Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у вересні 2018 року

Інформаці відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у вересні 2018 року

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж  вересня акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»  на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж вересня на території області колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(к)) не зареєстровано.

Відділення НСПП в Полтавській області продовжувало сприяти вирішенню двох КТС(к) на виробничому рівні:

1) між найманими працівниками та адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» міста Кременчук Полтавської області (далі Парк) (з 17.11.2017 року, реєстраційний номер 131-17/16-В, розпорядження НСПП від 27.11.2017 № 313-р,) з вимогою: «Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.) (404)».

2) між найманими працівниками та адміністрацією державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» м. Полтава (далі - ДП «Полтавський КХП») на виробничому рівні з вимогою: «1.Виплатити заборговану заробітну плату за лютий – квітень 2018 року в сумі 1172,3 тис. грн.» (404),  (розпорядження НСПП від 12.06.2018 року № 181-р (з 07.06.2018 року, реєстраційний номер 064-18/16-В).

У вересні відділенням НСПП в Полтавській області проведені засідання примирної комісії та  узгоджувальні зустрічі із сторонами соціально-трудових відносин, направлялися листи з роз’ясненнями та рекомендаціями норм Закону України «Про порядок вирішення КТС(к)».

Отже, у вересні за участі Відділення відбулося 2 засідання примирної комісії, проведено 2 узгоджувальні зустрічі.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня-вересня 2018 року на обліку відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувало 25 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 21 підприємстві області (з них 7 структурні підрозділи) із середньообліковою чисельністю штатних працівників 5239 осіб.

У січні-вересні за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 16 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 59 примирних процедур.

Упродовж вересня, з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), відділення НСПП здійснювало вивчення та моніторинг стану соціально-трудових відносин у колективах підприємств та установ через заборгованість з виплати заробітної плати, несвоєчасної її виплати найманим працівникам та з інших питань: ПрАТ «Пласт», с.Баранівка Шишацького району; філії «Хлібна база №88 ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів», смт.Скороходове Чутівський район; відділення «Кременчуцька курсова автошкола» філії «Полтавський державний обласний навчально-курсовий комбінат» Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс», м. Кременчук; КП «Щит Миргородщини», с.Зубівка Миргородський район;  ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод», м.Полтава, Полтавської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», м.Полтава. Представникам трудових колективів надавалися роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень в режимі «гарячої» телефонної  лінії  з метою підвищення правової культури мешканців Полтавщини, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.