Держфінінспекція в Полтавській області підбила підсумки своєї роботи за перше півріччя 2013 року

Версія для друку

У непростих економічних умовах сьогодення, коли керівництво держави наполегливо вирішує багато соціально-значущих і актуальних для суспільства проблем, питання економії та контролю державних коштів, а отже, й контрольно-ревізійна робота набрали стратегічного значення.
Державна фінансова інспекція в Полтавській області в контексті виконання вимог схваленої Президентом України програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” продовжує тримати чіткий курс на забезпечення дерегуляції та зменшення фіскального тиску на суб’єктів господарювання: переходить від кількості контрольних заходів до їх якості.
Для цього в роботу Держфінінспекції запроваджено підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ризиків допущення фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, інформації зі ЗМІ, звернень громадян та телефону довіри Держфінінспекції в Полтавській області.
Попри те, що кількість ревізій порівняно з аналогічним періодом минулого року майже вдвічі зменшилася, контролем охоплено фінансових та матеріальних ресурсів держави на загальну суму понад 6 млрд грн. При цьому, виявлено втрат фінансових та матеріальних ресурсів на 23,2 млн більше, ніж протягом перших шести місяців 2012 року.
Так, з метою забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень до порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 142 фінансових санкцій.
Призупинено бюджетних асигнувань 26 установам, в 82-х випадках зупинено операції з бюджетними коштами, зменшено бюджетних призначень (асигнувань) 34 розпорядникам бюджетних коштів на суму 3,8 млн грн.
З початку року Держфінінспекцією пред’явлено 17 позовів до суду щодо відшкодування винними особами збитків, ініційовано перед органами прокуратури, об’єктом контролю або його органом управління пред’явлення 34   цивільних позовів.
Для посилення персональної відповідальності за порушення фінансової дисципліни до правоохоронних органів передано 38 матеріалів, за матеріалами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 52 досудових розслідувань.
Постановами Інспекції до адміністративної відповідальності притягнуто -413 особи, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності 132 особи, 9 осіб звільнено із займаних посад.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 307 управлінських рішень.
Завдяки вжитим заходам працівники Держфінінспекції в Полтавській області протягом січня–червня 2013 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 26,8 млн грн.

                                                                                Прес-служба Держфінінспекції
                                                                                              в Полтавській області
 

угору ↑