Держфінінспекція: Про результати державного фінансового аудиту Обласної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки

Державна фінансова інспекція в Полтавській області провела державний фінансовий аудит ефективності виконання Обласної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки. Аудиторським дослідженням охоплений період:  2012-2014 та  І квартал 2015 року.
Аудит довів, що виконання Обласної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки було недостатньо ефективним.
Так, Обласну програму затверджено рішенням ХІІ сесії Полтавської обласної ради шостого скликання від 29.08.2012.
Основна її мета - удосконалення форм залучення різних груп населення до регулярних і повноцінних занять фізичною культурою і спортом, а також забезпечення будівництва сучасних спортивних споруд.
Протягом досліджуваного періоду на виконання Програми з обласного бюджету виділено  10,1 млн. грн.
Зокрема, в порушення норм чинного законодавства, окремі заходи Програми передбачають поточне утримання спортивних установ.
Так, обласний центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх” є комунальною установою і підпорядковується Полтавській обласній раді, однак він утримується виключно за рахунок коштів обласного бюджету, а саме: коштів виділених на виконання зазначеної Програми.
За період з 01.01.12 по 31.03.15 Центру „Спорт для всіх” надійшло з обласного бюджету майже 1,3 млн грн, з яких лише 138,6 тис. грн спрямовано  на спортивно-масові заходи, решту коштів  витрачено на утримання установи. Звичайно, це не сприяло досягненню основної мети Програми, а отже, кошти обласного бюджету більш, як 1,1 млн грн,  були використані неефективно.
           Низький рівень матеріально-технічного забезпечення закладів фізичної культури і спорту також негативно впливає на ефективність виконання запланованих Програмою заходів, при тому, що тільки 2 із 52  заходів  спрямовані на його поліпшення.
Наприклад, Програмою заплановано створення місць на відкритих водоймах для навчання бажаючих громадян плаванню, але кошти на реалізацію такого заходу не передбачено. Отже, ще на стадії планування зазначений захід не мав перспективи виконання.
Програмою заплановано навчання дітей плаванню з урахуванням наявної ресурсної бази, при цьому не всі освітні заклади області мають таку можливість.
У 90-х роках минулого століття, за рахунок державного бюджету, на території нинішнього Миргородського художньо-промислового коледжу імені М.В. Гоголя, було розпочато будівництво нового спортивного комплексу з плавальним басейном, але через 4 роки будівництво басейну було припинено, при тому, що ступінь готовності об’єкта вже складав 97%.