Інформація про роботу обласної спостережної комісії за 2017 року

Інформація про роботу обласної спостережної комісії за 2017 року.

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 25.05.2017 р. № 290 «Про створення обласної спостережної комісії» та Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 429 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 № 1042) при Полтавській обласній адміністрації діє обласна спостережна комісія.

В області проводять свою діяльність 32 спостережні комісії, що утворені райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських рад.

Організаційною формою роботи районних спостережних комісій є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше ніж один раз на місяць. Протягом звітного періоду спостережними комісіями проведено 426 засідань.

Також, засідання спостережних комісій проводяться безпосередньо в установах виконання покарань не рідше ніж один раз на квартал. Для забезпечення дотримання прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб протягом 2017 року здійснено 62 виїзди районних спостережних комісій до установ виконання покарань Полтавської області в ході яких вивчався стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених осіб, проведено 33 особисті прийоми засуджених осіб.

До обласної спостережної комісії не надходило звернень та скарг від засуджених осіб та  звільнених з установ виконання покарань.

Районними спостережними комісіями відповідно до покладених завдань ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, організовується громадський контроль за поведінкою таких осіб та проводяться виховні заходи за місцем їх роботи (навчання) і проживання протягом невідбутої частини покарання, надається допомога у соціальній адаптації особам звільненим від відбування покарання; здійснюється соціальний патронаж стосовно звільнених осіб, які звернулися до суб’єктів соціального патронажу, протягом шести місяців після звільнення з установ виконання покарань.

Облік осіб умовно-достроково звільнених від відбування покарання ведеться спостережними комісіями на підставі інформації установ виконання покарань. Станом на 01.01.2018 в області перебувало на обліку 232 умовно-достроково звільнені особи, з них 20 особам надано допомогу в працевлаштуванні.

Після відбуття терміну покарання (до 6 місяців після звільнення) в область прибуло 352 особи, з яких 349 осіб працездатного віку. За сприяння служби зайнятості Полтавської області протягом 2017 року працевлаштовано 27 осіб звільнених з місць позбавлення волі.

Спостережними комісіями особам звільненим з місць позбавлення волі надано допомогу: в отриманні матеріальної допомоги (5 особам), направленні на лікування (12 особам),  влаштуванні до Центру соціальної адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі (4 особам).

У Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті створено спеціальне відділення розраховане на 35 ліжко-місць для осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк - громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового, медичного обслуговування та реабілітаційних послуг. Станом на 01.01.2018 у спеціальному відділенні будинку-інтернату перебуває на повному державному утриманні 29 осіб, з них 4 влаштовано протягом 2017 року. Всі мешканці забезпечені відповідними побутовими умовами проживання, соціальним та медичним обслуговуванням, 4 - разовим харчуванням.

За звітний період розглянуто та погоджено 507 постанов чи подання установ виконання покарань, що вносилися на розгляд районних спостережних комісій, з них:

- щодо зміни умов тримання засуджених у межах однієї кримінально-виконавчої установи закритого типу або у зв’язку з переведенням їх до виправної колонії іншого рівня безпеки – 39;

- щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання або заміни не відбутої частини покарання більш м’яким – 468.

Обласною спостережною комісією здійснювався контроль за  діяльністю спостережних комісій, що утворені райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських та районних у містах рад.

Щоквартально проводився аналіз роботи районних спостережних комісій  за формою звіту, затвердженою обласною спостережною комісією.

В області забезпечено здійснення профілактичної та виховної роботи з особами звільненими умовно-достроково щодо попередження скоєння злочинів та сприяння цим особам у соціальній адаптації.

Протягом минулого року через засоби масової інформації здійснено 97 інформувань громадськості про результати діяльності спостережних комісій.