Інформація про стан виконання Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014–2017 роки

Версія для друку

Положення Угоди

Розділ (глава) Угоди, найменування заходу

Стан виконання

4.

Стаття 4

Забезпечення здійснення заходів, пов’язаних із захистом прав національних меншин, у тому числі в рамках виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України

Питання забезпечення захисту прав національних меншин перебуває на постійному контролі.

На виконання Указу Президента України від 08.04.2013 №201/2013 «Про Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року», розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.09.2013 № 701-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року» в області розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.12.2013 №541, затверджено План заходів з реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини в Полтавській області на період до 2020 року. Органами праці та соціального захисту населення постійно проводиться системна інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо призначення державних соціальних допомог, надання пільг та державних соціальних гарантій згідно чинного законодавства. Проведені зустрічі з представниками громадських організацій ромської національної меншини на яких розглянуто питання щодо порядку надання всіх видів соціальних допомог.

Районні та міські управління праці та соціального захисту населення тісно співпрацюють з центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службами у справах дітей, відділами сім’ї та молоді, центрами зайнятості щодо обміну інформацією про сім’ї, які потрапили в складні життєві обставини та потребують соціального захисту. Станом на 01 січня 2015 року на обліку в управліннях праці та соціального захисту населення Полтавської області перебуває 330 сімей з дітьми ромської національної меншини, які отримують державні соціальні допомоги, зокрема, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» 126 сімей отримують допомогу при народженні дитини.

Управлінням охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради розроблено план заходів стосовно безвідмовного надання медичної допомоги представникам національних меншин, який доведено до відома та неухильного виконання керівниками підпорядкованих лікувальних закладів. Медична допомога зазначеній категорії населення надається при зверненні у необхідному обсязі, згідно стану здоров’я.

В навчальних закладах міста Лубен проводиться інформаційно-освітня робота з питань забезпечення гармонійного співіснування учнівської молоді різних національностей. Учителями історії проводяться диспути, просвітницькі години з учнями 10-11-х класів за темами: «Расизм як радикальний прояв дискримінації», «Расова та етнічна молодіжна політика». Просвітницька робота серед учнів щодо рівності прав людей незалежно від національності, мови, релігійної приналежності систематично проводиться психологами загальноосвітніх навчальних закладів міста Лубен.

У бібліотеках області обладнані книжкові виставки щодо захисту прав національних меншин. Зокрема, у бібліотеках Глобинського району функціонують книжкові виставки та проведено перегляди літератури на теми: «Захист прав національних меншин»; «Безвізовий режим для українців»; у сільських бібліотеках Карлівського району проведені пізнавальна година «Мандрівка країнами Європейського союзу», «Європейські стандарти», присвячені Дню Європи та інші.

По управлінню охорони здоров’я розроблено план заходів стосовно безвідмовного надання медичної допомоги представникам національних меншин , який доведений до відома та неухильного виконання керівниками підпорядкованих лікувальних закладів. Медична допомога зазначеній категорії населення надається при зверненні у необхідному обсязі, згідно стану здоров’я.

7.

Статті 4, 14

Організація та проведення тренінгів, семінарів, конференцій, засідань за круглим столом з питань виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі — Угода про асоціацію), в тому числі щодо підвищення рівня знання іноземних мов — офіційних мов ЄС відповідно до Стратегії підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування у сфері європейської інтеграції

У квітні 2014 року, в рамках робочого візиту до Полтавської області делегації членів Міжнародного трейд-клубу в Україні, п’ятнадцять представників з дванадцяти країн світу зустрілися з головою облдержадміністрації та головою обласної ради. На зустрічі, іноземним дипломатам було презентовано економічний, експортний потенціал та інвестиційні проекти області. Разом з тим, іноземним дипломатам було організовано ряд зустрічей з керівниками промислових підприємств та представниками ділових кіл області.

З метою інформування вітчизняних товаровиробників щодо можливості доступу українських товарів до ринку Європейського Союзу, ДП «Полтавастандартметорологія» та Інститутом підвищення кваліфікації фахівців в галузі технічного регулювання та споживчої політики Одеської державної академії технічного регулювання та якості, у червні 2014 року проведено семінар на тему: «Важливі аспекти сфери технічного регулювання в умовах створення зони вільної торгівлі згідно з проектом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС». Участь у семінарі взяли 48 представників з 32 підприємств-товаровиробників області.

14 жовтня 2014 року, на базі підприємств Котелевського району Полтавської області, за участі Міністерства аграрної політики та продовольства України проведено нараду-семінар з питань агропромислового виробництва в умовах євроінтеграції.

06 листопада 2014 року, проведено засідання регіонального Клубу реформ в рамках Проекту «Синергія в дії». За підтримки Посольства Великої Британії в Україні, яке фінансує проект, у місті Полтаві відбувся діалог щодо просування реформ у контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У заході взяли участь представники малого та середнього бізнесу, місцевої влади, представники громадських організацій, журналісти, а також Заступник Глави Місії Посольства Великої Британії в Україні пан Мартін Дей.

17 листопада у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради та 18 листопада 2014 року в Полтавській облдержадміністрації, Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні, проведено круглі столи на тему: «Асоціація на старті: як підготуватись до нових взаємин з ЄС?». За участі експертів з міжнародних відносин, права, економіки та торгівлі, представників громадських організацій, вищих навчальних закладів, бізнесу та влади, були обговорені питання підготовки до практичного застосування Угоди про асоціацію та впровадження зони вільної торгівлі з ЄС.

13 лютого 2015 року проведено семінар для представників місцевого самоврядування, громадських організацій та підприємців міста Кременчука щодо можливостей українсько-словацького партнерства. Семінар проходив за участі уповноваженого приматора міста Кошице (Словацька Республіка) пана Едуарда Буроша. В рамках семінару було презентовано словацько-українське партнерство на різних рівнях, обговорювався словацький досвід щодо питань євроінтеграції.

Протягом І кварталу 2015 року, на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій в рамках підвищення кваліфікації за професійною програмою посадових осіб органів місцевого самоврядування було проведено тематичні дискусії на тему «Міжнародний досвід місцевого самоврядування та його застосування в Україні. Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом» (32 особи) та «Основні засади державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року» (30 осіб).

Влада міста Кременчука вирішила приєднатися до започаткованої Європейським Союзом Угоди мерів. В Україні до Угоди мерів приєдналося вже більш ніж 90 міст. В Полтавській області вже є 5 підписантів угоди. У квітні поточного року місто, яке виявило бажання приєднатися до Європейської ініціативи, стало Полтава. Отже, Кременчук має стати сьомим містом нашого регіону, що виявить готовність розвивати на своїй території політику на основі принципів сталої енергетики.

50.

Статті 18, 22

Підвищення рівня кваліфікації вищих посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування з питань запобігання та протидії корупції в рамках виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України

Протягом І кварталу 2015 року на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій було проведено 10 навчальних заходів з питань запобігання та протидії корупції:

практичне заняття для заступників голів районних рад «Основні засади кадрової політики в органах місцевого самоврядування, запобігання і протидія проявам корупції в органах місцевого самоврядування. Детінізація доходів та відносин у сфері зайнятості населення» (7 осіб);

4 тематичні короткострокові семінари для посадових осіб органів місцевого самоврядування, на яких підвищили кваліфікацію 115 осіб;

4 тематичних короткострокових семінарів для державних службовців апарату та структурних підрозділів Полтавської облдержадміністрації на тему: «Пріоритети державної політики у сфері запобігання та протидії корупції, протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом» (110 осіб);

практичне заняття в рамках тематичного короткострокового семінару для працівників кадрових служб структурних підрозділів Полтавської облдержадміністрації, відділів організаційно-кадрової роботи апаратів райдержадміністрацій на тему: «Практичні аспекти реалізації Закону України «Запобігання і протидія корупції». Заповнення декларацій» (34 особи).

У II кварталі 2015 року підвищили рівень кваліфікації 18 посадових осіб Полтавської облдержадміністрації, з яких 1 — IV категорії посад. Одна особа пройшла навчання з питань запобігання та протидії корупції в Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

62.

Стаття 19

Забезпечення сприяння етнокультурному розвитку національних меншин шляхом проведення культурно-мистецьких та культурно-просвітницьких заходів

В місті Лубнах забезпечується сприяння всебічному етнокультурному розвитку національних меншин шляхом проведення культурно-мистецьких та культурно-просвітницьких заходів, створенням творчих колективів, а саме: в Лубенському міському будинку культури створено та функціонує народний аматорський пісенно-танцювальний колектив «Посульська рапсодія», який пропагує пісенну та танцювальну культуру ромів. При міській благодійній культурно-просвітницькій організації єврейської громади, яка базується у приміщенні Лубенського міського будинку культури, функціонує 6 клубів за інтересами для різної категорії громадян, в яких беруть участь 150 чоловік.

У Кременчуці склалися міжетнічні стосунки, які базуються на толерантних взаєминах. У програми батьківських зборів закладів освіти, конференцій, всеобучів обов’язково включаються питання громадянської освіти дітей різних національностей. Шкільними практичними психологами розроблено тематику та зміст бесід щодо попередження насильства, ксенофобських та расистських проявів серед учнівської молоді. З адміністраціями навчальних закладів міста, учителями, які працюють у школах, де навчаються діти національних меншин, керівниками факультативів розглядаються питання відродження й розвитку етнопедагогіки та етнокультури для задоволення освітніх запитів представників національних меншин; питання повноцінного вивчення та вживання рідної мови.

Управлінням культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради спільно з рядом громадських організацій міста Кременчука протягом 2014-2015 років втілюється Проект «Інкубатор Довіри». Проект спрямовано на поліпшення взаєморозуміння і довіри між різними соціальними, етнічними групами та організаціями Кременчука.

8 квітня у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя пройшов концерт, присвячений Дню матері, організований разом із Регіональним представництвом Спілки вірмен України в Полтавській області та Полтавською обласною вірменською діаспорою «Урарту». В рамках Всеукраїнської конференції Спілки вірмен України у приміщенні театру ім. М.В. Гоголя відбулося відкриття тематичної виставки до дня Пам’яті жертв геноциду вірмен.

Під час проведення ІІ-го Театрального проекту «Зоряний шлях» на базі Полтавського академічного обласного театру ляльок 20 травня 2015 року на сцені Полтавського театру ляльок представив свою виставу «Севільський цирульник» Професійний державний молодіжний театр ім. Нодара Думбадзе (Тбілісі, Грузія). Перед початком вистави, у фойє театру, мешканці міста Полтави, а також учасники та гості ІІ-го Проекту мали змогу познайомитись з культурною та історичною спадщиною Грузії, переглянувши фільм, що широко зобразив красу та культуру грузинського народу. Дитячий танцювальний колектив у національному грузинському вбранні виконав запальний грузинський танок. Також учасники ІІ-го Театрального проекту мали можливість скуштувати деякі з національних страв грузинської кухні, якою їх щедро пригощали представники Полтавської територіальної грузинської діаспори «ГЕОРГІЯ». Після перегляду вистави «Севільський цирульник», голова правління грузинської діаспори «ГЕОРГІЯ» Заркуа Рамаз Бондович вручив почесні грамоти колективу театру ім. Нодара Думбадзе, а також відзначив високу професійність у проведенні ІІ-го Проекту та нагородив грамотою «За укріплення та подальший розвиток дружніх відносин між театрами країн України та Грузії».

Науковцями Центру охорони та досліджень пам’яток археології управління культури облдержадміністрації підготовлені та опубліковані у Комсомольському краєзнавчому альманасі «Свічадо Подніпров’я: Історико-краєзнавчий альманах», книга IX (м. Комсомольськ), що побачив світ у травні 2015 р., дві статті про знахідки золотоординських, кримсько-татарських та турецьких матеріалів (переважно, нумізматичних пам’яток). Вони здійснені в окрузі міста експедицією Центру. Ці предмети поповнили зібрання Комсомольського історико-краєзнавчого музею.

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського здійснено презентації. На виконання Статті 19 управлінням культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради спільно з рядом громадських організацій міста Кременчука протягом 2014—2015 років втілюється Проект «Інкубатор Довіри». Проект спрямовано на поліпшення взаєморозуміння і довіри між різними соціальними, етнічними групами та організаціями Кременчука, для спільної роботи на благо і процвітання нашого міста і держави в цілому. Учасниками проекту є культурні діячі, мусульмани, євреї, вірмени, роми та тимчасові переселенці тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, громадські діячі та журналісти.ю документального фільму «Реліквії: Полтава єврейська».

334.

Статті 379, 419, 420

Сприяння створенню та розширенню інфраструктури для розвитку малого та середнього бізнесу (бізнес-інкубатори, технопарки, фонди підтримки підприємництва) в регіонах, забезпечення участі України у програмах ЄС стосовно розвитку малого та середнього підприємництва

У 2014 розпочав роботу молодіжний бізнес-інкубатор при Полтавському національному технічному університеті ім. Юрія Кондратюка.

В рамках реалізації Програми перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива» в області постійно проводиться відповідна робота. Так, в січні 2014 року регіональною робочою групою МЦПК рекомендовано 9 претендентів для стажування в Німеччині за напрямком кооперації в сільському господарстві. З 9 осіб пройшли співбесіди з представниками приймаючою сторони 8 підприємців.

19—20 травня 2014 року у м. Київ, в рамках вищевказаної програми відбувся черговий конкурсний відбір претендентів на стажування у Німеччині. З 6 претендентів від Полтавської області 5 осіб успішно пройшли співбесіду та приймуть участь у стажуванні.

В листопаді 2014 року регіональною робочою групою МЦПК рекомендовано 3 претенденти для стажування в Німеччині за напрямком кооперації в сільському господарстві.

Одним із елементів інфраструктури підтримки підприємництва є фонд підтримки підприємництва, який був створений у 2003 році.

Мета діяльності фонду: об’єднання фінансово-економічного потенціалу учасників та замовника для розробки і здійснення програм та проектів, спрямованих на розвиток підприємницької діяльності; - розробка та втілення міських програм; - сприяння виконанню державних та регіональних програм; - сприяння суб’єктам малого підприємництва в одержанні державних та недержавних фінансових, матеріально-технічних та інформаційних ресурсів, в тому числі приміщень, обладнання, інформаційних матеріалів; - сприяння реалізації освітніх програм.

Щорічно на утримання фонду підтримки підприємництва та виконання заходів програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва в місті Кременчуці із місцевого бюджету виділяються кошти. Так, у 2015 році на утримання фонду виділено 40,0 тис. грн. та виконання заходів програми 260,0 тис. грн. так, на 31.05.2015 року фондом було використано 14 225,0 грн.

У лютому 2015 року регіональною робочою групою МЦПК рекомендовано на стажування до Німеччини ще 2 особи.

360.

Статті 403, 404

Укладення договорів про двостороннє співробітництво з питань розвитку сільського зеленого туризму між областями України та відповідними адміністративно-територіальними одиницями держав - членів ЄС, організація та проведення тренінгів для сільського населення, відповідних конференцій, засідань за круглим столом, семінарів із залученням експертів ЄС, організація навчальних поїздок до держав - членів ЄС

Протягом І кварталу 2015 року на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій було проведено лекцію для секретарів сільських та селищних ради на тему: «Перспективи розвитку туристично-екскурсійних маршрутів у районах області» (29 осіб).

Центр спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Сіверським інститутом регіональних досліджень є партнером проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор України», який реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». 5 березня в рамках першого етапу проекту відбулася веб-конференція «Практичні рекомендації для малих виробників сільськогосподарської продукції в умовах виконання угоди про асоціацію з ЄС».

16 травня 2015 року в рамках відзначення Дня Європи в Кременчуці було проведено круглий стіл щодо євро інтеграційних процесів та досвіду Польщі з цього питання за участю віце-консула Генерального консульства Республіки Польща в Харкові пана Яна Здановскі. У заході взяли участь представники місцевого самоврядування та представники громадських та молодіжних організацій міста.

364.

Стаття 404

Вивчення європейського досвіду місцевого самоврядування, організація семінарів в Україні, навчальних поїздок до держав - членів ЄС тощо

Протягом І кварталу 2015 року на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і оранізацій було проведено лекції-дискусії для посадових осіб місцевого самоврядування:

1) Реформування місцевого самоврядування. Розвиток законодавства про службу в органах місцевого самоврядування (32 особи);

2) Міжнародний досвід місцевого самоврядування (30 осіб).

16 травня 2015 року в рамках відзначення Дня Європи в Кременчуці було проведено круглий стіл щодо євро інтеграційних процесів та досвіду Польщі з цього питання за участю віце-консула Генерального консульства Республіки Польща в Харкові пана Яна Здановскі. У заході взяли участь представники місцевого самоврядування та представники громадських та молодіжних організацій міста.

432.

Статті 430, 434

Утворення Будинку молоді України та мережі обласних молодіжних центрів

В області створена та успішно працює комунальна установа «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради.

439.

Стаття 437

Просування національного культурного продукту у європейський простір

Національний музей-заповідник М.В. Гоголя став лауреатом Міжнародної премії імені М.В.Гоголя в Римі (Італія), директор музею Єнко Л.Д. взяла участь у церемонії нагородження.

В електронній науковій бібліотеці з гуманітарних питань Європейського союзу на сайті «academia.edu» відкрита окрема сторінка Центру (Центр охорони та досліджень пам’яток археології, Полтава / Centr of Protection & Research Archeological Monume.

Управлінням культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради з 2013 року проводяться заходи по культурному мапуванню та інвентаризації культурних ресурсів міста. Також розроблено проект стратегії та проведено його обговорення під час засідання міжсекторної групи.nts), де вміщено повний зміст близько 40 наукових видань закладу у вільному доступі. З цим загальновідомим сайтом працюють більшість археологів Європи та Америки. За статистикою переглядів на 2015 р. сторінку Центру та його наукові видання переглядали понад 4 тис. користувачів.

446.

Стаття 438

Сприяння здійсненню прямих контактів між закладами, установами, організаціями, музеями, закладами музейного типу, науково-дослідними установами у сфері культури, охорони культурної спадщини, а також архівними установами України та держав - членів ЄС

Забезпечено проведення у м. Полтава ІІ Театрального проекту «Зоряний шлях». Театральне лялькове мистецтво представили творчі колективи з Естонії, Грузії, Ірану, Вірменії, України. Для полтавської аудиторії показано 20 вистав. Проведено прес-конференцію за участю журналістів та представників театральних труп, які взяли участь у фестивалі.

Здійснено презентацію виставки декоративно-прикладного мистецтва Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка, яку відвідали близько 1,5 тис. чол. — жителі міста, області, України та закордонні делегації.

У Гребінківському районному народному краєзнавчому музеї започатковано мистецький проект «Україна — Європейський вибір», в рамках якого проведено 10 семінарів для учнівської молоді. До Міжнародного дня захисту дітей в музеї проведено віртуальну подорож «День захисту дітей».

Під час проведення ІІ-го Театрального проекту «Зоряний шлях» започатковано співпрацю з продюсером театру «Ільмаріне», членом координаційної ради Естонського відділення «ASSITEJ» Іриною Міхальовою, яка на запрошення організаторів проекту стала членом Експертної ради ІІ-го проекту.

Заслуженим працівником культури України О. Б. Супруненком готується до друку публікація окремого дослідження про заможне ординське поховання з чималою кількістю супутніх матеріалів, досліджене на місці сучасного Єристівського кар’єру залізистих кварцитів. До підготовки роботи залучені як українські, так й іноземні дослідники, зокрема, з Туреччини та Болгарії.

449.

Стаття 439

Включення заходів з охорони культурної спадщини до плану заходів на регіональному та місцевому рівні і стратегії сталого розвитку в інтересах швидкого реагування на різноманітні загрози для об’єктів культурної спадщини з метою їх збереження

Виконання пунктів 449, 452 Плану відбувається відповідно до Плану заходів щодо збереження, реставрації та реабілітації пам’яток культурної спадщини на території області, затвердженого головою облдержадміністрації 11 лютого 2011 року.

Управлінням культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради з 2013 року проводяться заходи по культурному мапуванню та інвентаризації культурних ресурсів міста. Також розроблено проект стратегії та проведено його обговорення під час засідання міжсекторної групи.

З метою збереження культурної спадщини міста Кременчука управління культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради постійно оновлює збір та систематизує документи, наукові матеріали про пам’ятки культури та історії міста. На основі цих документів складаються проекти паспортів пам’яток в електронному вигляді. Складено реєстр пам’яток національного і місцевого значення м. Кременчука з фіксацією зовнішнього вигляду об’єктів. Проведено підготовчу роботу по укладенню охоронних договорів. Станом на 06.03.2015 укладено 63 охоронних договорів з балансоутримувачами об’єктів культурної спадщини.

Разом з фахівцями обласного історичного музею здійснили обстеження частини історичних місць Кременчука на предмет включення їх до Зводу пам’яток Полтавщини

На 2016 рік Полтавським обласним управлінням культури було заплановано випуск енциклопедичного видання «Звід пам’яток історії та культури Кременчука.

Тривають роботи над створенням електронної бази даних про пам’ятки історії і культури міста. Продовжується робота над сайтом в мережі Інтернет «Пам’ятки історії та культури Кременчука», активно ведеться робота з вивчення матеріалів періоду Великої Вітчизняної війни, голодомору та сталінських репресій на Кременчуччині.

Рішенням Кременчуцької міської ради від 25 січня 2011 року затверджена «Програма реалізації основних напрямів земельної реформи на 2011—2015 роки в м. Кременчуці». Вказаною програмою передбачені заходи по розробленню проектів землеустрою щодо організації та встановлення меж територій історико-культурного призначення та фінансування цих робіт у 2011—2015 роках.

На даний час в місті створена Робоча група з питань охорони культурної спадщини із залученням профільних фахівців, яка розробляє Програму охорони культурної спадщини м. Кременчука на 2016—2020 роки. Основними напрямками Програми є інвентаризація, паспортизація та замовлення науково-проектної документації визначення меж та режимів використання зон охорони пам’яток.

 Історико-архітектурний опорний план та проект зон охорони пам’яток архітектури м. Кременчука був затверджений, як складова частина Генерального плану міста сесією Кременчуцької міськради.

У місті Кременчуці визначено три історичні ареали.

На плані території з культурної спадщиною вказані:

- межі історичних ареалів, що визначені відносно до основних етапів розвитку міста;

- пам’ятки, що вже охороняються і щойно виявлені;

- межі зон охорони культурної спадщини.

Охорона об’єктів культурної спадщини, здійснюється відповідно чинному законодавству з дотриманням землекористувачами охоронних обмежень.

У місті Кременчуці визначено три історичні ареали. На плані території з культурної спадщиною вказані: межі історичних ареалів, що визначені відносно до основних етапів розвитку міста; пам’ятки, що вже охороняються і щойно виявлені; межі зон охорони культурної спадщини.

На виконання розпорядження Лубенського міського голови від 18.10.2013 № 254-р «Про проведення інвентаризації об’єктів культурної спадщини в м. Лубни», з метою збереження об’єктів культурної спадщини, у 2014 році оформлено облікові картки, продовжується інвентаризація об’єктів культурної спадщини м. Лубни. Наказом Міністерства культури України від 04.12.2013 №1249 затверджено науково-проектну документацію «Історико-архітектурний опорний план м. Лубни Полтавської області», де установлено зони охорони пам’яток архітектури, археології. Згідно опорного плану у місті затверджено 2 історичних аріали та режими їх використання.

У Полтавській області 13 населених пунктів занесені до Списку історичних населених місць. Відповідно до спільного Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 64 від 02.06.2011 на дані населені пункти повинні розроблятися історико-архітектурні опорні плани — науково-проектна документація, яка розробляється у складі генеральних планів історичних населених місць. Проте, станом на 2015 рік розробили і затвердили історико-архітектурні опорні плани лише 4 міста — Полтава, Кременчук, Миргород, Лубни. Інші населені пункти (смт Велика Багачка, м. Гадяч, смт Диканька, м. Зіньків, смт Козельщина, м. Кременчук, м. Лохвиця, м. Лубни, м. Миргород, смт Опішня, м. Пирятин, м. Хорол) ще розробляють документацію. У зв’язку з відсутністю коштів процес розроблення та затвердження документації, в тому числі й на розроблення охоронних зон об’єктів культурної спадщини, на жаль, гальмується.

452.

Стаття 439

Визначення планувальних обмежень з урахуванням охоронних зон об’єктів культурної спадщини та вимог містобудівної документації на регіональному та місцевому рівні

455.

Стаття 439

Зміцнення співробітництва між державним та приватним сектором з метою запобігання та усунення загроз, що виникають у зв’язку з експлуатацією ресурсів на об’єктах культурної спадщини або поблизу них

Управління культури облдержадміністрації тісно співпрацює з приватним сектором, приміщення (їх частини) яких відносяться до об’єктів або пам’яток культурної спадщини. Укладаються охоронні договори між структурними підрозділами райдержадміністрацій, міськвиконкомів сфери культури та власниками, користувачами об’єктів (їх частин). Розробляється облікова документація. Постійно надходять на погодження проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

 Історико-архітектурний опорний план та проект зон охорони пам’яток архітектури м. Кременчука був затверджений, як складова частина Генерального плану міста сесією Кременчуцької міськради (Рішення міськради 21 сесії 5 скликання від 25.12.2007) (зі змінами згідно з Рішенням сесії Кременчуцької міськради ХЬУІ сесії 6 скликання від 29.04.2007).

У місті Кременчуці визначено три історичні ареали.

На плані території з культурної спадщиною вказані:

- межі історичних ареалів, що визначені відносно до основних етапів розвитку міста;

- пам’ятки, що вже охороняються і щойно виявлені;

- межі зон охорони культурної спадщини.

Охорона об’єктів культурної спадщини, здійснюється відповідно чинному законодавству з дотриманням землекористувачами охоронних обмежень.

459.

Стаття 440

Імплементація Конвенції про охорону і заохочення розмаїття форм культурного самовираження 2005 року

Управлінням культури облдержадміністрації регулярно проводяться заходи на підтримку творчих працівників, громадських організацій з метою збагачення розмаїття форм культурного самовираження через проведення мистецьких конкурсів, фестивалів обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

До Дня Європи організовано та проведено музичний ринг європейської музики за участю професійних оркестрів Полтави «Європа. Класік. Orchestra», заключний концерт фестивалю-конкурсу «Студентська весна — 2015» та Гала-концерт відкритого фестивалю-конкурсу виконавської майстерності гри на духових та ударних інструментах. В концертних програмах полтавських оркестрів поєдналася українська та європейська музика. Прозвучали твори Ф. Ліста, Ф. Зуппе, Ж. Бізе, Д. Верді, М. Лисенка, П. Ніщинського та інших відомих композиторів.

У Полтаві проходив VII Відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя». Для жителів та гостей міста здійснено постановки за мотивами творів М.В. Гоголя у виконанні театрів із міст Полтави, Дніпродзержинська, Ніжина, Кіровограда, Коломиї, Києва, Білої Церкви.

У Полтавському театрі ім. М.В. Гоголя здійснювалися постановки за творами європейських авторів. Щомісяця глядачі мають змогу бачити грузинську класику А. Цагарелі («Ханума»), сучасну європейську драматургію М. Камолетті («Боїнг-Боїнг»), діти виховуються на кращих казках європейських авторів Ш. Перро та Дж. Родарі.

Традиційні обласні свята народної творчості пройшли у районних центрах та сільських населених пунктах: «Воскресни, Писанко!» та виставка-конкурс на відзначення свята Великдень у м. Карлівка; «Решетилівська весна» та виставка творів декоративно-ужиткового мистецтва в смт Решетилівка, «Барви Лемківщини» та фестиваль Лемківської культури у с. Лютенські Будища Зіньківського району, «Пісні Бузкового гаю» в смт Диканька, «Роде наш красний» та огляд-конкурс родинних і сімейних ансамблів в смт Шишаки на відзначення Дня матері в Україні та Міжнародного дня сім’ї, «Взяв би я бандуру» у смт Велика Багачка на вшанування пам’яті кобзаря-земляка Ф.Д. Кушнерика, «Зелене свято Гончаревого дитинства» у Кобеляцькому районі на батьківщині Олеся Гончара, «Прийди, прийди до мене, Неділенько Зелена!» до Дня Святої Трійці у смт Нові Санжари.

Проведено обласний фестиваль дитячої творчості «Миргородський квітограй» у центрі естетичного виховання м. Миргород та дитячий фестиваль «Парад літературних героїв» в обласному центрі, присвячені Міжнародному дню захисту дітей.

 На виконання Статті 440 управлінням культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради спільно з рядом мистецьких та громадських організацій міста Кременчука щороку, у травні, проводиться інтеркультурний фестиваль «Улюблене місто різних людей».

 Мета фестивалю «Улюблене місто різних людей» -створити атмосферу «єдиного міста» в його культурному багатстві та різноманітті.Головними інструментами проекту є творчі атракції, флешмоби, перфоманси, виставки, лекції, дискусії, вулична музика, майстер-класи.

Так 16, 17 травня 2015 року в Кременчуці відбувся вуличний фестиваль «Улюблене місто різних людей», який традиційно проводиться в місті в День Європи.

460.

Стаття 440

Створення умов для розвитку креативних (творчих) індустрій в Україні

З обласного бюджету виділені кошти в сумі 328,5 тис. грн. для розвитку та популяризації театрального мистецтва. Проведено два театральних фестивалі: ІІ Театрального проекту «Зоряний шлях» та Відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя».

467.

Стаття 443

Організація заходів щодо підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування з питань взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з громадськістю у процесі формування та реалізації державної політики, в тому числі на регіональному рівні

Протягом І кварталу на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і оранізацій в рамках підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування було проведено тематичні дискусії: «Актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування на сучасному етапі. Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю у процесі формування та реалізації державної політики» (7 осіб), «Актуальні питання місцевого самоврядування» (2 заходи, всього 59 осіб).

469.

Стаття 446

Активізація співпраці з державами - членами ЄС щодо обміну інформацією про методи планування і реалізації державної політики регіонального розвитку

Полтавська область приймає участь у програмі технічної допомоги Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Проектом передбачено надання практичної допомоги щодо розробки стратегій розвитку до 2020 року та впровадження ефективної політики регіонального розвитку.

На даний час вже розроблено Стратегію розвитку Полтавської області до 2020 року та затверджено рішенням двадцять шостої позачергової сесії обласної ради шостого скликання від 16 січня 2015 року. Також, розробляється План її реалізації на 2015-2017 роки.

 24 квітня 2015 року у міськвиконкомі відбулася офіційна зустріч керівництва міста Кременчука з радником, керівником візового сектору Генерального консульства Республіки Польща в Харкові паном Пьотром Матусяком, який взяв участь у X міжнародній науково—практичній конференції аспірантів, молодих учених та науковців «Проблеми та перспективи розвитку економіки освіти регіону» у Кременчуцькому інституті Дніпропетровського університету ім.. Альфреда Нобеля. Мета: сприяння розвитку освіти, обмін досвідом, розширення можливостей двосторонніх економічних та культурних зв’язків між Польщею та Кременчуком.

 20 травня поточного року в Українському національному інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» було проведено круглий стіл на тему: «Індустріальні парки - нові можливості для розвитку економіки України».

Захід організовано Асоціацією індустріальних парків України (АІНПУ) з метою представлення основних напрямів роботи щодо підтримки індустріальних парків, обговорення проблем створення промислової інфраструктури для інвестування за участю органів влади, міжнародних організацій, експертного середовища, ініціаторів створення індустріальних парків, бізнесу та громадськості.

 На даному заході відбулася презентація «Створення та функціонування індустріального парку «ЦЕНТРАЛЬНИЙ» в місті Кременчук.

Також, цього дня члени кременчуцької делегації взяли участь у засіданні Комітету Верховної ради з питань промислової політики та підприємництва, де буде розглянуто законопроект № 2844 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зняття регуляторних бар’єрів для розвитку мережі індустріальних парків в Україні)»

 У Кремечуці створено Центр польської мови, культури та економічних зв’язків. Угоду про це було підписано під час офіційного візиту польської делегації в нашому місті (23.03.2015 року) між Університетом економіки в Бидгощі WSG, комунальним підприємством «Кременчук Інвест» та громадською організацією «Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку». Угодою передбачається, що діяльність Центру буде спрямована на підтримку та розвиток академічного середовища Польщі та України, встановлення співпраці між підприємцями двох країн.

 24 квітня 2015 року у міськвиконкомі відбулася офіційна зустріч керівництва міста Кременчука з радником, керівником візового сектору Генерального консульства Республіки Польща в Харкові паном Пьотром Матусяком, який взяв участь у X міжнародній науково—практичній конференції аспірантів, молодих учених та науковців «Проблеми та перспективи розвитку економіки освіти регіону» у Кременчуцькому інституті Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля. Мета: сприяння розвитку освіти, обмін досвідом, розширення можливостей двосторонніх економічних та культурних зв’язків між Польщею та Кременчуком.

вчальних закладів.

474.

Стаття 453

Залучення допомоги ЄС у рамках Всеохоплюючої інституційної розбудови, інструментів Twinning, TAIEX та забезпечення співпраці у рамках програми SIGMA

На території області впроваджується ряд проектів міжнародної технічної допомоги країн Європейського Союзу.

Проект ЄС та Програми розвитку ООН (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», третя фаза

У 2015 році в рамках ІІІ фази Проекту буде реалізовано:

32 мікропроекти громад у 8 районах області (Лохвицькому, Шишацькому, Козельщинському, Чутівському, Пирятинському, Оржицькому, Зіньківському, Кременчуцькому), громади відібрано, проводяться семінари та тренінги;

додатковий компонент з муніципального розвитку - 2 міста отримають підтримку з розвитку ОСББ, реалізації мікропроектів ОСББ та соціальних проектів з енергоефективності, впровадження інноваційної діяльності та технологій на місцевому рівні із забезпеченням кращого обслуговування житлового сектору;

грантова підтримка ЄС складе близько 500 тис. дол. США у гривневому еквіваленті.

Окрім цього впроваджується 2 проекти з поліпшення умов життя внутрішньо переміщеним особам, що мігрували до Полтавської області у зв’язку з військовим конфліктом на Сході України. Підтримка передбачає відновлення житлових споруд комунальних об’єктів для проживання осіб зазначеної категорії. Бюджет становить близько 100 тис. дол. США. Ведуться ремонтно-будівельні роботи.

Станом на 01.09.2015 до центрального офісу Проекту подано та затверджено 9 мікропроектних пропозицій громад.

Муніципальний компонент

Відібрано міста: Миргород і Комсомольськ. Ведеться підготовча робота до початку впровадження. Станом на 01.09. 2015 Проектом затверджено ідеї муніципальних проектів, готується проведення конкурсу на відбір виконавця робіт, після чого будуть затверджені проектні пропозиції та укладені грантові угоди. Фінансова участь Проекту ЄС/ПРООН у спільному фінансуванні ініціатив місцевих громад становитиме до 50% кошторисної вартості мікропроекту. Грантова підтримка ЄС складе близько 62 тис. дол. США у гривневому еквіваленті на кожне місто.

Проект українсько-німецького технічного співробітництва «Енергоефективність у громадах», який реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ

Метою цього Проекту є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності. Проект підтримуватиме відповідні заходи міст-партнерів різними засобами, в тому числі сприянням у доступі до фондів та кредитних ліній для фінансування таких заходів.

Для участі в Проекті створено консорціум міст Миргород, Лубни, Полтава та Комсомольськ лідером якого виступила Полтавська обласна державна адміністрація. В рамках проекту проведено ряд семінарів-навчань за участю експертів Проекту з питань енергоменеджменту та ОСББ для спеціалістів Полтавської області.

У 2015 році в рамках Проекту:

буде реалізовано декілька ініціатив з енергоефективності міст-учасників;

продовжено впровадження педагогічного мікропроекту «Енергія в школах міста» (енергозберігаючі заходи у школах);

встановлено та введено в експлуатацію системи енергомоніторингу в усіх містах-учасниках, участь в компоненті бенчмаркінгу Проекту;

розроблено Плани стійкого енергетичного розвитку міст.

З метою імплементації Закону України «Про співробітництво територіальних громад» Полтавська область була обрана для відпрацювання методології реалізації спільних проектів декількох територіальних громад, направлених на вирішення їх актуальних проблем. В рамках Проекту за спільної ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, облдержадміністрації та обласної ради було проведено Конкурс та відібрано п’ять проектів - переможців у Лохвицькому районі (м. Червонозаводське, с. Токарі, с. Піски), Полтавському районі (Ковалівська, Новоселівська, Куликівська сільські громади), Решетилівському районі (Малобакайська, Жовтнева, Плосківська сільські ради), Семенівському районі (10 сільських рад), Пирятинському районі (м. Пирятин та 7 сільських рад).

Для реалізації проектів громади отримають співфінансування від Проекту GIZ до 20 тис. євро. Загальна сума грантових коштів - 100 тис. євро.

Договори зареєстровано у Мінрегіоні, готується проведення тендерних процедур за проектами. Після чого буде придбано техніку, обладнання та проведено ремонтно-будівельні роботи на об’єктах проектів.

11 березня відбувся тренінг для вчителів Полтавської області «Освіта як засіб залучення дітей до енергозбереження» .

7 квітня на базі загальноосвітньої школи № 38 пройшов обласний брейн-ринг «Енергія у сучасному світі», в якому взяли участь старшокласники всіх шкіл-учасників мікропроекту.

22 травня, у зеленому залі, відбувся заключний захід мікропроекту «Енергія в школах міста». Під час заходу були підведені підсумки реалізації мікропроекту протягом навчального року, презентовано досягнення та надбання шкіл-учасниць області , а також визначено плани та перспективи впровадження мікропроекту в майбутньому році.

30 вересня в рамках Тижнів Німеччини в Україні заплановано проведення Презентації результатів мікропроекту «Енергія в школах міста» в Полтавській області під час якої школи-учасниці проекту «Енергія в школах міста» у навчальному році 2014-2015 представляють свої надбання та поділяться досвідом з іншими зацікавленими школами з метою розширення проекту.

Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

Даний проект діє в рамках Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між DESPRO, Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою.

Метою проекту є організація якісних і доступних окремих публічних послуг за участю місцевих громад та влади, здатними спільними зусиллями сприяти процесу реформування системи місцевого самоврядування. В рамках реалізації проекту в області планується запровадження сталих моделей децентралізованого надання послуг, а саме послуг з водопостачання на рівні малих міст і сіл.

25 грудня 2014 року на засіданні регіонального Наглядового комітету швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у Полтавській області визначені 10 переможців конкурсного відбору проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад Полтавської області, загальна вартість проектів - понад 9 млн.грн. Понад 3 млн.грн. з них - це кошти міжнародної фінансової допомоги, майже 2 млн.грн. - кошти населення. Реалізація проектів дозволить забезпечити водопостачанням близько 9 тис. сільських мешканців.

У 2015 році будуть прийняті відповідні рішення сесій сільських рад щодо виділення коштів з місцевих бюджетів для співфінансування реалізації проектів, укладені Договори між представниками проекту DESPRO і громадами-переможцями та завершено реалізацію 10 проектів.

На території Полтавської області впроваджується ряд проектів міжнародної технічної допомоги країн Європейського Союзу.

У 2015 році у м. Миргороді почали розробку Концепції розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури в м. Миргород. Розробити та затвердити концепцію заплановано вже в 2015 році. Цей стратегічний документ дасть змогу включати план розвитку велоінфраструктури до міських транспортних програм та програм капітального ремонту доріг. Візит експерта з транспортного планування та проведення підрахунку велосипедистів відбулося завдяки підтримці товариства українсько-німецького співробітництва GIZ в рамках проекту «Енергоефективність у громадах». Проект надав методичну та технічну допомогу.

Місто Лубни є містом-партнером у складі консорціуму на чолі з Полтавською облдержадміністрацією у Проекті українсько-німецького технічного співробітництва «Енергоефективність у громадах». Протягом I півріччя місто взяло участь у ряді заходів та семінарів-навчань, організованих облдержадміністрацією в рамках реалізації проекту. Місто Комсомольськ, яке також є членом консорціуму, брало участь у семінарах-навчаннях за участю експертів Проекту з питань енергоменеджменту та ОСББ. З серпня 2014 року впроваджується педагогічний мікропроект «Енергія в школах». В рамках його реалізації обрано ЗОШ I-III ступенів № 6 м. Комсомольськ.

У м. Полтаві впродовж березня-травня 2015 року проведено ряд заходів з експертами проекту «Енергоефективність у громадах», що були присвячені аналізу роботи міста як учасника консорціуму, а також обговорені потенційні можливості подальшої співпраці у реалізації Проекту та щодо енергетичного розвитку м. Полтава

У Лохвицькому районі реалізується спільний проект українсько-німецького технічного співробітництва «Сміттєва революція в громадах м. Червонозаводське, с. Токарі та с. Піски як приклад вдалого співробітництва територій громад» . Фінансова участь у проекті: від Проекту GIZ — 340 тис. грн., Червонозаводська міська рада — 200 тис. грн..; Токарівська сільська рада — 80 тис. грн.., Пісківська сільська рада — 80 тис. грн. Реалізація даного Проекту сприятиме поліпшенню умов надання комунальних послуг та забезпеченню кращого обслуговування житлового сектору. На даний час заключено договір між німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ та міською і сільськими радами. Проводиться тендер на вибір сміттєперевозної машини.

14 травня 2015 року підписано Угоду про Партнерство між Програмою розвитку Організацій Об’єднаних націй та Миргородською міською радою щодо бажання та готовності співпрацювати в рамках третьої фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Заявки на участь в проекті приймали від міст з чисельністю населення від 10 до 50 тис. грн. Усього надійшло 75 заявок з 12 областей України від зацікавлених міст. Два міста (Миргород та Комсомольськ) отримують підтримку з розвитку ОСББ, реалізації мікропроектів ОСББ та соціальних проектів енергоефективності, впровадження інноваційної діяльності та технологій на місцевому рівні із забезпеченням кращого обслуговування житлового сектору.

В рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Оржицькому районі передбачається залучення коштів для капітального ремонту амбулаторії с. Куйбишева, вуличного освітлення с. Сазонівка та с. Онішки, встановлення сонячного колектора та заміни вікон на металопластикові в Плехівській ЗОШ I-II ст.

У Решетилівському районі розроблено проект «Муніципальне співробітництво: цілеспрямований соціальний захист громадян. Капітальний ремонт Решетилівського трудового архіву» за спільної ініціативи Жовтневої, Малобакайської та Плосківської сільських рад. Проектом передбачено розширення площі трудового архіву за рахунок додаткової кімнати, проведенняя ремонту, встановлення протипожежних дверей, енергозберігаючих вікон, встановлення протипожежної сигналізації, придбання стелажів та приладів для кварцування приміщення.

Проект “Реконструкція артезіанської свердловини та улаштування водогінної мережі у с. Крохмальці Лобачівської сільської ради» пройшов попередній відбір для участі у швейцарсько-українському проекті DESPRO. Проектом передбачено проведення реконструкції артезіанської свердловини, встановлення водонапірної вежі та прокладання водогону, що дасть можливість досягти стовідсоткового забезпечення населення питною водою.

У травні 2015 року стартувала спільна пілотна ініціатива Проекту ПРООН в Україні «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» та Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Миргородської міської ради. Мета ініціативи полягає в тому, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам знайти роботу на новому місці проживання. За підтримки ПРООН в Миргородському Центрі соціальних служб з’явилася можливість для працевлаштування п’яти осіб з числа переселенців — вони стали соціальними працівниками. Проект надає підтримку для поліпшення умов життя внутрішньо переміщеним особам, що мігрували до Миргорода у зв’язку з військовим конфліктом на Сході України та анексією АР Крим. Першим кроком було надання гуманітарної допомоги. Нині пріоритетом в роботі є працевлаштування переселенців.

Протягом 2014/2015 навчального року 5 загальнооствітніх навчальних закладів м. Полтава (№№11,19,21,32,38) взяли участь в українсько-німецькому проекті GIZ «Енергоефективність у громадах», згідно з яким у школах міста здійсню

Велася реалізація мікро проекту «Енергія у школах міста» відповідно до затвердженого Плану дій.

 

У II кварталі 2015 року у процесі реалізації проекту проведено ряд заходів:

1) 7 квітня 2015 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи №38 відбувся обласний брейн-ринг за участі 9 команд — учасниць проекту. За підсумками змагання II і III місця посіли команди Полтавської гімназії №21 та Полтавської загальноосвітньої школи №19. Усі переможці були відзначені цінними подарунками.

2) 22.05.2015р. в приміщенні Полтавської ОДА відбувся заключний захід «Енергетичний олімп», присвячений завершенню роботи закладів Полтавської області в інформаційній освітній кампанії. Підсумками звітування закладів — учасниць проекту стало нагородження цінними подарунками, зокрема переможець — Полтавська загальноосвітня школа №19, яка найбільше заощадила енергоресурсів протягом жовтня — квітня, була нагороджена світодіодними світильниками LED220 TM.

3) З огляду на досвід шкіл міста, які взяли участь у проекті, усім загальноосвітнім навчальним закладам Полтави рекомендовано включити заходи з енергозбереження до річних планів роботи, з метою продовження просвітницької діяльності щодо виховання свідомого ставлення учнів, педагогів, батьків, широкої громадськості до енергозбереження.

Забезпечено висвітлення інформації щодо реалізації проекту на сайтах шкіл та управління освіти, в газеті управління освіти «Освітній простір Полтави».

На території Полтавської області впроваджується ряд проектів міжнародної технічної допомоги країн Європейського Союзу.

У 2015 році у м. Миргороді почали розробку Концепції розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури в м. Миргород. Розробити та затвердити концепцію заплановано вже в 2015 році. Цей стратегічний документ дасть змогу включати план розвитку велоінфраструктури до міських транспортних програм та програм капітального ремонту доріг. Візит експерта з транспортного планування та проведення підрахунку велосипедистів відбулося завдяки підтримці товариства українсько-німецького співробітництва GIZ в рамках проекту «Енергоефективність у громадах». Проект надав методичну та технічну допомогу.

Місто Лубни є містом-партнером у складі консорціуму на чолі з Полтавською облдержадміністрацією у Проекті українсько-німецького технічного співробітництва «Енергоефективність у громадах». Протягом 8 місяців місто взяло участь у ряді заходів та семінарів-навчань, організованих облдержадміністрацією в рамках реалізації проекту. Виконавчим комітетом проведена робота по участі в реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій в рамках реалізації Кіотського протоколу згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 № 221. Згідно з рішенням Міжвідомчої робочої групи проект «Капітальний ремонт щодо покращення енергозбереження будівлі поліклінічного відділення для дорослих комунальної Лубенської центральної міської лікарні по вул. Л.Толстого, 18-А в м. Лубни Полтавської області» схвалений, як такий, що буде реалізовуватись у першу чергу. Проект «Капітальний ремонт щодо покращення енергозбереження адміністративного приміщення по вул. Ярослава Мудрого, 33 м. Лубни Полтавської області» буде реалізовуватись у другу чергу за рахунок майбутніх надходжень.

У квітні 2015 року створене нове КП «Лубниблагоустрій», одним з повноважень якого є здійснення інвестиційної діяльності та залучення інвестицій.

Місто Комсомольськ, яке також є членом консорціуму, брало участь у семінарах-навчаннях за участю експертів Проекту з питань енергоменеджменту та ОСББ. З серпня 2014 року впроваджується педагогічний мікропроект «Енергія в школах». В рамках його реалізації обрано ЗОШ I-III ступенів № 6 м. Комсомольськ.

Розпочато та продовжується співпраця м. Полтави з міжнародними організаціями, такими як: Агенство США з міжнародного розвитку USAID, Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ у Проекті «Енергоефективність у громадах», Регіональний екологічний центр для Центральної та Східної Європи та інші. Впродовж 8 місяців 2015 року проведено ряд заходів з експертами Проекту, що були присвячені аналізу роботи міста як учасника консорціуму, а також обговорені потенційні можливості подальшої співпраці у реалізації Проекту та щодо енергетичного розвитку м. Полтава.

Продовжується впровадження мікропроекту «Енергія в школах міста». В рамках реалізації проекту «Енергоефективність у громадах» 24.08.2015 відбулася навчальна поїздка заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є., в.о.директора Департаменту економічного розвитку Орлова ОД.В., заступника міського голови м. Полтави Борисеко О.П. до Австрії, метою якої було вивчення досвіду країни для створення дієвої системи підтримки програм з енергоефективності, ознайомлення з реальними проектами енергоефективної термомодернізаціїв житловому фонді, отримання знань про ЕСКО механізми.

У Лохвицькому районі реалізується спільний проект українсько-німецького технічного співробітництва «Сміттєва революція в громадах м. Червонозаводське, с. Токарі та с. Піски як приклад вдалого співробітництва територій громад» . Фінансова участь у проекті: від Проекту GIZ — 340 тис. грн., Червонозаводська міська рада — 200 тис. грн..; Токарівська сільська рада — 80 тис. грн.., Пісківська сільська рада — 80 тис. грн. Реалізація даного Проекту сприятиме поліпшенню умов надання комунальних послуг та забезпеченню кращого обслуговування житлового сектору. На даний час заключено договір між німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ та міською і сільськими радами. Проводиться тендер на вибір сміттєперевозної машини.

В рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» завершено комплекс будівельних робіт першої черги мікропроектної пропозиції: «Ремонт житлової будівлі по вул. Горького, 52, смт Нова Галещина, Козельщинського району Полтавської області для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб» на загальну суму 1463,63 тис. грн.

В Оржицькому районі в рамках цього проекту передбачається залучення коштів для капітального ремонту амбулаторії с. Куйбишева, вуличного освітлення с. Сазонівка та с. Онішки, встановлення сонячного колектора та заміни вікон на металопластикові в Плехівській ЗОШ I-II ст. Наразі майже всіма громадами-учасниками проекту проведено громадські обговорення пропозицій щодо організації співробітництва. 12 серпня 2015 року відбувся третій Форум місцевого розвитку Оржицького району, на якому затверджено МПП «Енергозберігаючі заходи в будівлі Плехівської ЗОШ І-ІІ ст. по вул. Леніна, 50 в с. Плехів Оржицького району Полтавської області з використанням капітального ремонту по заміні вікон.

У Лохвицькому районі реалізуються проекти: «Інноваційні енергоефективні заходи вуличного освітлення в с. Старий Хутір. Реконструкція з використанням ВДЕ (енергії сонця)», Проект «Інноваційні енергоефективні заходи вуличного освітлення в с. Харківці. Реконструкція з використання ВДЕ (енергії сонця)», «Інноваційні енергоефективні заходи в школі та ДНЗ с. Корсунівка. Реконструкція системи опалення з встановленням піролізного котла», «Інноваційні енергоефективні заходи в ДНЗ с.Сенча. Реконструкція системи опалення з встановленням піролізного котла». Загальна вартість кожного проекту складає — 294 667 грн.

У Кременчуцькому районі в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» затверджено мікропроекти: «Енергозберігаючі заходи в с. Кам’яні Потоки, вул. Леніна, Кременчуцького району, Полтавської області. Реконструкція мережі зовнішнього електроосвітлення с. Кам’яні Потоки, вул. Леніна (від ТП № 310, № 315, № 328)», «Енергозберігаючі заходи в с. Максимівка шляхом заміни вікон та дверей в приміщенні Максимівського НВК».

У Решетилівському районі розроблено проект «Муніципальне співробітництво: цілеспрямований соціальний захист громадян. Капітальний ремонт Решетилівського трудового архіву» за спільної ініціативи Жовтневої, Малобакайської та Плосківської сільських рад. Проектом передбачено розширення площі трудового архіву за рахунок додаткової кімнати, проведенняя ремонту, встановлення протипожежних дверей, енергозберігаючих вікон, встановлення протипожежної сигналізації, придбання стелажів та приладів для кварцування приміщення. Розпочати роботи планується з 15.09.2015 року.

Проект “Реконструкція артезіанської свердловини та улаштування водогінної мережі у с. Крохмальці Лобачівської сільської ради» пройшов попередній відбір для участі у швейцарсько-українському проекті DESPRO. Проектом передбачено проведення реконструкції артезіанської свердловини, встановлення водонапірної вежі та прокладання водогону, що дасть можливість досягти стовідсоткового забезпечення населення питною водою. Вартість робіт становить близько 600 тис. грн.. На даний час роботи виконані частково.

На розгляд сесії Кременчуцької районної ради винесено проект цільової Програми про реалізацію на території Кременчуцького району проекту міжнародної технічної допомоги «Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO на 2015-2017 роки. Головним напрямком цієї програми є покращення водопостачання в селах Потоки та Омельник шляхом будівництва та реконструкції водогонів.

Проект «Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб», що співфінансується Європейським Союзом

Полтавською обласною державною адміністрацією укладено Грантовий контракт з Представництвом Європейського Союзу в Україні на фінансування Проекту ЄС «Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб»

Загальна вартість Проекту — 1 154 209 євро:

·  Грант ЄС — 1 036 204 євро

·  Співфінансування Проетку (10% за умовами ЄС):          

·  Полтавський обласний центр зайнятості — 114 405 євро

·  Полтавська облдержадміністрація (робота співробітників облдержадміністрації) — 3 600 євро

Виконавцями Проекту разом з облдержадміністрацією є: Полтавська міська рада; Гадяцька міська рада; Новогалещинська селищна рада; Полтавська обласна організація Товариства Червоного Хреста України; Благодійна організація «Світло Надії»; Комунальна бюджетна установа «Обласний контактний центр»; Полтавський обласний центр зайнятості.

Метою Проекту є створення умов для перебування та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на території Полтавської області, що сприятиме зміцненню потенціалу місцевих органів влади та неурядових організацій в ефективному управлінні кризовими ситуаціями у соціальній сфері.

В рамках Проекту буде створено базові житлові умови для перебування внутрішньо переміщених осіб на території області, покращено можливості їх доступу до першочергових та спеціальних медичних, соціальних, адміністративних послуг включно з послугами соціально-психологічної реабілітації, створено умови для покращення взаємодії та інтеграції ВПО до приймаючих громад, доступу до освіти та місцевого ринку праці.

483.

Стаття 470

Забезпечення доступу громадськості та засобів масової інформації до актуальної інформації з питань імплементації Угоди про асоціацію шляхом запровадження, ведення та систематичного оновлення відповідних розділів на офіційних сайтах центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, залучених до формування та реалізації державної політики європейської інтеграції; створення спеціального інтернет-порталу із залученням технічної допомоги в рамках Програми Всеохоплюючої інституційної розбудови (СIВ)

На офіційному сайті Полтавської облдержадміністрації у розділі «Зовнішьоекономічна діяльність» розміщено та систематично оновлюються матеріали з питань європейської інтеграції.

Наповнення нового офіційного веб-порталу Кременчуцької міської ради та виконавчого комітету інформацією здійснюється за логікою функціонування реєстрів, інформація у вигляді полів даних облікових записів заноситься операторами до оперативних реєстрів за допомогою певної операторської системи управління даними, звідки автоматично переноситься до основного реєстру і набирає чинності. Попередньо визначені поля даних або всі поля сформованого облікового запису — інформації за допомогою гостьового реєстру автоматично відображається на веб-порталі в певних розділах.

 

 

 

Дмитро Орлов ,
в. о. директора Департаменту економічного розвитку

угору ↑