Долучайтеся до онлайн-голосування за нові пріоритети дій Уряду України на 2018-2020 роки в рамках міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Протягом 3 – 20 липня 2018 року за участі широкої громадськості здійснюється унікальне онлайн опитування, яке спрямоване на визначення плану заходів Уряду України на 2018-2020 роки. Опитування здійснюється у рамках реалізації міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Це потужний і дієвий проект, який дозволяє громадськості брати безпосередню участь у визначенні пріоритетів діяльності Уряду і, відповідно, впливати на процес прийняття необхідних рішень в країні, сприяти відкритості влади, здійснювати контроль за виконанням прийнятих рішень.

Ініціатива діє в Україні з 2011 року і саме завдяки їй було розроблено і  впроваджено такі важливі і системні зміни як система «Відриті дані» - доступ до інформації органів влади; єдиний веб-портал публічних державних закупівель «ProZorro»; систему електронного декларування; відкрито ЦНАПи – центри надання адміністративних послуг;  єдиний веб-портал використання бюджетних коштів – публікуються трансакції казначейства, договори державних та комунальних підприємств; впроваджено державне фінансування політичних партій та інше.

Упродовж липня – серпня 2018 року у 5 областях відбудеться низка заходів для представників громадськості, органів влади та місцевого самоврядування, ЗМІ, бізнесу щодо обговорення плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2018-2020 роки. Таке публічне обговорення у Полтаві відбуватиметься за допомоги ГО «Інститут аналітики та адвокації» в рамках спільного проекту «Обговорення та презентація плану дій України в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2018-2020 роки». Публічна презентація відбудеться 17 липня о 15:00 за адресою: м. Полтава, вул. Котляревського, б. 6 ( офіс ГО "Нова Полтава"). Щоб потрапити на неї необхідно зареєструватися за посиланням: https://goo.gl/forms/hZgMHmqchKUCrkY83 .

Долучитися до онлайн-голосування можна за наступним посиланням:

Щоб проголосувати, Ви маєте зробити наступні кроки:

• зареєструватися на платформі,
  • підтвердити свою особу зі своєї особистої електронної пошти,
  • після підтвердження можна обирати пріоритети,
  • під час обрання необхідно ставити «вподобайки» або «антивподобайки», а також коментувати своєї рішення в графі «коментарі».
  • шляхом голосування потрібно визначити 10-15 пріоритетів з 24-х, які увійшли до переліку пропозицій.

За результатами онлайн-голосування мають бути визначені нові 10-15 пріоритетних напрямів до плану заходів Уряду України на 2018-2020 рр. Обрання відбувається поміж 24 заходів:

1.  впровадження електронної системи для розкриття інформації про вартість інфраструктурних об’єктів (зокрема доріг);
  2. створення відкритої системи торгів арештованим майном;
  3. впровадження системи електронних аукціонів для забезпечення публічного продажу активів та майна;
  4. підвищення громадського контролю за здійсненням державних закупівель в системі «ProZorro»;
  5. підвищення прозорості використання бюджетних коштів шляхом створення інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет»;
  6. створення електронної системи, яка забезпечить прозорість проведення конкурсів (програм, проектів), розроблених громадськими організаціями;
  7. впровадження механізмів верифікації інформації щодо кінцевих бенефіціарних власників підприємств, установ та організацій;
  8. підвищення  рівня знань з питань антикорупційної політики серед осіб державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування;
  9. створення загальнодержавної електронної системи «Відкрите довкілля» - задля публічного доступу до екологічної інформації (даних);
  10. упорядкування державних реєстрів/баз даних природних ресурсів України з метою створення сприятливих умов здійснення господарської діяльності;
  11. підвищення рівня контролю за використанням біоресурсів України;
  12. створення відкритих інтерактивних карт стану забруднень навколишнього середовища в Україні;
  13. створення онлайн-карт територій забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни;
  14. запровадження пріоритетних адміністративних послуг, які можуть надаватися в електронній формі;
  15. підключення до системи електронної взаємодії тридцяти пріоритетних державних інформаційних ресурсів;
  16. створення онлайн-платформи для ефективної взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства;
  17. відкриті онлайн-дані щодо видобувних галузей в Україні;
  18. створення національної освітньої електронної платформи;
  19. створення двох порталів відкритих статистичних даних щодо загальної середньої та вищої освіти – з метою децентралізації освітнього процесу;
  20. забезпечення вільного доступу до інформації про суб’єктів освітньої діяльності;
  21. забезпечення можливості перевірки документів про освіту в електронній формі;
  22. вільний доступ цифрових копій академічних текстів;
  23. створення інформаційного порталу, що містить про інформацію про заклади, які надають первинну медичну допомогу;
  24. відкриття інформації щодо проектів, які реалізуються за підтримки міжнародних фінансових установ та організацій.

Долучайтеся!

Контактна інформація: ГО Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», grupa.vplyvu@gmail.com

Ініціатива "Обговорення та презентація плану дій України в рамках Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" на 2018-2020 роки" реалізується ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» і впроваджується в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

Опитування https://www.discuto.io/en/consultation/33009