Інформація щодо працевлаштування за кордоном

У разі виїзду за кордон з метою працевлаштування за необхідності громадяни можуть звертатися до головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

З метою організації на якісно новому рівні захисту прав та інтересів наших громадян, які виїхали за кордон з метою працевлаштування, Міністерство закордонних справ спільно з іншими органами виконавчої влади України бере активну участь в опрацюванні низки проектів двосторонніх угод у сфері працевлаштування за кордоном. На сьогоднішній день Україною укладені двосторонні угоди у сфері працевлаштування з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, В’єтнамом, Латвією, Литвою, Лівією, Молдовою, Польщею, Росією та Словаччиною. Крім того, Україна є учасницею Угоди про співробітництво в галузі трудової міграції та соціального захисту трудящих-мігрантів країн-учасниць СНД.

Наявна у МЗС України інформація свідчить, що в більшості випадків відсутність знань пр окраїну, умови перебування та працевлаштування в ній призводять до того, що громадяни України довіряють свою долю сумнівним посередницьким структурам, які заробляють „перепродажем” робочої сили закордонним замовникам.

Під час звернення до посередницьких структур у кожному випадку уважно ознайомтеся з умовами, що ними пропонуються, та вимагайте пред’явлення не тільки ліцензії Мінпраці України, але й дозвіл Державного центру зайнятості України на посередництво у працевлаштуванні саме у Вами обраній країні. Варто усвідомити, що внутрішнє законодавство іноземних держав, передусім, захищає власний ринок праці.

www.mfa.gov.ua