Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у лютому 2018 року.

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж лютого акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами та тих, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

У лютому 2018 року на території області колективних трудових спорів (конфліктів) не зареєстровано. Відділення НСПП продовжувало сприяти вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками та адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» м. Кременчука Полтавської обл. (розпорядження Національної служби посередництва і примирення від 27.11.2017 року № 313-р), з вимогою: «Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.)».

У лютому Відділення продовжувало здійснювати заходи по врегулюванню конфлікту. Стан соціально-трудових відносин у колективі контрольований.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня-лютого 2018 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 10 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 10 підприємствах області із середньообліковою чисельністю штатних працівників 3285 осіб.

У лютому за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 2-х колективних трудових спорів (конфліктів).

Упродовж лютого, з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), відділення НСПП здійснювало вивчення та моніторинг стану соціально-трудових відносин у колективах підприємств та установ через заборгованість з виплати заробітної плати та несвоєчасної її виплати найманим працівникам: ПрАТ БУ№9 «Полтаванафтогазбуд»; ПрАТ «Пласт»; ДВНЗ «Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури; ТОВ «УКРФОРЕСТ ГРУП»; Миргородське комунальне  житлово-експлуатаційне управління;  ПАТ «Бетон». З цією метою проведено 8 примирних процедур.

Представникам трудових колективів надані роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень в режимі «гарячої» телефонної  лінії  з метою підвищення правової культури мешканців Полтавщини, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.