Інформація про роботу обласної спостережної комісії за 1 півріччя 2017 року

Інформація про роботу обласної спостережної комісії за 1 півріччя 2017 року

Спостережна комісія при Полтавській обласній адміністрації діє відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 25.05.2017 р. № 290 «Про створення обласної спостережної комісії» та Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 429 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 р. № 1042).

В області проводять свою діяльність 32 спостережні комісії, що утворені райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських рад.

Однією з найбільш незахищених категорій громадян є особи з числа звільнених з місць позбавлення волі.

Організація, здійснення   соціального патронажу та громадського  контролю  за дотриманням прав,  основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання здійснюється спостережними комісіями спільно із сільськими, селищними радами, територіальними підрозділами органів виконавчої влади.

Спостережними комісіями ведеться облік осіб умовно-достроково звільнених від відбування покарання на підставі інформації установ виконання покарань. Станом на 01.07.2017 в області перебувало на обліку 230 умовно-достроково звільнених осіб, з них 14 особам надано допомогу в працевлаштуванні.

Після відбуття терміну покарання в область прибуло 204 особи, з яких 203 особи працездатного віку. За сприяння служби зайнятості Полтавської області протягом 1 півріччя 2017 року працевлаштовано 9 осіб звільнених з місць позбавлення волі.

Спостережними комісіями особам звільненим з місць позбавлення волі надано допомогу: в отриманні матеріальної допомоги, направленні на лікування,  влаштуванні до Центру соціальної адаптації для бездомних осіб та осіб звільнених з місць позбавлення волі. Також, проведено влаштування на повне державне утримання до Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату системи соціального захисту населення 4 осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк - громадян похилого віку, інвалідів І та ІІ груп, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового, медичного обслуговування та реабілітаційних послуг. У Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті створено спеціальне відділення розраховане на 35 ліжко-місць для інвалідів з числа осіб звільнених з місць позбавлення волі. Станом на 01.07.2017 у спеціальному відділенні будинку-інтернату перебуває на повному державному утриманні 29 осіб. Всі вони забезпечені відповідними побутовими умовами проживання, соціальним та медичним обслуговуванням, 4 - разовим харчуванням.

Організаційною формою роботи районних спостережних комісій є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше ніж один раз на місяць. Протягом звітного періоду спостережними комісіями проведено 207 засідань.

За звітний період розглянуто та погоджено 144 постанови чи подання установ виконання покарань, що вносилися на розгляд районних спостережних комісій, в тому числі щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання або заміни не відбутої частини покарання більш м’яким, щодо зміни умов тримання засуджених у межах однієї кримінально-виконавчої установи закритого типу або у зв’язку з переведенням їх до виправної колонії іншого типу

На виконання вимог п.16 Положення, засідання спостережних комісій проводяться безпосередньо в установах виконання покарань не рідше ніж один раз на квартал. Так, для забезпечення дотримання прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб протягом І півріччя 2017 року здійснено 30 виїздів районних спостережних комісій до установ виконання покарань Полтавської області. В ході який вивчався стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених осіб, проведено особисті прийоми засуджених осіб.

На засіданнях обласної спостережної комісії підведено підсумки роботи районних спостережних комісій за 1 півріччя 2017 року та здійснено перевірку роботи  спостережних комісій при Кременчуцькій, Полтавській, Глобинській  райдержадміністраціях, виконавчому комітеті Подільської районної в м.Полтаві ради та виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради.

Обласною спостережною комісією здійснювався контроль за  діяльністю спостережних комісій, що утворені райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських та районних у містах рад.

Щоквартально проводиться аналіз роботи районних спостережних комісій  за формою звіту, затвердженою обласною спостережною комісією.

В області забезпечено здійснення профілактичної та виховної роботи з особами звільненими умовно-достроково щодо попередження скоєння злочинів та сприяння цим особам у соціальній адаптації.