Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у серпні 2018 року

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж  серпня акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»  на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж серпня на території області колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(к)) не зареєстровано.

Відділення НСПП в Полтавській області продовжувало сприяти вирішенню двох КТС(к) на виробничому рівні:

1) між найманими працівниками та адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» міста Кременчук Полтавської області (далі Парк) (з 17.11.2017 року, реєстраційний номер 131-17/16-В, розпорядження НСПП від 27.11.2017 № 313-р,) з вимогою: «Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.) (404)».

2) між найманими працівниками та адміністрацією державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» м. Полтава (далі - ДП «Полтавський КХП») на виробничому рівні з вимогою: «1.Виплатити заборговану заробітну плату за лютий – квітень 2018 року в сумі 1172,3 тис. грн.» (404),  (розпорядження НСПП від 12.06.2018 року № 181-р (з 07.06.2018 року, реєстраційний номер 064-18/16-В).

У серпні відділенням НСПП в Полтавській області проведено засідання примирної комісії та  узгоджувальні зустрічі із сторонами соціально-трудових відносин, направлялися листи з роз’ясненнями та рекомендаціями норм Закону України «Про порядок вирішення КТС(к)».

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня-серпня 2018 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 23 випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 20 підприємствах області (з них 6 структурні підрозділи) із середньообліковою чисельністю штатних працівників 5205 осіб.

У січні-серпні за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 15 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 51 примирну процедуру.

Упродовж серпня, з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), відділення НСПП здійснювало вивчення та моніторинг стану соціально-трудових відносин у колективах підприємств та установ через заборгованість з виплати заробітної плати, несвоєчасної її виплати найманим працівникам та з інших питань: ДВНЗ «Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури; ПрАТ «Пласт»; філія «Хлібна база №88» ДП «Полтавський хлібокомбінат»; Відділення «Кременчуцька курсова автошкола» Філії Полтавський державний навчально-курсовий комбінат Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс»; КП «Щит Миргородщини», ПАТ «Карлівський машинобудівний завод»; ПрАТ «Полтава-Авто».

Представникам трудових колективів надані роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень в режимі «гарячої» телефонної  лінії  з метою підвищення правової культури мешканців Полтавщини, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.