Держфінінспекція в Полтавській області відшкодувала втрат за січень-квітень 2013 року понад 20,6 млн грн

Версія для друку

Робота Держфінінспекції в Полтавській області спрямована в першу чергу на забезпечення більш жорсткого й принципового контролю за використанням державних ресурсів; попередження фінансових порушень; забезпечення ефективного використання бюджетних ресурсів, що відповідає курсу схваленої Президентом України програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава”.

Президент України Віктор Янукович поставив конкретні завдання і вимоги перед Державною фінансовою інспекцією: забезпечити не лише контроль за збереженням бюджетних коштів, а і їх ефективним використанням.

Вимоги часу вимагають перемін в контрольно-ревізійній роботі. Фінансові інспектори відходять від не результативних контрольних заходів. Плановим перевіркам в першу чергу піддаються ті об’єкти контролю, де є ризики втрати державних коштів, зосереджено особливу увагу на якості контрольно-ревізійних заходів, більш ретельному документуванні їх результатів та належній взаємодії з правоохоронними органами.

Зокрема, при зменшенні загальної кількості проведених ревізій за чотири місяці 2013 року: з 164 перевірених об’єктів у відповідному періоді 2012 року до 84 в поточному, сукупна результативність виявлених фінансових порушень, що призвели до втрат зросла: з 19,6 млн грн минулорічного показника до 34,1 млн грн. у поточному році.

 Завдяки підтримці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, при тісній взаємодії з правоохоронними органами, органами прокуратури, СБУ, МВС, податкової служби, сьогодні відпрацьовано чітку системність в контрольно-ревізійній роботі, щоб забезпечити її наступальний характер відносно порушників фінансової дисципліни.

Так, в результаті вжитих заходів, працівники Держфінінспекції в Полтавській області з початку року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 20,6 млн грн.

З метою забезпечення максимального рівня відшкодування виявлених порушень до порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 86 фінансових санкцій. Призупинено бюджетних асигнувань 17 установам, в 54-х випадках зупинено операції з бюджетними коштами, зменшено бюджетних призначень (асигнувань) 15 розпорядникам бюджетних коштів на суму 3,4 млн грн., пред’явлено 17 позовів до суду щодо відшкодування винними особами збитків.

Для посилення персональної відповідальності за порушення фінансової дисципліни до правоохоронних органів передано 31 матеріал, за матеріалами ревізій та перевірок розпочато 35 досудових розслідувань.

Постановами Інспекції до адміністративної відповідальності притягнуто 263 особи, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності 92 особи та 6 осіб звільнено із займаних посад.

 За результатами контрольних заходів прийнято 217 управлінських рішень.

 

                                                                                            Прес-служба Держфінінспекції

                                                                                            в Полтавській області

угору ↑