Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у січні 2018 року.

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж січня акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами та тих, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

У січні 2018 року на території області колективних трудових спорів (конфліктів) не зареєстровано. Відділення НСПП в Полтавській області продовжувало сприяти вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» м. Кременчука Полтавської обл. та адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» м. Кременчука Полтавської обл. (розпорядження Національної служби посередництва і примирення від 27.11.2017 року № 313-р), з вимогою:

«Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.)».

У січні за участі Відділення було проведено  три узгоджувальні зустрічі із  сторонами конфлікту та направлено лист з рекомендаціями щодо організації та проведення засідання примирної комісії.

Стан соціально-трудових відносин у колективі контрольований.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня 2018 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 8 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 8 підприємствах області із середньообліковою чисельністю штатних працівників 3157 осіб.

У січні за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 2-х колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 3 примирні процедури.

Упродовж січня, з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), Відділенням здійснено вивчення та моніторинг стану соціально-трудових відносин у колективах підприємств та установ, де спостерігається напруження стану соціально-трудових відносин через заборгованість з виплати заробітної плати та несвоєчасної її виплати найманим працівникам: ПрАТ БУ№9 «Полтаванафтогазбуд», с. Терешки  Полтавського р-н.; ПрАТ «Пласт», с. Баранівка Шишацького р-н.; ДВНЗ «Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури», м. Кременчук; ТОВ «УКРФОРЕСТ ГРУП», м. Кременчук; Полтавської обласної лікарні  ім. М.В. Скліфосовського, м. Полтава; Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева, м. Полтава; ТОВ «Полтавамолпрод», м. Гадяч; ТОВ «Торговий-дім «Гадячсир-Україна», м. Гадяч; філії НТУ «Полтавська регіональна дирекція «Лтава».

Представникам трудових колективів надані роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень в режимі «гарячої» телефонної  лінії  з метою підвищення правової культури мешканців Полтавщини, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.