Інформація про результати опрацювання п. 3 Плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері інформування та налагодження комунікації з громадськістю з актуальних питань європейської інтеграції України на період до 2017 року

Версія для друку

З метою інформування та налагодження комунікацій з громадськістю з актуальних питань євроінтеграції, в області систематично проводяться заходи із залученням експертів, громадськості та молоді.

13 лютого 2015 року в м. Кременчуці проведено семінар для представників місцевого самоврядування, громадських організацій та підприємців міста щодо можливостей українсько-словацького партнерства. Семінар проходив за участі уповноваженого приматора міста Кошице (Словацька Республіка) пана Едуарда Буроша. В рамках семінару було презентовано словацько-українське партнерство на різних рівнях, обговорювався словацький досвід щодо питань євроінтеграції.

Протягом І кварталу 2015 року на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій в рамках підвищення кваліфікації за професійною програмою посадових осіб органів місцевого самоврядування було проведено тематичні дискусії на тему «Міжнародний досвід місцевого самоврядування та його застосування в Україні. Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом» та «Основні засади державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року».

5 березня 2015 року в рамках реалізації першого етапу проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор України», Полтавським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та Сіверським інститутом регіональних досліджень відбулася веб-конференція «Практичні рекомендації для малих виробників сільсь-когосподарської продукції в умовах виконання угоди про асоціацію з ЄС».

24 квітня 2015 року у Кременчуцькому міськвиконкомі відбулася офіційна зустріч керівництва міста з радником, керівником візового сектору Генерального консульства Республіки Польща в Харкові паном Пьотром Матусяком, який взяв участь у X міжнародній науково-практичній конференції аспірантів, молодих учених та науковців «Проблеми та перспективи розвитку економіки освіти регіону» у Кременчуцькому інституті Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля.

16 травня 2015 року відбулось обласне свято Дня Європи, основною ідеєю якого є започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Цього року до обласного свята приєдналась постійний заступник Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні пані Анка Фельдгузен, яка разом з керівництвом Полтавської області відвідала святкові заходи в місті Полтаві.

З нагоди відзначення Дня Європи в місті Полтаві діяло студентське «Європейське містечо», де вищі навчальні заклади області представили традиції європейських держав та провели майстер-класи з народної творчості.

Поряд з «Європейським містечком» та туристичним фестивалем на площі міста відбулись концерт «Студентська весна – 2015» та музичний ринг європейської музики «Європа. Класік. Orchestra».

Крім обласного центр, у святкові заходи, присвячені Дню Європи в Україні, проходять в усіх районах та містах області. Щорічно протягом квітня-травня всіма райдержадміністраціями та органами місцевого самоврядування Полтавської області у співпраці із громадськими організаціями забезпечується проведення заходів культурного, мистецького та освітнього спрямування.

Зокрема, в м. Кременчуці за участю віце-консула Генерального консульства Республіки Польща в Харкові пана Яна Здановскі було проведено круглий стіл щодо євроінтеграційних процесів та досвіду Польщі з цього питання. У заході взяли участь представники місцевого самоврядування та представники громадських та молодіжних організацій міста.

Протягом року в бібліотеках Глобинської районної централізованої бібліотечної системи були організовані бесіди : «Україна-ЄС», «Співдружність України і ЄС», «Наш напрямок – Європейський Союз», «Співробітництво України з державами Європейського Союзу» та інформаційні години «Безвізовий режим до ЄС».

15 жовтня 2015 року в с.Соснівка Полтавського району відбувся семінар з питань регіональних систем поводження з відходами в Полтавській області «Міжмуніципальні системи поводження з відходами в Україні – від ідеї до втілення». Семінар проходив в рамках Угоди про співробітництво з Проектом «Реформа управління на сході України», Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

В семінарі приймали участь Вольфганг Хютцен (Німеччина) — старший радник Проекту з комунальних послуг, а також міжнародні експерти Проекту — Пітер Феірклос (Велика Британія), Павел Новак (Чехія), Юлія Тітова (Німеччина) та інші.

В ході семінару відбулась презентація субрегіональної стратегії поводження з твердими побутовими відходами в Полтавському регіоні, обмін досвідом та обговорення проблемних питань сфери управління відходами в Україні.

23 грудня 2015 року в Полтавській облдержадміністрації відбувся круглий стіл «Напрями впровадження проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) у Полтавській області», по завершенні якого було підписано Меморандум про співпрацю між Проектом ПРОМІС, Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою, а також Меморандумів про співпрацю з містами-партнерами Проекту ПРОМІС у Полтавській області: Полтавою, Кременчуком, Комсомольськом та Миргородом.

У заході взяли участь: голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, Комсомольський міський голова Дмитро Биков, Миргородський міський голова Сергій Соломаха, перший заступник Кременчуцького міського голови Володимир Пелипенко, заступник Полтавського міського голови Ольга Борисенко, а також делегація Проекту ПРОМІС - головний радник з питань врядування Кейді Ворд, директор проекту Олександром Кучеренко та інші.

Під час круглого столу експерти Проекту представили Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади.

Проект ПРОМІС спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримки процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях. Проект співпрацюватиме з 16 містами-партнерами з чотирьох регіонів України (Вінницька, Запорізька, Івано-Франківська, Полтавська області) та впроваджуватиметься у період 2015-2020 років.

 

 

 

Департамент економічного
розвитку облдержадміністрації

угору ↑