Інформація про звернення, які надійшли на Урядову телефонну „гарячу лінію” та до КБУ „Обласний контактний центр” протягом травня 2015 року

Версія для друку

 

Одним з пріоритетних завдань у діяльності контактного центру протягом травня залишалася робота з надання допомоги у вирішенні проблемних питань внутрішньо переміщених осіб.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 червня 2014 року № 588-р «Питання соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції», відповідних доручень Кабінету Міністрів та міністерств і відомств України в Полтавській області продовжено роботу з:

 прийому та реєстрації звернень від жителів вище названих територіальних одиниць України, які надходять з Урядової телефонної «гарячої лінії» - 0-800-507-309 (проект «Південно-Східні регіони», проект «АР Крим») та на телефонну лінію Обласного контактного центру –  0-800-502-230;

оперативного направлення цих звернень електронною поштою відповідним компетентним підрозділам для оперативного вирішення порушених питань та Полтавському обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для узагальнення;

контролю за розглядом звернень, їх окремий облік;

оперативної взаємодії та співпраці в сфері обміну інформацією з відповідними структурними підрозділами облдержадміністрації, обласними соціальними службами, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

У травні з Урядового контактного центру прийнято та опрацьовано 60 зверненьв рамках проектів «АР Крим» та «Південно-Східні регіони». Близько 73% цих звернень стосувалися вирішення соціальних питань: призначення та виплати щомісячної адресної допомоги для компенсації оплати житлово-комунальних послуг, призначення субсидії, надання гуманітарної допомоги тощо.

Станом на 01.06.2015 року в Полтавській області взято на офіційний облік 27705 осіб, у т.ч. 1376 інваліди та 5434 дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.

За результатами вирішення порушених питань:

374 особи отримали матеріальну допомогу з обласного бюджету;

2313 осіб отримують різні види державних соціальних та пенсійних виплат;

328 сім’ї тимчасово забезпечено житлом;

1653 осіб отримали статус безробітних, 1476 з них призначено виплату відповідної допомоги;

567 осіб працевлаштовані;

2931 дітей влаштовано до навчальних закладів;

5796 осіб отримали медичну допомогу;

680 особи зареєстрували своє постійне місце проживання в області;

184 особи отримали тимчасову реєстрацію;

4040 сімей та 7552 одиноких осіб булу обстежено соціальними службами.

На виконання Указу Президента України від 30 січня 2015 року № 40 «Про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році» та Указу Президента України від  18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції»стосовно організації роботи інформаційних центрів для інформування осіб, які постраждали під час виконання обов’язків військової служби,  та членів їх сімей, а також членів сімей загиблих військовослужбовців і працівників правоохоронних органів про їх права та гарантії реалізації таких прав в Україні на базі комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр» Полтавської обласної ради організовано інформаційний центр.

Станом на 01.06.2015р. усього зареєстровано 109 звернень. Порушені питання стосувалися:

отримання пільг (перелік, порядок оформлення тощо) – 53 (49%);

виділення земельних ділянок з різним цільовим призначенням – 21 (19%);

надання матеріальної допомоги – 17 (16%);

питання виплати зарплати та збереження робочих місць – 5 (5%);

отримання медичної допомоги – 5 (5%);

покращення житлових умов – 3 (3%);

інші – 3%.

Звернення надходили в розрізі міст та районів: м.Полтава – 21, Кобеляцький, Великобагачанський – по 8, Лохвицький – 7, Зіньківський, Козельщинський, Глобинський – по 6,  м.Кременчук – 5, Лубенський, Пирятинський, Гадяцький – по 4, м.Лубни, м.Миргород, Диканський, Новосанжарський, Полтавський – по 3, Чутівський, Кременчуцький, Решетилівський – по 2, м.Комсомольськ, Гребінківський, Машівський, Котелевський, Хорольський, Шишацький, Карлівський, Семенівський р-ни – по 1.

 

Разом з тим, контактним центром забезпечувалося виконання інших основних завдань з розгляду звернень від жителів Полтавської області.

Усього за період з 01.05.2015 по 31.05.2015 на Урядову телефонну „гарячу лінію” надійшло 534звернення, які були направлені для розгляду до Полтавської облдержадміністрації. Порівняно з минулим місяцем кількість звернень зменшилась на 13% (у квітні 2015 року – 617).

 

Отримано 1звернення, яке потребувалопершочергового розгляду і стосувалося забезпечення життєво важливими ліками.

        

Продовжують надходити повторні звернення, більшість яких викликана невдоволенням заявників отриманою інформацією щодо результатів розгляду та вирішення порушених питань.

Усього їх отримано 25(5% від загальної кількості). Порівняно зминулим місяцем їх кількість збільшиласяна 8%(у квітні 2015 року – 23).У відсотковомувідношенні частка таких звернень залишилась на рівні 5% протягом останніх двох місяців.

 

Дехто із заявників, з метою прискорення розгляду їх звернень, надавав перевагу такому методу як неодноразові дзвінки. Таких було11 (2%від загальної кількості). Порівняно з минулим місяцем кількість таких звернень зменшилася у 2 рази. Увідсотковому відношенні також відбулося зростання з 1% до 4%.

Як правило, основною причиною надходження неодноразового звернення є позиція заявника, якийвідмовляєтьсясприймати надані роз’яснення щодо порядку та умов вирішення питань з урахуванням чинного законодавства, а наполягає на задоволенні власних інтересів виключно в тому ракурсі і тим способом, який він пропонує.

На жаль, тяжка економічна ситуація та відсутність бюджетного фінансування у більшості випадків залишає порушені питання без конкретних вирішень.

 

Порівняно з минулим місяцемкількість анонімних звернень збільшилася24 звернення(у квітні 2015 року – 21).

Кожний другий анонімний дзвінок стосувався порушення трудового законодавства щодо виплати заробітної плати та авансу(7 звернень або 30%).

 

Протягом травня Урядовим контактним центром було зареєстровано 2 подяки за позитивне вирішення порушеного питання.

 

За тематикою порушених питань звернення, які надійшли протягом травня, стосувалися різних сфер життєдіяльності.

 

1) найбільш актуальними стали питання соціального захисту населення, яких отримано 210 (39% від загальної кількості). Порівняно з минулим місяцем кількість таких питань зменшиласяна 5%(у квітні 2015 року – 222 звернення). Порівняно з аналогічним періодом 2014 року кількість звернень збільшиласяу 3 рази(у травні 2014 року – 72звернень).

Однією з особливостей звернень цієї тематики сталаактивністьмешканців області з питання оформлення субсидії за новим порядком (63 звернень або 30%).

Також у розрізі цього блоку надходили звернення щодо:

- призначення, перерахунку, проведення соціальних виплат – 59;

- надання матеріальної допомоги – 49;

- надання та користування пільгами (на ліки, на проїзд, на оплату житлово-комунальних послуг) – 28;

- забезпечення засобами реабілітації – 4;

- надання певного соціального статусу –1;

- санаторно-курортного лікування – 2;

- діяльності закладів соцзахисту – 1.

Звернення цієї тематики стосувалися практично усіх міст та районів області.

За результатами розгляду порушених питань було задоволенопрохання, висловлені у 17зверненнях, що становить 8%.

 

2) масовими залишалися питання комунального господарства, яких отримано 89(17% від загальної кількості), хоча порівняно з минулим місяцем їх кількість зменшилася на 35%(у квітні 2015 року – 136).

Актуальними продовжують залишатися питання ремонту багатоквартирних житлових будинків, прибудинкових територій, насамперед, в м.Полтаві.

У детальному розрізі даної тематики порушувалися такі питання:

- оплати комунальних послуг (борг, реструктуризація, перерахунок) –  24;

- встановлення та обслуговування будинкових лічильників – 16;

- обслуговування та ремонт будинків, внутрішньо будинкових систем, ліфтів – 15;

- підвищення тарифів на комунальні послуги – 10;

- видачі документів житлово-комунальними установами – 6.

- відсутності послугелектропостачання–5;

- обслуговування та ремонт прибудинкових територій  –  4;

- відсутності, неякісної послуги холодного та гарячого водопостачання –  4;

- відсутність, неякісного функціонування ліфта – 1.

За результатами розгляду порушених питань було задоволенопрохання, висловлені у 14 зверненнях, що становить 16%.

 

3) звернень, у яких порушувалися зауваження щодо діяльності службових і посадових осіб, надійшло 36 (7% від загальної кількості), порівняно з минулим місяцем їх кількість зросла на 11%(у квітні 2015 року – 32).

Протягом звітного періоду скарги та зауваження стосувалися рішень, дій чи бездіяльності працівників та керівників:

різних установ (навчальні, медичні заклади тощо) – 16;

обслуговуючих комунальних підприємств – 9;

органів місцевого самоврядування – 9;

органів виконавчої влади – 2;

Всі вказані факти були перевірені, за результатами надано письмові пояснення або консультації.

 

4) з питаннями охорони здоров’я надійшло 34 звернення (6% від загальної кількості),  порівняно з минулим місяцем їх кількість збільшилася на 9%(у квітні 2015 року – 31).

У детальному розрізі цієї тематики надходили такі проблемні питання:

-         роботи медичних закладів – 9;

-         оскарження дій медичних працівників – 8;

-         направлення, проходження, оскарження рішень МСЕК – 6;

-         проведення щеплення, вакцинації – 3.

 

Частка наступних питань, які порушувалися у травні, становить не більше чотирьох відсотків: діяльності підприємств та установ – 21(7),благоустрою та будівництва – 21 (4), транспортного обслуговування – 20 (7), оплати праці – 18 (13), житлової політики – 15 (17), освіти – 13(6), функціонування мереж зв’язку – 12 (1), земельних відносин – 11 (7), аграрної політики – 10 (4), діяльності органів влади – 8 (3), майнових відносин – 5 (4), умов праці та трудових відносин – 5 (5), міграції та громадянства – 4 (0),екології та природних ресурсів – 1 (2), захисту прав споживачів – 1 (1).

 

Протягом травнянадійшло 15звернень (3% від загальної кількості), у яких заявники повідомляли про неотримання відповіді на попереднє звернення. Усім заявникам втой же день були повторно надіслані наявні інформації щодо розгляду їх попередніх звернень.

 

Порушені питання стосувалися таких міст та районів:м.Полтава – 112,м.Кременчук – 99, Полтавський, Глобинський, Кобеляцький – по 22, Гадяцький – 20, м.Комсомольськ – 19, м.Миргород – 18, Великобагачанський, Пирятинський – по 16, Кременчуцький, Лохвицький – по 15, м.Лубни – 14, Новосанжарський, Карлівський, Хорольський – по 13, Диканський – 11, Шишацький – 10, Зіньківський – 8, Миргородський,Машівський – по 7, Семенівський,Чутівський – по 6,Решетилівський – 5, Гребінківський, Козельщинський, Котелевський, Лубенський,Оржицький – по 4, Чорнухинський – 2.

 

Станом на 01.06.2015 із загальної кількості звернень, які надійшли протягом травня(534), завершенорозгляд404звернень(76% від загальної кількості звернень), у стадії розгляду – 130 (24%).

Загальна кількість звернень, які надійшли від Урядового контактного центру протягом січня-травня – 3144 (у 2014 році – 1555). Завершено розгляд 3014 звернень.

За результатами розгляду звернень:

- надано роз’яснення чинного законодавства – 1553 (38%);

- вирішено позитивно – 679 (23%);

- вирішення питання потребує додаткових дій з боку заявника – 328 (11%);

- вирішення питання потребує додаткового часу з боку органів влади – 292 (10%);

- вирішення не передбачено чинним законодавством – 88 (3%);

- викладені факти не підтвердилися – 39 (1%);

- вирішення можливе за наявності бюджетного фінансування – 12 (0,4%).

 

Щодо виконавської дисципліни та дотримання порядку і термінів розгляду звернень громадян, то  станом на 01.06.2015 із загальної кількості звернень, які надійшли протягом травня та вже розглянуті (404звернень), показник кількості звернень, розглянутих протягом 15 днів становить 74% (299 звернень).

Протягом травнядо обласного контактного центрупродовжували надходити звернення від жителів Донецької та Луганської областей, які тимчасово оселилися на території Полтавської області. Основні питання стосувалися виплати адресної грошової допомоги та надання гуманітарної підтримки.

Частка звернень, отриманих в рамках проектів  «АР Крим»  та «Південно-Східні регіони» становила 29%або 58 звернень(у квітні 2015 року – 29% або 76 звернень).

 

Усього протягом звітного періоду фахівцями контактного центру за гарячою телефонною лінією та на електронну пошту прийнято202звернення, (у квітні 2015 року – 265).

З початку роботи контактного центру отримано 6632 звернення.

Із1020 звернень, що надійшли до обласного контактного центру в січні-травні 2015 року, станом на 01.06.2015завершено розгляд 88% (900 звернень), з яких 93% - розглянуто у термін від 1 до 15 днів (835 звернень).

Якщо брати до уваги виконання працівниками контактного центру прохань заявників про надання довідкової інформації, роз’яснень чи консультацій, позитивно вирішені питання вимушених переселенців з Донецької і Луганської областей, вирішення інших проблемних питань, з якими зверталися жителі Полтавської області, то показник позитивно вирішених звернень становить близько 49% (500 звернень).

З метою перевірки достовірності отриманої інформації щодо вирішених питань фахівцями контактного центру здійснюється зворотній зв’язок із заявниками.

У результаті цього заявниками було підтверджено повне вирішення проблемних питань та висловлено 47 подяк.

За підсумками розгляду звернень у травні претензій чи зауважень до виконавців не було.

 

 

Директор                                                                              В.О.Бугаєць

угору ↑