Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) у листопаді 2018 року

Інформація відділення НСПП в Полтавській області про стан соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання  колективних трудових спорів (конфліктів) у листопаді 2018 року

Акції соціального протесту, страйки

Упродовж  листопада  акцій протесту та страйків, пов’язаних із соціально-трудовими відносинами, що перебувають в сфері дії Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» (далі - Закон) на території області не зафіксовано.

Хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж  листопада на території області колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(к)) не зареєстровано.

Відділення НСПП в Полтавській області продовжувало сприяти вирішенню двох КТС(к) на виробничому рівні:

1) між найманими працівниками та адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» міста Кременчук Полтавської області (далі Парк) (з 17.11.2017 року, реєстраційний номер 131-17/16-В, розпорядження НСПП від 27.11.2017 № 313-р,) з вимогою: «Виплатити заробітну плату з січня 2016 року по вересень 2017 року в сумі 165,0 тис. грн. (сто шістдесят п’ять тис. грн.).

29 листопада 2018 року у Відділенні відбулася узгоджувальна зустріч з в.о.директора РЛП «Кременчуцькі плавні», м. Кременчук, під час якої з’ясовано, що підготовлено пакет документів на зміну назви установи, розроблено проект Програми розвитку Парку.

Домовлено й надалі підтримувати двосторонній зв’язок та сприяти проведенню спільних заходів, спрямованих на вирішення вимоги найманих працівників. Стан СТВ у колективі напружений, але контрольований.

29.11.2018р. Відділенням направлено лист в Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОДА щодо надання інформації про стан виконання протокольного рішення наради з питання організації спеціальних адміністрацій регіональних ландшафтних парків від 29.10.2018 року та вжиті заходи по прискоренню вирішення вимоги найманих працівників.

2) між найманими працівниками та адміністрацією державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» м. Полтава (далі - ДП «Полтавський КХП») на виробничому рівні з вимогою: «1.Виплатити заборговану заробітну плату за лютий – квітень 2018 року в сумі 1172,3 тис. грн.»,  (розпорядження НСПП від 12.06.2018 року № 181-р (з 07.06.2018 року, реєстраційний номер 064-18/16-В).

05, 13 та 14 листопада 2018 року у Відділенні відбулися узгоджувальні зустрічі із членами примирної комісії від сторони  найманих працівників КТС(к) ДП «Полтавський КХП».  З’ясовано, що стан СТВ у колективі залишається напруженим. Підприємство роботою не завантажене. Адміністрація продовжує сприяти отриманню заборгованості із заплати через комісію по трудовим спорам та виконавчу службу. 13.11.2018 року на підприємстві відбулися збори трудового колективу, участь у яких взяли радник Міністра юстиції України І.Алексєєв (перебував на Полтавщині з робочим візитом), начальник ГТУЮ у Полтавській області, арбітр НСПП О.Тимченко та заступник начальника ГТУЮ у Полтавській області В.Коноз. Під час зборів В.Коноз поінформував присутніх, що завдяки злагодженій роботі державних виконавців відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Полтавській області по зведеному виконавчому провадженню в рахунок погашення заборгованості по заробітній платі з арештованих рахунків стягнуто кошти на користь 135 працівників. І станом на 12.11.2018 заборгованість по заробітній платі з ДП “Полтавський КХП” стягнуто майже мільйон гривень.

У листопаді засідання примирної комісії не проводилося, наступне її засідання заплановано провести 04 грудня 2018 року.

Всього за участі Відділення упродовж листопада відбулося 6 узгоджувальних зустрічей із представниками сторін колективних трудових спорів.

Заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)

Упродовж січня-листопада 2018 року на обліку Відділення в системі запобігання виникненню КТС(к) перебувало 28 випадків дестабілізації стану СТВ на 23 підприємствах та в установах області (з них 7 структурні підрозділи) із середньообліковою чисельністю штатних працівників 5618 осіб.

У січні-листопаді за сприяння відділення НСПП попереджено виникнення 19 колективних трудових спорів (конфліктів). З цією метою проведено 74 примирних процедури.

З метою з’ясування стану СТВ у листопаді проведено моніторинг у колективах: філії «Хлібна база №88 ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів», смт.Скороходове Чутівський район; ПрАТ «Пласт», с.Баранівка Шишацького району; КП «Щит Миргородщини», с. Зубівка Миргородський район; ПАТ «Карлівський машинобудівний завод», м. Карлівка; Полтавської регіональної філії ДП «Центр Державного земельного кадастру», м. Полтава., ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод», м.Полтава,  філія «Копилянська ДЕД» ДП «Полтавський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», м. Полтава,  КП «Теплоенерго», м. Кременчук,  Лубенське КЖЕУ, м. Лубни.

Представникам трудових колективів надавалися роз’яснення та консультації відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відділення НСПП продовжує роботу з надання консультацій та роз’яснень в режимі «гарячої» телефонної  лінії  з метою підвищення правової культури мешканців Полтавщини, оперативного реагування на факти порушення їх трудових прав.