Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у травні 2018 року

Версія для друку

Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у травні 2018 року

 

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж травня на території області відбулися 2 акції протесту, пов’язаних  із соціально-трудовими відносинами та тих, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

1) з 14 травня 2018 року машиністи відокремленого підрозділу «Локомотивне депо Кременчук» регіональної філії «Південна залізниця», м. Кременчук в кількості 19 осіб розпочали безстрокову акцію соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами) на підтримку Всеукраїнської акції протесту Вільної профспілки залізничників України. Метою акції протесту стало привернення уваги органів державної влади та адміністрації ПАТ «Укрзалізниця» до проблем працівників залізничного транспорту.

Основні вимоги найманих працівників: підвищення заробітної плати до європейського рівня, невдоволення пенсійною реформою, яка відмінила пільгову пенсію машиністам (12 років «гарячого стажу»), оновлення та організація належного ремонту рухомого складу, відставка керівництва ПАТ «Укрзалізниця».

До акції протесту робітників «Локомотивне депо Кременчук» приєдналися залізничники інших депо: «Дарниця м. Київ», «Кривий Ріг», «Запоріжжя», «Тернопіль», «Здолбунів», інші.

Голові Вільної профспілки машиністів ВП «Локомотивне депо Кременчук» регіональної філії «Південна залізниця» Москальцю С.І. були надані роз’яснення та рекомендації щодо врегулювання розбіжностей у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

29 травня 2018 року відбулася зустріч українських залізничників з керівництвом ПАТ «Укрзалізниця», Міністром інфраструктури України Омеляном В.В. На зустрічі також були присутні  представники «Локомотивне депо Кременчук». Розпочато діалог, але конкретних домовленостей не досягнуто. За інформацією Москальця С.І., станом на 30.05.2018 року акція протесту машиністів ВП «Локомотивне депо Кременчук» регіональної філії «Південна залізниця», м. Кременчук продовжується.

2)  21 травня 2018 року працівники Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів», м. Полтава в кількості 50 осіб провели акцію соціального протесту у формі перетинання дороги по нерегульованому пішохідному переходу по вул. Небесної Сотні. Метою акції протесту було привернути увагу адміністрації та Міністерства аграрної політики та продовольства України до проблем підприємства.

Основні вимоги найманих працівників: виплатити заборговану заробітну плату та призначити директора державного підприємства (призначає Міністерство аграрної політики та продовольства України).

Цього ж дня проведена термінова нарада у заступника голови облдержадміністрації О. Пругла, за рішенням якої 22 травня 2018 року відбулася спільна зустріч представників ОДА та Відділення з колективом ДП «Полтавський КХП».

Стан соціально-трудових відносин у ДП «Полтавський КХП», м. Полтава перебуває на обліку відділення НСПП через наявність заборгованості із виплати заробітної плати за лютий 2018 року в сумі 274,4 тис. грн.

Прогнозуючи зростання соціального напруження в колективі, відділенням НСПП в травні 2018 року проведено узгоджувану зустріч із головою профспілки підприємства Шаровським Г.П. та найманими працівниками, під час якої обговорені питання щодо врегулювання розбіжностей, надані роз’яснення та консультації у відповідності до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», попереджено про наявність відповідальності за проведення акції протесту з порушенням норм діючого законодавства.

 

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

У травні 2018 року на території області колективних трудових спорів (конфліктів) не зареєстровано. Відділення НСПП продовжувало сприяти вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками та адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» м. Кременчука Полтавської обл. (розпорядження Національної служби посередництва і примирення від 27.11.2017 року № 313-р), з вимогою: «Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.)».

У травні відділення НСПП здійснювало заходи по врегулюванню конфлікту. На даний час установа знаходиться в процесі реорганізації. Домовлено про взаємний обмін інформацією та обговорено проведення спільних дій, спрямованих на усунення можливих ускладнень. Стан соціально-трудових відносин у колективі контрольований.

 

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня-травня 2018 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 16 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 15 підприємствах області (з них 4 структурні підрозділи) із середньообліковою чисельністю штатних працівників 4457 осіб.

     У січні-травні за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 11 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 34 примирні процедури.

     Упродовж травня, з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), відділення НСПП здійснювало вивчення та моніторинг стану соціально-трудових відносин у колективах підприємств та установ через заборгованість з виплати заробітної плати та несвоєчасної її виплати найманим працівникам: ДВНЗ «Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури; ПрАТ БУ№9 «Полтаванафтогазбуд»; ПрАТ «Пласт»; ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів»; ОКВПВКГ «Миргородводоканал».

Представникам трудових колективів надані роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».   

          Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень в режимі «гарячої» телефонної  лінії  з метою підвищення правової культури мешканців Полтавщини, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.

                             

 

 

 

угору ↑