та організацій за  9 місяців 2012 року  становила           2128 грн., що на 27,8 відсотка  більше, в порівнянні  з відповідним періодом 2011 року   та в 1,9  рази перевищує рівень мінімальної заробітної плати.                                                                                                                             За  2012 рік до бюджету управління Пенсійного фонду надійшло власних коштів в сумі 60707 тис. грн., що на 7688,9 тис. грн. або на 10,6  відсотка  більше в порівнянні з  2011  роком.


          На виконання програми "Україна для людей" у 2012 році була розроблена та реалізована  районна Програма соціального розвитку сільських населених пунктів. Що, зокрема на території Кобеляцького району,  дозволило використати на розвиток соціальної інфраструктури сіл                 9,2 млн. грн., що більше в 2,2  рази порівняно з плановими показниками. 
        Зокрема, газифіковано с. Жовтневе, вартість робіт склала  176 тис. грн.  Проводиться будівництво підвідного газопроводу до с. Правобережна Сокілка, на ці цілі з обласного бюджету виділено майже 700 тис. грн.                         Проводиться робота по забезпеченню жителів району водопостачанням. Зокрема, з обласного бюджету виділено кошти на  будівництво водогону в   с. Ганжівка в сумі 615 тис. грн.,  на реконструкцію системи водопостачання  в с.  Фрунзе  – 30 тис. грн.
          Покращилася матеріально-технічна база закладів охорони здоров’я району. Зокрема, придбано автомобіль швидкої допомоги та стоматологічну установку  для Бутенківської лікарської амбулаторії на суму 195 тис. грн., стоматологічну установку в Світлогірську та Білицьку дільничні лікарні на суму 64 тис. грн., приставку до стоматологічної установки для Шенгурівської амбулаторії сімейної медицини на суму 14 тис. грн. Газифіковано Світлогірську дільничну  лікарню, використано  близько 300 тис. грн., Кишеньківський ФАП, використано 16,6 тис. грн.
           Ведеться послідовна робота щодо відновлення дошкільних дитячих закладів. У 2012 році відновлено роботу  2 дошкільних навчальних закладів у сільській місцевості (с. Марківка та с. Жуки), освоєно 378 тис. грн., з них 128 тис. грн. – бюджетні кошти.
          Значна увага приділяється розвитку фізичної культури і спорту.   На  капітальний  ремонт  сільських  спортивних  залів  в  с. Шенгури та                     с. Вільховатка  використано 250 тис. грн., з  них з обласного бюджету   виділено 50 тис. грн.   
            В смт. Білики  проведено реконструкцію  адмінприміщення  місцевого стадіону, відремонтовано  роздягальні,  душові  та  суддівську  кімнати, з місцевого бюджету на ці цілі виділено майже  50 тис. грн. 
           Введено в експлуатацію в смт. Білики міні - футбольний майданчик зі штучним покриттям (використано 600 тис. грн. бюджетних та позабюджетних коштів).                                                     
           В Кобеляцькій центральній районній лікарні проведено реконструкцію системи опалення шляхом будівництва 5 теплогенераторних, використано             1 млн. 580 тис. грн. бюджетних коштів.
           На виконання Програми економічних реформ України на 2010-2014 роки, районною державною адміністрацією та адміністрацією Кобеляцької центральної районної лікарні проведена певна робота по створенню Центру первинної медико – санітарної допомоги.                                                    
         Рішенням вісімнадцятої позачергової сесії шостого скликання Кобеляцької районної ради від 27 листопада 2012 року створено комунальний заклад  «Кобеляцький Центр первинної медико – санітаної допомоги», затверджено його статут. Проведена реєстрація закладу, впорядкування штатного розпису та матеріально – технічної бази.
          З обласного екологічного фонду виділено Кобеляцькій міській раді     300 тис. грн. для придбання  спецтехніки для вивезення твердих побутових відходів.
          На 2013 рік по кожній сільській раді визначено конкретну справу, яка є пріоритетною для територіальної громади.
           В 2012 році відповідно до Угод про соціально - економічне партнерство сільськими радами використано коштів на розвиток територіальних громад в сумі більше  2 млн. грн.
           Виділено в 2012 році Кобеляцькому району з державного бюджету субвенцію на будівництво, ремонт, реконструкцію та утримання вулиць і доріг сільських населених пунктів та м. Кобеляки  в сумі  1,3 млн. грн. 
            В минулому році регіональному ландшафтному парку «Нижньоворсклянський» на зміцнення матеріально – технічної бази виділено з обласного бюджету  600 тис. грн.
            Станом на 01.12.2012 року чисельність наявного населення становить 43875 чол., в тому числі міського – 15403 чол., сільського – 28472 чол. Скорочення чисельності населення становить  623 чол. (за відповідний період 2011 року – 594 чол.). Кількість народжених 433 чол. (за відповідний період 2011 року  -  425 чол.), кількість померлих – 908 чол. (за  відповідний період 2011 року –  871 чол.), скорочення становить 475 чол. (за відповідний період 2011 року -  446 чол.).
           Міграція населення: прибуло  в район 574 чол., вибуло – 722 чол., скорочення  - 148 чол. За відповідний період 2011 року прибуло 630 чол., вибуло – 778 чол., скорочення становить  148  чол.
          За 2012 рік  до районної державної адміністрації надійшло 466 звернень,  що  на  57  звернень менше в порівнянні з 2011 роком (в 2011 році-
523 звернення)  від 1350  громадян, що на 264 громадянина більше, порівняно з 2011 роком  (у 2011 році – 1086).  Від громадян поштою надійшло  208  звернень  (у 2011 році  – 181).
         На особистому та виїзному прийомах в керівництва райдержадміністрації зареєстровано 192 звернення, що на 37 менше  в порівнянні  з  2011  роком .
         В райдержадміністрації налагоджено роботу „гарячої” телефонної, постійно діючих прямих телефонних ліній, телефону „довіри”. Усього в такий спосіб звернулося  65  жителів району (у 2011 році – 113).
        У 2012 році збільшилася  кількість колективних звернень на 4,  надійшло 71 (у  2011 році - 67).
         З усіх звернень, що надійшли до райдержадміністрації,  96,8% становлять заяви,  3% - скарги,  0,2% - пропозиції.                                                          
          Відповідно до Указу Президента України головою райдержадміністрації першочергово розглядалися звернення жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати – героїня”, інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій.  
           У 2012 році звернулися 107 громадян пільгової категорії: 21 – учасники  війни та бойових дій (у 2011 році – 19), 66 - ветерани праці,  інваліди, пенсіонери (у  2011 році – 57),  20 – члени багатодітних  сімей (у  2011 році – 18).
          Заявниками порушено 507 питань (у 2011 році – 443). З них : 84 – комунального  та дорожнього господарства (у 2011 році – 104), 94- соціального захисту ( у 2011 році – 47) , 81 – аграрної політики і земельних відносин ( у 2011 році – 97), 16 - транспорту (у 2011 році - 30), 29 - праці  та заробітної плати (у 2011 році – 26), 29 – зв”язку (у 2011 році – 18),  10 - охорони здоров”я ( у 2011 році – 17),    21 – освіти  ( у 2011 році – 9), 18- забезпечення законності (у 2011 році – 17),  30 - житлові ( у 2011 році – 24),   2 – роботи  органів влади  ( у 2011 році  – 2).
           Рішенням дев’ятнадцятої  сесії районної ради шостого скликання від 29 грудня 2012 року затверджена  Програма  економічного і соціального розвитку Кобеляцького району на 2013  рік.
           Метою Програми є втілення на рівні району єдиної державної політики розвитку Полтавської області і України, забезпечення узгоджених спільних дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, визначення головних цілей та пріоритетів розвитку району, конкретних завдань щодо ефективного використання наявного природного, виробничого і трудового потенціалів, забезпечення стабільного розвитку економіки та підвищення добробуту громадян.
         Вищезазначена  діяльність органів виконавчої влади в 2012 році  є основою для успішного виконання завдань соціально-економічного розвитку району у 2013 році, що сприятиме стабільному соціально – економічному та суспільно-політичному життю Кобеляцької громади.


 Архів - Новини »


08.08.2013
Урядом впроваджуються енергозберігаючі технології, здійснюється перехід на альтернативні види палива та зменшуються витрати на виробництво та транспортування тепла
джерело
08.08.2013
Відповідна Концепція створення та функціонування автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронної звітності" була схвалена 7 серпня на засіданні Уряду
джерело
08.08.2013

Уряд збільшив грошові компенсації інвалідам на бензин, ремонт і техобслуговування автомобілів

Відповідну постанову Кабінет Міністрів прийняв 7 серпня 2013 року
джерело

06.08.2013
«На сьогодні із 91718 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, уже 75742 дитини виховуються в українських сім'ях», - йдеться у звіті Уповноваженого Президента з прав дитини Юрія Павленка. Звіт представлено Главі державі.
джерело
06.08.2013
«На виконання доручень Глави держави і під його постійним контролем організовано системну роботу з ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати. Четвертий місяць поспіль вона скорочується», - сказав Радник Президента України-керівник Головного управління з питань реформування соціальної сфери Адміністрації Президента України Юрій Каракай.
джерело
Архів »
RSS 2.0